Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Evim ve Lüks Evim Sigortası

İster ev sahibi olun ister kiracı, çok uygun fiyatlarla evinizi sigortalatın.

Evim ve Lüks Evim Sigortası Nedir?

AXA Konut sigortası evinizin olası badireleri çok küçük meblağlar karşılığında atlatmasını sağlayan bir güvence sistemidir. Herhangi bir tehlike anında, konutunuzda meydana gelebilecek hasarlardan cebinizden harcama yapmadan kurtulmanıza olanak sağlar. Bu hizmetlerin dışında poliçeniz kapsamında acil durumlarda destek alabilir, otel rezervasyonu, kiralık araç, tatil öncesi hizmetlerinden de faydalanarak, sigortanızdan bir kaza ya da afet durumu dışında da faydalanabilirsiniz.

Konut sigortası ne işe yarar sorunuzu şu şekilde özetleyebiliriz: ufak aksiliklerde de bu sistem imdadınıza yetişir. Su ve elektrik tesisatlarında meydana gelebilecek aksilikler, çilingir ve camlarınızda meydana gelebilecek problemler de sigortanız kapsamında sorun olmaktan çıkar.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Yangın
Su Baskını
Hırsızlık
Deprem
Elektronik Eşya

AXA Evim ve Lüks Evim konut sigortaları uygun fiyatlı seçeneklerle geniş kapsamlı sigorta poliçeleri sunar.

AXA konut sigortası teminatları ile başınıza gelebilecek her türlü aksiliği sizden önce düşünerek önlemini alır. AXA Evim yangın ya da yıldırım çarpması gibi durumlarda meydana gelebilecek hasarları karşılar.

Evinize hırsız girmesi veya kapkaç gibi konut dışında başınıza gelebilecek durumlarda da AXA Konut Sigorta kapsamında yer alır.

Konut Sigortası elektronik eşya konusunda da yanınızda! Evinizde yer alan her tür elektronik cihaz, kaza durumunda AXA Evim güvencesi altındadır. Televizyondan ses sistemine, laptop bilgisayardan tablete bütün teknolojik ürünlerinizde meydana gelecek hasarlar cebinizden harcama yapmadan karşılanır.

Kısmi hasar teminatı poliçeniz kapsamında bir hasarın giderilmesinin ardından ortaya çıkabilecek uyumsuzlukların giderilmesini güvence altına alınır.

Binaya bağlı taşınmazlarda meydana gelebilecek arıza ya da hasarlar poliçeniz kapsamında karşılanır.

Sel ya da su baskını gibi durumları da sizden önce düşünen AXA Sigorta, hasarı karşılamakla kalmaz, otel rezervasyonundan konaklama masraflarına yanınızda olur.

Küresel ısınma sebebiyle değişen iklim olayları yüzünden hasar gören konut sayısı her geçen yıl artmaktadır. AXA Evim fırtına durumunda oluşabilecek bütün hasarlarınızı karşılayıp acil durum hizmetlerinden faydalanmanızı sağlar.

Deprem durumunda da eviniz AXA Evim güvencesinde. Toprak çökmesi sonucunda binada meydana gelebilecek hasarlar poliçe kapsamında karşılanır. Ev hasar nedeniyle tahliye edilirse meydana gelecek kira kaybı ya da konaklama masrafı karşılanır.

Grev, lokavt ya da diğer halk hareketleri sırasında konutunuzda oluşabilecek tahribatlar sigortanız dahilinde ücretsiz giderilir. Evinizde hava, deniz ya da kara taşıtlarının çarpması ciddi hasara neden olabilir. AXA Sigorta, bu gibi durumlarda oluşabilecek bütün tahribatları giderir.

Evinizde ısınma için kullandığınız cihazların yanlış bağlanması sonucu meydana gelebilecek is lekesi gibi durumların giderilmesi sigortaya dahildir.

Evinizde terörist eylemler sonucu oluşabilecek problemler ücretsiz olarak giderilir. Büyük bir hasar sonucunda konutunuzun kullanılamayacak duruma gelmesi durumunda enkazın temizlenmesi ve ikamet değişikliği gibi masraflar poliçeniz kapsamında karşılanır.

Evin dışında başınıza gelebilecek aksiliklerde de AXA yanınızda yer alır. Poliçenize ferdi kaza sigortası da dahildir.

Jeneratör, havuz ekipmanı gibi materyallerde meydana gelebilecek hasarların karşılanmasında, işverenseniz size iş sözleşmesi ile bağlı çalışanlarınızın tazminat talep etmeleri durumunda, sigorta kapsamındaki bireylerin sorumluluğundaki evcil hayvanların yol açabileceği zararların tazmininde ve mini elektrik onarımına ihtiyaç duyduğunuzda Lüks Evim seçeneği tam size göre.

AXA Sigorta bilgi ve danışmanlık hizmetleri dahilinde, hayatınızı kolaylaştırmak için her fırsatı değerlendirir. Başınıza bir felaket gelmese de AXA Sigorta'nın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Evde azami 48 saat çocuk ya da yaşlı bakım desteğine ihtiyaç duymanız durumunda, sosyal faaliyetlerde rezervasyon yaptırırken, otellerde yer ayırtmanız gerektiğinde, kiralık araca ihtiyacı duyduğunuzda AXA Sigorta'nın size sağladığı kolaylık ve indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Kapıda kalmanız durumunda da imdadınıza AXA yetişir. Çilingir masrafları da sigortanız kapsamında karşılanır.

** Evde azami 48 saat çocuk ya da yaşlı bakım desteği yılda 3 kez azami 5 gün limitlidir.

AXA Evim Sigortası Avantajları

Kendinizi en güvende hissettiğiniz yer olan evinizin de korumaya ihtiyacı olabilir. AXA Sigorta'nın konutunuz için özel AXA Evim ve Lüks Evim konut sigortası seçenekleri yuvanızın ve eşyalarınızın deprem, hırsızlık, yangın gibi tehlikeler karşısında güvende olmasını sağlar. Evinizin konforu hiç bozulmasın, ağzınızın tadı kaçmasın istiyorsanız bu sigorta modeli sizin için biçilmiş kaftan. Konut sigortasını sahibi olduğunuz eve yaptırabileceğiniz gibi kiracısı olduğunuz konutlarda da değerlendirebilirsiniz. Konutta tıbbi desteğe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda da sigortanız yanınızda. Tıbbi danışmanlık, tıbbi personel, ambulans ve ekipman desteği sağlayan konut sigortası, hastaneye yatma durumunda da işinizi kolaylaştırır. Refakatçi naklinde, acil mesajların iletilmesinde sigortanız yanınızda olmaya devam eder.

Konut Sigortası ile DASK Arasındaki Farklar

Konut Sigortası ve DASK arasında oldukça önemli farklar bulunmaktadır. DASK deprem sırasında meydana gelebilecek, yangın, tsunami ya da toprak kayması gibi durumlarda oluşabilecek hasarları, poliçenizde belirlenen limitler dahilinde karşılar. Zorunlu deprem sigortası olarak tanımlayabileceğiniz DASK doğrudan deprem kaynaklı hasarların karşılanmasını sağlar. Konut Sigortası zorunlu mu sorusunun yanıtı ise, zorunlu olmadığı yönünde yanıtlanabilir.

DASK'ın teminat kapsamında binanın temeli, duvarları, tavan, taban, merdivenler, çatı, baca, asansör gibi bina unsurları yer alır. Deprem sonrasında meydana gelebilecek durumlar DASK kapsamında değerlendirilmez. Enkazın kaldırılması çalışmaları, kira kaybının karşılanması, ikamet değişikliği ve alternatif konaklama masrafları DASK kapsamına dahil değildir. Deprem sonrası oluşabilecek su baskını gibi hasarlar DASK tarafından karşılanmaz. Bu durumda konut sigortası tamamlayıcı olarak devreye girer ve DASK kapsamı dışında oluşabilecek negatif durumların giderilmesinde etkili olur. Konut sigortası mobilya, beyaz eşya ya da elektroniklerinizin hasar görmesi durumunda zararınızın karşılanmasını sağlar.

Konut Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Konut sigortası fiyatları belirlenirken, konutunuzun yer aldığı il ve ilçe, konutunuzun inşa bedeli, konutun iç tasarımında kullanılan materyalin kalitesi, maliyeti, alınan güvenlik önlemleri sigorta primlerinin hesaplanmasında önem taşır. Sigorta bedeli hesaplanırken konutunuzun satış fiyatı göz önünde bulundurulmaz. Bu aşamada konutun yapı maliyeti değerlendirmeye alınır. Tüm bu detaylar, ev sigortası fiyatları ve primleri hesaplanırken göz önüne alınan noktalardır.

Eğer poliçeniz süresince hasar desteği almadıysanız, konut sigortası poliçe yenilenmesi durumunda %20'ye varan hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz.

Online Konut Sigortası Teklifi AXA Sigorta'da!

Sizin için özel ve değerli olanları korumaya çalışmanız kadar doğal bir durum yoktur. Sigorta sistemi de tamamen bu ihtiyacı gidermek amacıyla oluşturulmuştur. İçinde huzur bulduğunuz yuvanızı korumak için bu sistemden faydalanabilirsiniz. Evinizde oluşabilecek her türlü aksilik düşünülerek hazırlanan AXA Sigorta seçenekleri, sizin yerinize her şeyi düşünür, pratik çözümlerle acil durumlarda işinizi kolaylaştırır. Konut Sigortası fiyatları incelemek; acentemiz tarafından aranarak konut sigortası teklif alma ve ev sigortası ne kadar sorunuzun yanıtını bulmak için konut sigortası teklif sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konut Sigortası Türleri

TeminatNeleri Kapsar?EvimLüks Evim
YangınYangın, yıldırım ya da infilak sonucu ortaya çıkabilecek zararlar  
HırsızlıkHırsızlık ya da hırsızlığa teşebbüs sonucu evdeki eşyalarda oluşabilecek hasarlar ile kapkaç sonucu konut dışındayken de meydana gelebilecek kapkaç hasarları  
Kısmi Hasar teminatıEvinizde oluşan bir hasar sonucunda, hasar öncesi durum ile tamir edilen kısım arasında ortaya çıkabilecek renk veya desen farklılıklarının; örneğin fayans değişimi gerektiğinde, mevcut fayans ile aynı renk/desen fayans bulunamadığında, ilgili yerdeki tüm fayans değişiminin, belirlenen limitler dahilinde karşılanması  
Binaya Bağlı Sabit KıymetlerKombi, klima, güvenlik ve alarm tesisatı vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar  
Sel/Su BaskınıSel ya da su baskını sonucu oluşabilecek zararlar  
DepremDeprem ve depreme bağlı oluşabilecek hasarlar  
Ev CihazlarıTV, buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinası vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar (Şarj ve bataryalara gelecek zararlar, 7 yıldan daha yaşlı cihazlara gelecek zararlar ile üretici veya satıcı garantisi altındaki hasar ve arızalar hariç)  
Ferdi KazaEvinizde ya da dışarıda sizin ve aile fertlerinizin başına gelebilecek tüm kazalar  
Kara Taşıtları ÇarpmasıKara taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar  
Hava Taşıtları ÇarpmasıHava taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar  
Deniz Taşıtları ÇarpmasıDeniz taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar  
FırtınaFırtınadan kaynaklı konutta oluşabilecek hasarlar  
Kar AğırlığıÇatınızda biriken karın ağırlığından kaynaklanan hasarlar  
3. Şahıs SorumlulukSiz ve daimi olarak birlikte yaşadığınız aile bireylerizin 3. şahıslara ya da onlara ait mallara kazayla verdiği maddi ve bedensel zararlar  
Cam KırılmasıKapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak hasarlar  
Dahili SuSu borularının patlaması, taşması, sızması, tıkanması gibi tesisat sorunları, şebeke arızalarının ve her türlü su baskınının neden olduğu hasarlar  
DoluDolu yağışı sebebiyle evinize ve eşyalarınıza gelebilecek zararlar  
Yer KaymasıYer kayması kaynaklı konutta oluşacak tüm zararlar  
Hukuksal KorumaEviniz ile ilgili üçüncü şahıslar arasında örn: ev sahibi olarak kiracınızla aranızda oluşabilecek uyuşmazlıklar gibi durumlarda gerekebilecek hukuki savunma ve dava masrafları  
Kira KaybıEv sahibi için evin hasar görmesinden kaynaklı kira alınamaması halinde, kiracılar için ise kirası ödenmiş evin oturulamayacak duruma gelmesi halinde; konutun tamir ya da yeniden inşası için gerekli makul süreyi geçmeyen ve maksimum 12 ay boyunca yapılan kira desteği  
Enkaz Kaldırma MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda meydana gelen enkazın kaldırılma masrafları  
Nakit Para ve Kıymetli EvrakPoliçe üzerinede belirtilmesi koşuluyla nakit paranız ve kıymetli evraklarınızla ilgili zararlar  
Kıymetli Eşya HırsızlıkEvinizde bulunan, mücevherat, antika, elektronik eşya, kıymetli saat vb. eşyaların çalınmasından doğacak zararlar  
Yakıt SızmasıSabit ısıtma sistemine dahil olan tesisatta meydana gelen yakıt akma ve sızması sonucu doğabilecek zararlar  
Bakım ve Onarım Esnasındaki ZararlarKuru temizleme, halı yıkama vb. nedenlerle eşyanın geçici olarak konut dışında bulunduğu sırada poliçe kapsamına giren bir hasar nedeniyle gördüğü zararlar  
Terör, Grev, Lokavt, Kargaşalık ve Halk HareketleriTerör eylemleri ve halk hareketleri ile polisin bunlara karşı aldığı önlemler sonucu oluşabilecek zararlar  
İkamet Değiştirme MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar  
Gıda BozulmasıElektrik akımından kaynaklı evinizdeki elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların masrafları  
Mini OnarımMobilya, beyaz eşya, döşeme ve halı onarımı, leke çıkarma ve sert zeminlerde oluşan küçük çaplı hasarlar  
Acil SağlıkTrafik kazası, boğulma, darp, yaralanma, donma, elektrik çarpması gibi acil durumlarda, size ve poliçenizde sizinle birlikte yaşadığını belirttiğiniz aile bireylerinize uygulanacak tedavi masrafları  
Konuta Doktor, Hemşire veya Ambulans YönlendirmesiEve, acil durumlarda sizin ve birlikte ikamet ettiğiniz yakınlarınız için doktor ve ambulans, ameliyat sonrasında hemşire yönlendirmesi  
Makine KırılmasıJenaratör, havuz ebipmanı vb. için ani ve beklenmedik bir sebeple meydana gelen hasarlar  
Garajdaki araçlarKapalı garajda bulunan motorlu- motorsuz kara taşıtları ile deniz taşıtlarında meydana gelen hasarlar  
Kazı sonucu yer kaymasıSigortalı bina çevresinde yapılan kazılar nedeniyle meydana gelecek yer kayması sonucu oluşan bina hasarları  
İşveren Sorumlulukİşverene iş sözleşmesi ile bağlı bulunan işçilerin İşverene yöneltilecek tazminat talepleri  
Evcil Hayvan SorumlulukSigortalı ve aile bireylerinin bakımları altındaki evcil hayvanlarının 3. şahıslara verebileceği zararlar nedeniyle doğabilecek hukuki sorumluluklar  
Asansör SorumlulukSigortalanın konutunda kendine ait olan asansörlerde oluşan kazalar nedeniyle 3. şahıslara gelebilecek zararlar  

Evim Sigortası Asistans Hizmetleri KarşılaştırmasıKonut Asistans Hizmetleri

7/24 konut bilgi hattı

Altta belirtilen tesisat hizmetlerinde, olay başına 630 TL limitle poliçe yılı içerisinde 3 kere;

• Su tesisatında acil tamir gerektiren durumlarda masrafların karşılanması
• Dahili elektrik tesisatında acil tamir gerektiren durumlarda masrafların karşılanması
• Çilingir ihtiyacı durumunda çilingir masrafının karşılanması
• Cam kırılması durumunda cam değişim masrafının karşılanması

Ayrıca;

• Sigortalının hastane ya da konuttan ayrılamaması durumunda faturalarının ödenmesi organizasyonu
• Acil mesajların yakınlara ya da işyerine iletilmesi
• Seyahat esnasında ikametgahta oluşan ciddi hasar nedeni ile sigortalının ikametgahına acilen dönmesi gerektiğinde ulaşımının karşılanması
• Konutun korunması ve gözetimi için yılda 1 kez 48 saatlik koruma gönderilmesi
• Konutta meydana gelen yangın ya da dahili su basması nedeni ile sigortalının otelde konaklama masraflarının 3 geceye kadar karşılanması

  
Konutta Tıbbi Yardım Hizmetleri

Altta belirtilen durumlarda, poliçe yılı içerisinde 3 kere;

• Konuta doktor veya ambulans yönlendirme masraflarının 400 TL'ye kadar karşılanması
• Konuta hemşire yönlendirme masraflarının 300 TL'ye kadar karşılanması

  
Bilgi ve Organizasyon Servisleri

• Restoran ve otel rezervasyonları • Yurtiçi / yurtdışı paket turlar ve kültür turlarında indirim avantajı
• Çiçek veya hediye sepeti gönderilerinde indirim avantajı
• Araç kiralama organizasyonlarında indirim avantajı
• Opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro oyunları ve sinema gösterimlerine dair bilgi ve rezervasyon organizasyonları
• Seyahat edeceğiniz yere ilişkin para birimi, kur, elçilik, hava durumu gibi bilgilerin paylaşılması

  
Evde Çocuk Bakım Hizmetleri

• Sigortalının hastanede yatarak tedavi görmesi gibi acil veya ani ihtiyaç durumlarında konuttaki çocuklara bakılması için profesyonel bakıcı yönlendirilmesi
• Sigortalının hastanede yatarak tedavi görmesi gibi acil veya ani ihtiyaç durumlarında konuttaki bakıma ihtiyaç duyan aile büyüklerine bakılması için profesyonel bakıcı yönlendirilmesi

* Evde Çocuk ve Yaşlı Bakım Hizmetleri sadece İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde sağlanmaktadır.
** Evde Çocuk ve Yaşlı Bakım Hizmetleri acil durumlar haricinde indirimli organizasyon olarak da sağlanmaktadır.

  
Kombi Bakım

Kombi bakımı kapsamında yılda 1 kez ücretsiz AXA Sigorta'nın anlaşmalı kombi tedarikçileri tarafından;

• Arıza tespiti,
• Kapağın sökülerek kombide biriken tozun temizlenmesi,
• Fan kontrolü,
• Ejantör kontrolü,
• Gaz basıncının ölçümlenmesi,
• Elektrik kaçağı kontrolü

  
Evcil Hayvan Bakım

Evcil hayvan bakımı kapsamında yılda 1 kez ücretsiz AXA Sigorta'nın anlaşmalı veteriner kliniklerinde;

• Evcil hayvan (PET) Hizmet Paketi,
• Veteriner hekim muayenesi,
• Tırnak kesimi,
• Göz temizliği,
• Kulak temizliği,
• Parazit damlası veya pire tasması,
• Anlaşmalı pansiyonlarda (İstanbul) poliçe yılı içerisinde azami 3 gün ücretsiz konaklama,
• Anlaşmalı veteriner kliniği ve petshoplarda %20’ye varan indirimlerle hizmet

  
Elektrik Mini Onarım

Elektrik aksamında meydana gelen zararlar

  
7/24 Destek

Her türlü sorunuz için 0850 250 99 99

  

Evim Sigortası Hakkında Diğer Genel Bilgiler

  • Konut sigortası yaptırırken bina teminatı yüksek önem taşır. Sigorta poliçenizde konutunuzun inşa bedeli yer almalıdır. Bu bedel konutunuzun yapı birim maliyeti, kullanılan parke, kapı, mutfak dolapları gibi detayların fiyatı gibi değişkenlere bağlı olarak hesaplanır.
  • Sigorta poliçenize dahil edeceğiniz eşya teminatını da hesaplarken antikalardan kıyafetlerinize bütün eşyalarınızı hesaba katmanız hasarınızın %100 karşılanmasında yüksek önem taşır.
  • Poliçe süresince hasar gidermek için sigortanızdan faydalanma ihtiyacı duymadıysanız, poliçe yenilenmesi sırasında indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Asistans Hizmet Şartları

Evim Sigortası broşürünü bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Yangın Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

3.Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Hırsızlık Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Cam Kırılmasına Karşı Sigorta Genel Şartları için tıklayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu