Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Konut Sigortası

Konut Sigortası

İster ev sahibi olun ister kiracı, çok uygun fiyatlarla evinizi sigortalatın.

Konut Sigortası Nedir?

AXA Konut sigortası evinizin olası badireleri çok küçük meblağlar karşılığında atlatmasını sağlayan bir güvence sistemidir. Herhangi bir tehlike anında, konutunuzda meydana gelebilecek hasarlardan cebinizden harcama yapmadan kurtulmanıza olanak sağlar. Bu hizmetlerin dışında poliçeniz kapsamında acil durumlarda destek alabilir, otel rezervasyonu, kiralık araç, tatil öncesi hizmetlerinden de faydalanarak, sigortanızdan bir kaza ya da afet durumu dışında da faydalanabilirsiniz.

Konut sigortası ne işe yarar sorunuzu şu şekilde özetleyebiliriz: ufak aksiliklerde de bu sistem imdadınıza yetişir. Su ve elektrik tesisatlarında meydana gelebilecek aksilikler, çilingir ve camlarınızda meydana gelebilecek problemler de sigortanız kapsamında sorun olmaktan çıkar.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Yangın
Su Baskını
Hırsızlık
Deprem
Elektronik Eşya

AXA Tutumlu Evim, Evim ve Lüks Evim konut sigortaları uygun fiyatlı seçeneklerle geniş kapsamlı sigorta poliçeleri sunar.

AXA konut sigortası teminatları ile başınıza gelebilecek her türlü aksiliği sizden önce düşünerek önlemini alır. AXA konut sigortaları yangın ya da yıldırım çarpması gibi durumlarda meydana gelebilecek hasarları karşılar.

Evinize hırsız girmesi veya kapkaç gibi konut dışında başınıza gelebilecek durumlar da AXA Konut Sigortaları kapsamında yer alır.

Konut Sigortası elektronik eşya konusunda da yanınızda! Evinizde yer alan her tür elektronik cihaz, kaza durumunda AXA Evim ve Lüks Evim güvencesi altındadır. Televizyondan ses sistemine, laptop bilgisayardan tablete bütün teknolojik ürünlerinizde meydana gelecek hasarlar cebinizden harcama yapmadan karşılanır.

Binaya bağlı taşınmazlarda meydana gelebilecek arıza ya da hasarlar poliçeniz kapsamında karşılanır.

Sel ya da su baskını gibi durumları da sizden önce düşünen AXA Sigorta, hasarı karşılamakla kalmaz, otel rezervasyonundan konaklama masraflarına yanınızda olur.

Küresel ısınma sebebiyle değişen iklim olayları yüzünden hasar gören konut sayısı her geçen yıl artmaktadır. AXA konut sigortaları fırtına durumunda oluşabilecek bütün hasarlarınızı karşılayıp acil durum hizmetlerinden faydalanmanızı sağlar.

Deprem durumunda da eviniz AXA güvencesinde. Toprak çökmesi sonucunda binada meydana gelebilecek hasarlar poliçe kapsamında karşılanır. Ev hasar nedeniyle tahliye edilirse meydana gelecek kira kaybı ya da konaklama masrafı karşılanır.

Grev, lokavt ya da diğer halk hareketleri sırasında konutunuzda oluşabilecek tahribatlar sigortanız dahilinde ücretsiz giderilir. Evinizde hava, deniz ya da kara taşıtlarının çarpması ciddi hasara neden olabilir. AXA Sigorta, bu gibi durumlarda oluşabilecek bütün tahribatları giderir.

Evinizde ısınma için kullandığınız cihazların yanlış bağlanması sonucu meydana gelebilecek is lekesi gibi durumların giderilmesi sigortaya dahildir.

Evinizde terörist eylemler sonucu oluşabilecek problemler ücretsiz olarak giderilir. Büyük bir hasar sonucunda konutunuzun kullanılamayacak duruma gelmesi durumunda enkazın temizlenmesi ve ikamet değişikliği gibi masraflar poliçeniz kapsamında karşılanır.

Evin dışında başınıza gelebilecek aksiliklerde de AXA yanınızda yer alır. Evim ve Lüks Evim poliçeleri kapsamına ferdi kaza sigortası da dahildir.

Jeneratör, havuz ekipmanı gibi materyallerde meydana gelebilecek hasarların karşılanmasında, işverenseniz size iş sözleşmesi ile bağlı çalışanlarınızın tazminat talep etmeleri durumunda, sigorta kapsamındaki bireylerin sorumluluğundaki evcil hayvanların yol açabileceği zararların tazmininde ve mini elektrik onarımına ihtiyaç duyduğunuzda Lüks Evim seçeneği tam size göre.

AXA Sigorta bilgi ve danışmanlık hizmetleri dahilinde, hayatınızı kolaylaştırmak için her fırsatı değerlendirir. Başınıza bir felaket gelmese de AXA Sigorta'nın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Evim ve Lüks Evim poliçeleri kapsamında evde azami 48 saat çocuk ya da yaşlı bakımı* teminatı bulunmaktadır. Sosyal faaliyetlerde rezervasyon yaptırırken, otellerde yer ayırtmanız gerektiğinde, kiralık araca ihtiyacı duyduğunuzda AXA Sigorta'nın size sağladığı kolaylık ve indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

Kapıda kalmanız durumunda da imdadınıza AXA yetişir. Çilingir masrafları da sigortanız kapsamında karşılanır.

* Evde azami 48 saat çocuk ya da yaşlı bakım desteği Evim ve Lüks Evim poliçelerinde ve yılda 3 kez azami 5 gün ile limitlidir.

Kiracılara Özel Teminatlar

Dekorasyon Teminatı: Poliçe kapsamındaki hasarlar için, kiracı tarafından yapılan boya, badana, parke gibi dekorasyon işleri ve mimar masrafları, belirlenen sigorta bedeline kadar güvence altındadır.

Hukuksal Koruma Teminatı: Kiracı sıfatına bağlı olarak taşınmaz ile ilgili doğabilecek uyuşmazlıklar için koruma sağlar.

Taşınma + Mini Fix Hizmeti: İcra sebebiyle kiracının taşınması halinde, yılda bir kez ve en fazla 20.000 TL'ye kadar anlaşmalı firma taşınma masraflarını, ayrıca 1.500 TL'ye kadar mini fix ve montaj hizmetini karşılayacaktır.

Kira Yardımı Teminatı: İşçi ile işveren arasında imzalanan iş sözleşmesinin işveren tarafından fesih edilerek sigortalının işten çıkarılması halinde 1 aylık kira bedeli azami 20.000 TL ile sınırlı olacak şekilde karşılanacaktır

Çocuğum Güvende Asistans Hizmeti

AXA Sigorta, ailelerin ve çocukların dijital dünyada karşılaşabileceği risklere karşı güvence altına alınmasını sağlayan "Çocuğum Güvende Asistans" hizmetini sunar. Bu kapsamlı hizmet, çocukların güvenliğini ve ebeveynlerin huzurunu artırma amacı taşır. Aşağıdaki maddeler, bu hizmetin öne çıkan teminat ve özelliklerini detaylı bir şekilde açıklamaktadır:

Ebeveyn Şifre (PIN) Teminatı: 18 yaşına kadar olan çocukların, dijital platformlarda ebeveynlerine ait şifrelerin kötü niyetli kişilerce kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar, 20.000 TL'ye kadar AXA Sigorta tarafından karşılanır. Bu teminat, ailenin mali güvenliğini korumayı amaçlar.

İtibar Kaybı Teminatı: Çocukların, sosyal medya ve diğer dijital platformlarda maruz kalabilecekleri siber tehditler sonucunda ebeveynlerin uğrayabileceği maddi itibar kayıpları, 50.000 TL'ye kadar güvence altına alınmıştır. Bu sayede, ailenin dijital dünyadaki itibarı korunmaktadır.

Ebeveyn İzleme Yazılımı: Çocukların dijital dünyada güvende olmalarını sağlamak için tasarlanmış bu yazılım, uygunsuz içeriklere erişimin engellenmesi, ekran süresi limitlerinin belirlenmesi ve GPS ile çocukların konumunun takip edilmesi gibi özellikler sunar. Bu yazılım, ebeveynlerin çocuklarının dijital ortamlardaki aktiviteleri üzerinde kontrol sahibi olmalarına yardımcı olur.

Pedagojik Destek: Çocuğun yaşayabileceği psikolojik travmaların üstesinden gelmesi için yüz yüze gerçekleştirilecek dört seanslık pedagojik destek sağlanır. Bu destek, çocuğun duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarının profesyonel bir şekilde karşılanmasını amaçlar.

Göz Muayene Paketi: Çocukların göz sağlığını korumak ve desteklemek amacıyla göz muayenesi, göz tansiyon ölçümü ve diğer tetkik ve ameliyatlarda %30'a varan indirimler içerir. Bu paket, çocukların göz sağlığının düzenli olarak kontrol altında tutulmasını sağlar.

Çocuklara Özel Diş Paketi: Diş hekimi muayenesi, diş röntgen filmi, bir adet dolgu, bir adet fissür tedavisi ve diğer diş hizmetlerinde Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) fiyat garantisi sunulur. Bu paket, çocukların diş sağlığının korunmasına ve geliştirilmesine yöneliktir.

AXA Sigorta'nın "Çocuğum Güvende Asistans" hizmeti, çocukların ve ailelerin ihtiyaç duyduğu korumayı sağlayarak, dijital ve fiziksel dünyada karşılaşılabilecek risklere karşı güvenli bir ortam yaratmayı amaçlar.

AXA Evim Sigortası Avantajları

Kendinizi en güvende hissettiğiniz yer olan evinizin de korumaya ihtiyacı olabilir. AXA Sigorta'nın konutunuz için özel AXA Tutumlu Evim, Evim ve Lüks Evim konut sigortası seçenekleri yuvanızın ve eşyalarınızın deprem, hırsızlık, yangın gibi tehlikeler karşısında güvende olmasını sağlar. Evinizin konforu hiç bozulmasın, ağzınızın tadı kaçmasın istiyorsanız bu sigorta modeli sizin için biçilmiş kaftan. Konut sigortasını sahibi olduğunuz eve yaptırabileceğiniz gibi kiracısı olduğunuz konutlarda da değerlendirebilirsiniz. Konutta tıbbi desteğe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda da sigortanız yanınızda. Tıbbi danışmanlık, tıbbi personel, ambulans ve ekipman desteği sağlayan konut sigortası, hastaneye yatma durumunda da işinizi kolaylaştırır. Refakatçi naklinde, acil mesajların iletilmesinde sigortanız yanınızda olmaya devam eder.

Konut Sigortası ile DASK Arasındaki Farklar

Konut Sigortası ve DASK arasında oldukça önemli farklar bulunmaktadır. DASK deprem sırasında meydana gelebilecek, yangın, tsunami ya da toprak kayması gibi durumlarda oluşabilecek hasarları, poliçenizde belirlenen limitler dahilinde karşılar. Zorunlu deprem sigortası olarak tanımlayabileceğiniz DASK doğrudan deprem kaynaklı hasarların karşılanmasını sağlar. Konut Sigortası zorunlu mu sorusunun yanıtı ise, zorunlu olmadığı yönünde yanıtlanabilir.

DASK'ın teminat kapsamında binanın temeli, duvarları, tavan, taban, merdivenler, çatı, baca, asansör gibi bina unsurları yer alır. Deprem sonrasında meydana gelebilecek durumlar DASK kapsamında değerlendirilmez. Enkazın kaldırılması çalışmaları, kira kaybının karşılanması, ikamet değişikliği ve alternatif konaklama masrafları DASK kapsamına dahil değildir. Deprem sonrası oluşabilecek su baskını gibi hasarlar DASK tarafından karşılanmaz. Bu durumda konut sigortası tamamlayıcı olarak devreye girer ve DASK kapsamı dışında oluşabilecek negatif durumların giderilmesinde etkili olur. Konut sigortası mobilya, beyaz eşya ya da elektroniklerinizin hasar görmesi durumunda zararınızın karşılanmasını sağlar.

Konut Sigortası Zorunlu mu?

Konut sigortası yaptırmak zorunlu değil, isteğe bağlıdır. Ancak bünyesinde barındırdığı geniş kapsamlı güvenceler nedeniyle konut sigortası poliçesinin her sene yaptırılmasında fayda vardır. Poliçe aracılığıyla yararlanabileceğiniz teminatlar sayesinde beklenmedik ve meydana gelmesi durumunda sizi zor durumda bırakacak maddi kayıpların üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Poliçe kapsamında ayrıca birçok asistans hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Konut Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Hem ev sahipleri hem de kiracılar konut sigortası yaptırarak kendilerini güvence altına alabilirler. Ev sahipleri, konut sigortası poliçesi ile sunulan kapsamlı güvencelerden diledikleri zaman yararlanmaya başlayabilir. Böylece deprem de dahil olmak üzere herhangi bir tehlike halinde konutta oluşabilecek hasarı tek başlarına üstlenmekten kurtulabilirler. Ev sahiplerine ek olarak kiracılar da konut sigortası yaptırabilir. Oturdukları evin maliki olmasalar bile kendilerine ait olan eşyalarını bu sigorta ile kolayca güvence altına alabilirler.

Konut Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

AXA Sigorta’dan konut sigortası teklifi almak için dilerseniz zamandan ve enerjiden tasarruf etmek için konut sigortası teklif sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Alternatif olarak size en yakın AXA Sigorta acentesine başvurarak eviniz için en uygun poliçe türü hakkında detaylı bilgi edinme ve başvuru yapma olanağı bulabilirsiniz.

Size en yakın AXA acentesinin iletişim bilgilerini öğrenmek için https://www.axasigorta.com.tr/acente-ara sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Konut Sigortası Nasıl Yapılır?

Başvuru aşamasında seçtiğiniz teminatlara göre hazırlanan ve prim bedelini de içeren teklifleri değerlendirdikten sonra dilerseniz poliçele satın alma aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşama için aşağıdaki bilgiler yeterlidir:

 • Sigortayı yaptıranın kimlik bilgileri
 • Konutun açık adresi
 • Konutun bulunduğu kat
 • Konutun brüt metrekaresi
 • İnşa bedeli
 • Eşya bedeli

Konut Sigortasındaki Hasar Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bir konut hasarı gerçekleştiğinde aşağıdaki belgelerin hasar türüne bağlı olarak sigortalı tarafından tamamlanması zorunludur. Hasar durumunda sağlanması gereken asgari belgeler aşağıda sıralanmıştır. Hasarın özelliğine göre şirketimiz gerekli olan durumlarda sigortalıdan ek bilgi ve belgeler de talep edebilecektir.

 • Sigortayı yaptıranın kimlik bilgileri
 • Konutun açık adresi
 • Konutun bulunduğu kat
 • Konutun brüt metrekaresi
 • İnşa bedeli
 • Eşya bedeli

Konut sigortası hasar ödemesi için öncelikle poliçe sahibinin bildirimde bulunması gerekir. Poliçede belirtilen rizikolardan birinin gerçekleşmesi halinde, sigortalı veya sigorta ettiren, hasarı öğrendiği tarihten itibaren 5 iş günü içerisinde şirkete bildirimde bulunmalıdır ve hasardan haberdar olur olmaz hasarı azaltıcı her türlü önlemi almalıdır. Bildirimin ardından süreç; hasar türüne bağlı olarak sigortalı tarafından gerekli belgelerin sigorta şirketine iletilmesiyle eksper atama, evrak inceleme, hasar tazminatı adımlarıyla devam eder. Hasar ödemesi ise dosyanın onaylanmasının ardından sigortalının banka hesap numarasına yapılır.

Konut Sigortasında Geçici İkamet Koşulu Nedir?

Konut sigortası poliçesinin teminatları arasında “Geçici oturma masrafları ve kira bedeli karşılanır” şeklinde bir ibare varsa sigortalının başka bir konutu için geçici olarak yapacağı makul masraflar ile sigortalı kiracı ise peşin ödenmiş kiranın işlemeyen günlerine ait olan kısmı, sigortalı malik ise mahrum kaldığı kira bedeli azami poliçe üzerinde gösterilen tutara kadar sigorta şirketi tarafından üstlenilir. Bu koşulun sağlanabilmesi için yangına bağlı ek teminatlar kapsamında meydana gelen bir hasar neticesinde poliçe sahibinin sigortalattığı asıl konutun içerisinde yaşanamayacak kadar hasarlı olması gerekir.

Konut Sigortası Neleri Kapsamaz?

Konut sigortası; savaş ve askeri harekât nedeniyle oluşan zararları kapsamaz. Nükleer yakıt nedeniyle oluşan radyasyondan, yangın haricinde sigortalı eşyaların kendi kusurlarından ve devletin güvence altındaki varlığa uyguladığı tasarruftan doğan zararlar da poliçe kapsamı dışında tutulur. Tüm bunlara ek olarak sigortalının veya sorumlu olduğu kişilerin kasten verdikleri, poliçe ile güvence altındayken hasar gören ancak bu hasarı giderilmeden kullanıma devam edildiği için oluşan zararlar konut sigortası poliçesinin teminatları kapsamına girmez.

Yukarıda bahsi geçen durumlar dışında da poliçe kapsamına girmeyen durumlar söz konusu olabilir. Poliçe kapsamına girmeyen tüm durumlara poliçeniz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Konut Sigortası Primleri Neye Göre Belirlenir?

Konut sigortası fiyatları belirlenirken, konutunuzun yer aldığı il ve ilçe, konutunuzun inşa bedeli, konutun iç tasarımında kullanılan materyalin kalitesi, maliyeti, alınan güvenlik önlemleri sigorta primlerinin hesaplanmasında önem taşır. Sigorta bedeli hesaplanırken konutunuzun satış fiyatı göz önünde bulundurulmaz. Bu aşamada konutun yapı maliyeti değerlendirmeye alınır. Tüm bu detaylar, ev sigortası fiyatları ve primleri hesaplanırken göz önüne alınan noktalardır.

Eğer poliçeniz süresince hasar desteği almadıysanız, konut sigortası poliçe yenilenmesi durumunda %20'ye varan hasarsızlık indiriminden faydalanabilirsiniz.

Online Konut Sigortası Teklifi AXA Sigorta'da!

Sizin için özel ve değerli olanları korumaya çalışmanız kadar doğal bir durum yoktur. Sigorta sistemi de tamamen bu ihtiyacı gidermek amacıyla oluşturulmuştur. İçinde huzur bulduğunuz yuvanızı korumak için bu sistemden faydalanabilirsiniz. Evinizde oluşabilecek her türlü aksilik düşünülerek hazırlanan AXA Sigorta seçenekleri, sizin yerinize her şeyi düşünür, pratik çözümlerle acil durumlarda işinizi kolaylaştırır. Ev sigortası yaptırarak evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Konut Sigortası fiyatları incelemek; acentemiz tarafından aranarak konut sigortası teklif alma ve ev sigortası ne kadar sorunuzun yanıtını bulmak için konut sigortası teklif sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konut Sigortası Türleri

TeminatNeleri Kapsar?Tutumlu EvimEvimLüks Evim
YangınYangın, yıldırım ya da infilak sonucu ortaya çıkabilecek zararlar   
HırsızlıkHırsızlık ya da hırsızlığa teşebbüs sonucu evdeki eşyalarda oluşabilecek hasarlar ile kapkaç sonucu konut dışındayken de meydana gelebilecek kapkaç hasarları   
Binaya Bağlı Sabit KıymetlerKombi, klima, güvenlik ve alarm tesisatı vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar   
Sel/Su BaskınıSel ya da su baskını sonucu oluşabilecek zararlar   
DepremDeprem ve depreme bağlı oluşabilecek hasarlar   
Ev CihazlarıTV, buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinası vb. için harici bir sebepten ileri gelen fiziki hasar ve zararlar (Şarj ve bataryalara gelecek zararlar, 7 yıldan daha yaşlı cihazlara gelecek zararlar ile üretici veya satıcı garantisi altındaki hasar ve arızalar hariç)   
Çocuğum Güvende Asistans Hizmeti"Çocuğum Güvende Asistans" hizmeti, çocukları dijital risklerden korur, maddi zarar ve itibar kaybını güvence altına alır. Ebeveyn izleme yazılımı, pedagojik destek, göz ve diş sağlığı paketleriyle çocukların güvenliği ve sağlığı önceliklidir.   
Ferdi KazaEvinizde ya da dışarıda sizin ve aile fertlerinizin başına gelebilecek tüm kazalar   
Kara Taşıtları ÇarpmasıKara taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar   
Hava Taşıtları ÇarpmasıHava taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar   
Deniz Taşıtları ÇarpmasıDeniz taşıtlarının çarpması sonucu konutta oluşabilecek zararlar   
FırtınaFırtınadan kaynaklı konutta oluşabilecek hasarlar   
Kar AğırlığıÇatınızda biriken karın ağırlığından kaynaklanan hasarlar   
3. Şahıs SorumlulukSiz ve daimi olarak birlikte yaşadığınız aile bireylerizin 3. şahıslara ya da onlara ait mallara kazayla verdiği maddi ve bedensel zararlar   
Cam KırılmasıKapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak hasarlar   
Dahili SuSu borularının patlaması, taşması, sızması, tıkanması gibi tesisat sorunları, şebeke arızalarının ve her türlü su baskınının neden olduğu hasarlar  
DoluDolu yağışı sebebiyle evinize ve eşyalarınıza gelebilecek zararlar   
Yer KaymasıYer kayması kaynaklı konutta oluşacak tüm zararlar   
Hukuksal KorumaEviniz ile ilgili üçüncü şahıslar arasında örn: ev sahibi olarak kiracınızla aranızda oluşabilecek uyuşmazlıklar gibi durumlarda gerekebilecek hukuki savunma ve dava masrafları   
Kira KaybıEv sahibi için evin hasar görmesinden kaynaklı kira alınamaması halinde, kiracılar için ise kirası ödenmiş evin oturulamayacak duruma gelmesi halinde; konutun tamir ya da yeniden inşası için gerekli makul süreyi geçmeyen ve maksimum 12 ay boyunca yapılan kira desteği   
Enkaz Kaldırma MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda meydana gelen enkazın kaldırılma masrafları   
Nakit Para ve Kıymetli EvrakPoliçe üzerinede belirtilmesi koşuluyla nakit paranız ve kıymetli evraklarınızla ilgili zararlar   
Kıymetli Eşya HırsızlıkEvinizde bulunan, mücevherat, antika, elektronik eşya, kıymetli saat vb. eşyaların çalınmasından doğacak zararlar   
Yakıt SızmasıSabit ısıtma sistemine dahil olan tesisatta meydana gelen yakıt akma ve sızması sonucu doğabilecek zararlar   
Bakım ve Onarım Esnasındaki ZararlarKuru temizleme, halı yıkama vb. nedenlerle eşyanın geçici olarak konut dışında bulunduğu sırada poliçe kapsamına giren bir hasar nedeniyle gördüğü zararlar   
Terör, Grev, Lokavt, Kargaşalık ve Halk HareketleriTerör eylemleri ve halk hareketleri ile polisin bunlara karşı aldığı önlemler sonucu oluşabilecek zararlar   
İkamet Değiştirme MasraflarıTeminatlarınız dahilinde oluşabilecek hasarlarda binanın oturulamaz hale gelmesiyle ikametgâh değiştirmek zorunda kalınması durumunda yapılacak masraflar   
Gıda BozulmasıElektrik akımından kaynaklı evinizdeki elektronik cihazlara zarar gelmesi durumunda bozulan gıdaların masrafları   
Mini OnarımMobilya, beyaz eşya, döşeme ve halı onarımı, leke çıkarma ve sert zeminlerde oluşan küçük çaplı hasarlar   
Acil SağlıkTrafik kazası, boğulma, darp, yaralanma, donma, elektrik çarpması gibi acil durumlarda, size ve poliçenizde sizinle birlikte yaşadığını belirttiğiniz aile bireylerinize uygulanacak tedavi masrafları   
Konuta Doktor, Hemşire veya Ambulans YönlendirmesiEve, acil durumlarda sizin ve birlikte ikamet ettiğiniz yakınlarınız için doktor ve ambulans, ameliyat sonrasında hemşire yönlendirmesi   
Makine KırılmasıJenaratör, havuz ebipmanı vb. için ani ve beklenmedik bir sebeple meydana gelen hasarlar   
Garajdaki araçlarKapalı garajda bulunan motorlu- motorsuz kara taşıtları ile deniz taşıtlarında meydana gelen hasarlar   
Kazı sonucu yer kaymasıSigortalı bina çevresinde yapılan kazılar nedeniyle meydana gelecek yer kayması sonucu oluşan bina hasarları   
İşveren Sorumlulukİşverene iş sözleşmesi ile bağlı bulunan işçilerin İşverene yöneltilecek tazminat talepleri   
Evcil Hayvan SorumlulukSigortalı ve aile bireylerinin bakımları altındaki evcil hayvanlarının 3. şahıslara verebileceği zararlar nedeniyle doğabilecek hukuki sorumluluklar   
Asansör SorumlulukSigortalının konutunda kendine ait olan asansörlerde oluşan kazalar nedeniyle 3. şahıslara gelebilecek zararlar   

 

*Her bir hasarda %25 sigortalı %75 sigortacı üzerinde kalacak şekilde koasürans uygulanır.

Evim Sigortası Asistans Hizmetleri KarşılaştırmasıTeminatNeleri Kapsar?Tutumlu EvimEvimLüks Evim
Konut Asistans Hizmetleri

7/24 konut bilgi hattı

Altta belirtilen tesisat hizmetlerinde poliçe yılı içerisinde 3 kere;

• Su tesisatında acil tamir gerektiren durumlarda yılda 1.500 TL limitle masrafların karşılanması
• Dahili elektrik tesisatında acil tamir gerektiren durumlarda 1.200 TL limitle masrafların karşılanması
• Çilingir ihtiyacı durumunda yılda 1.200 TL limitle çilingir masrafının karşılanması
• Cam kırılması durumunda yılda 2.000 TL limitle masrafların karşılanması

Ayrıca;

• Sigortalının hastane ya da konuttan ayrılamaması durumunda faturalarının ödenmesi organizasyonu
• Acil mesajların yakınlara ya da işyerine iletilmesi
• Seyahat esnasında ikametgahta oluşan ciddi hasar nedeni ile sigortalının ikametgahına acilen dönmesi gerektiğinde ulaşımının karşılanması
• Konutun korunması ve gözetimi için yılda 1 kez 48 saatlik koruma gönderilmesi
• Konutta meydana gelen yangın ya da dahili su basması nedeni ile sigortalının otelde konaklama masraflarının 3 geceye kadar karşılanması

   
Konutta Tıbbi Yardım Hizmetleri

Altta belirtilen durumlarda, poliçe yılı içerisinde 3 kere;

• Konuta doktor veya ambulans yönlendirme masraflarının 1.000 TL'ye kadar, şehirlerarası nakil için ise 650 TL’ye kadar masrafların karşılanması
• Konuta hemşire yönlendirme masraflarının 1.000 TL'ye kadar karşılanması

   
Bilgi ve Organizasyon Servisleri

• Restoran ve otel rezervasyonları • Yurtiçi / yurtdışı paket turlar ve kültür turlarında indirim avantajı
• Çiçek veya hediye sepeti gönderilerinde indirim avantajı
• Araç kiralama organizasyonlarında indirim avantajı
• Opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro oyunları ve sinema gösterimlerine dair bilgi ve rezervasyon organizasyonları
• Seyahat edeceğiniz yere ilişkin para birimi, kur, elçilik, hava durumu gibi bilgilerin paylaşılması

   
Evde Çocuk Bakım Hizmetleri

Aşağıda belirtilen durumlarda, poliçe yılı içerisinde azami 3 gün, olay başına ise azami 5 gün;

• Sigortalının hastanede yatarak tedavi görmesi gibi acil veya ani ihtiyaç durumlarında konuttaki çocuklara bakılması için profesyonel bakıcı yönlendirilmesi
• Sigortalının hastanede yatarak tedavi görmesi gibi acil veya ani ihtiyaç durumlarında konuttaki bakıma ihtiyaç duyan aile büyüklerine bakılması için profesyonel bakıcı yönlendirilmesi

* Evde Çocuk ve Yaşlı Bakım Hizmetleri sadece İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde sağlanmaktadır.

** Evde Çocuk ve Yaşlı Bakım Hizmetleri acil durumlar haricinde indirimli organizasyon olarak da sağlanmaktadır.

   
Evcil Hayvan Bakım

Evcil hayvan bakımı kapsamında yılda 1 kez ücretsiz AXA Sigorta'nın anlaşmalı veteriner kliniklerinde;

• Evcil hayvan (PET) Hizmet Paketi,
• Veteriner hekim muayenesi,
• Tırnak kesimi,
• Göz temizliği,
• Kulak temizliği,
• Parazit damlası veya pire tasması,
• Anlaşmalı pansiyonlarda (İstanbul) poliçe yılı içerisinde azami 3 gün ücretsiz konaklama,
• Anlaşmalı veteriner kliniği ve petshoplarda %20’ye varan indirimlerle hizmet

   
Elektrik Mini Onarım

Elektrik aksamında meydana gelen zararlarda yılda azami 3 defa, olay başına 450 TL limitle masrafların karşılanması

   
7/24 Destek

Her türlü sorunuz için 0850 250 99 99

   

Evim Sigortası Hakkında Diğer Genel Bilgiler

 • Konut sigortası yaptırırken bina teminatı yüksek önem taşır. Sigorta poliçenizde konutunuzun inşa bedeli yer almalıdır. Bu bedel konutunuzun yapı birim maliyeti, kullanılan parke, kapı, mutfak dolapları gibi detayların fiyatı gibi değişkenlere bağlı olarak hesaplanır.
 • Sigorta poliçenize dahil edeceğiniz eşya teminatını da hesaplarken antikalardan kıyafetlerinize bütün eşyalarınızı hesaba katmanız hasarınızın %100 karşılanmasında yüksek önem taşır.
 • Poliçe süresince hasar gidermek için sigortanızdan faydalanma ihtiyacı duymadıysanız, poliçe yenilenmesi sırasında indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Asistans Hizmet Şartları

Yangın Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

3.Şahıslara Karşı Mali Mesuliyet Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Hırsızlık Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları için tıklayınız.

Cam Kırılmasına Karşı Sigorta Genel Şartları için tıklayınız.

Blog Yazıları

Tapu Devir İşlemleri Nasıl Yapılır? | AXA Sigorta
15.08.2022
Tapu Devir İşlemleri Nasıl Yapılır? | AXA Sigorta
Konut Sigortası Hesaplama: Sigorta Maliyetini Belirleyen 5 Şey | AXA Sigorta
14.03.2021
Konut Sigortası Hesaplama: Sigorta Maliyetini Belirleyen 5 Şey | AXA Sigorta
Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler | AXA Sigorta
21.10.2022
Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler | AXA Sigorta
DASK ile Konut Sigortasının Farkları Nelerdir? | AXA Sigorta
12.03.2021
DASK ile Konut Sigortasının Farkları Nelerdir? | AXA Sigorta

Müşteri Değerlendirmeleri

14.03.2024
Beklediğimden çok çok hızlı hizmet almış olmak çok memnun etti.
ÖM***** DU*****
09.03.2024
Çok teşekkür ediyorum ben engelliyim üşümeden evimize girdik
BÜ***** ŞE*****
06.03.2024
Sorunum çok hızlı bir şekilde çözüldü teşekkür ederim 🙏😊
MU***** HU***** TU*****
04.03.2024
Çok kısa sürede gerek telefonda yardımcı olan görevli hanfendinin Güleryüz ve ekstra gayretle hızlandırma süresi gerek gelen çilingir beyefendinin güleryüzü. Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık
İM***** UL***** MA*****
04.03.2024
çok memnunum çok hızlı Exper hizmeti ve hasar ödemesi için teşekkürler
Vi***** Gü***** Ov*****
02.03.2024
Herkes cok ilgili idi, kisa surede olcu almaya geldi arkadas, merkezinizden aranip, durum kontrol edildi, geri bildirimler cok basarili idi. Tesekkurler.
ME***** AL***** DA*****
TÜM YORUMLAR
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu