Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Maksimum Kasko Sigortası

Size özel teklifimizden hemen yararlanın, Maksimum Kasko Sigortası ile trafikte risk almayın.

Günümüzde en çok başvurulan ve ihtiyaç duyulan sigortalardan bir tanesi hiç kuşkusuz kasko olarak adlandırılan kara taşıtları sigortasıdır. Araçların kaza, çalınma ve darp edilmesine yönelik hazırlanan kasko poliçeleri, aynı zamanda farklı ek teminatlar ile kapsamı genişletilerek daha da kullanışlı ve ihtiyaca yönelik hale getirilebilir. AXA Sigorta, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için farklı poliçe tipleri sunar. Trafiğe çıktığınız andan itibaren yüzleşmek zorunda olduğunuz rizikolar dışında, aracınızın park halindeyken uğrayabileceği zararları da göz önünde bulundurarak hazırlanan paket poliçeler, maddi zararlarınızı maksimum ölçüde karşılamayı hedefler.

Kasko Nedir?

Türkiye'de en yaygın sigorta çeşitlerinden biri olan karayolları motorlu taşıtlar zorunlu sigortası (trafik sigortası) bir sorumluluk sigortasıdır. Kasko ise aracınıza, sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir.

Araç Kaskosu ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılır. Ancak her iki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahiptirler. Zorunlu trafik sigortası, kanun gereği mecburi olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılar. Kasko sigortası ise mecburi değildir.

Peki, kasko sigortası nedir? Kasko poliçesi satın aldığınızda, aracınızın uğrayacağı hasarın bir kısmı ya da tamamı karşılanır. Poliçenizin kapsamı ve şartları hangi koşullarda, ne kadar tazminat ödeneceğini belirleyen kriterleri ortaya koyar. Kasko ve trafik sigortası zorunluluk yönünden olduğu kadar kapsamları ile de birbirinden ayrılan sistemlerdir.

AXA Sigorta'nın farklı beklentilere yönelik kasko sigorta paketlerinden biri tam size göre olabilir! Maksimum, Tutumlu ya da Büyük Hasar kasko paketleri ile ilgili detaylı bilgiler için videomuza göz atabilirsiniz.

 

Kasko Sigortası Zorunlu mudur?

Araç sigortasıyla ilgili en çok sorulan soruların başında “araç kaskosu zorunlu mu” sorusu gelir. Zorunlu trafik sigortasının aksine kasko poliçesi yaptırmak zorunlu değildir. Ancak günümüz koşullarına bakıldığında, trafikte olmak her an risk taşımak anlamına geldiği için birçok araç sahibi trafik sigortasının yanı sıra kasko poliçesi de satın almayı tercih eder. Böylece araç sahipleri trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası da alarak daha geniş bir korumaya sahip olurlar.

Kasko poliçeleri, zarar olasılığına karşı kendinizi maddi anlamda güvenceye alabileceğiniz hizmetleri kapsar. Bunlar arasında maddi hasarınızın tespiti ve ödemenin belirlenen oranlarda karşılanması dışında, yol yardımı, ambulans hizmetleri, orijinal yedek parça kullanılmamasından oluşan zararlar, yurt dışında meydana gelen hasar ve kayıpların karşılanması gibi pek çok hizmeti kapsayabilir. Trafik sigortası, sizin başkalarına vereceğiniz zararları karşılarken, kasko ise doğrudan sizin zararlarınızı karşılar.

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

Dünyada en çok kullanılan ulaşım şekli kara yolu taşımacılığıdır. Her gün trafiğe çıkan binlerce araç, ulaşımınız esnasında taşımak istemeyeceğiniz risklerin oluşmasına sebep olur.

Trafikte araç kullanırken ne kadar dikkatli ve kurallara uygun hareket ederseniz edin, karşı taraftan gelen dikkatsiz bir sürücü kazaya sebebiyet verebilir. Sizin hiç suçunuz olmadığı halde başınıza gelen bu tip durumlarda kasko poliçeniz maddi hasarı karşıladığı gibi, hasarın karşı taraftan tazmin edilmesi gibi önemli bir külfeti de üzerinizden alır. Tüm bunların dışında kasko sigortalarının bir diğer avantajı ise çalınma, çalınmaya teşebbüs ve yanma gibi diğer durumlarda devreye girmesidir.

AXA Sigorta Kasko Çeşitleri

MaksimumTutumluBüyük Hasar
Çarpma, Çarpışma
   
Yangın
   
Hırsızlık
   
Doğal Afetler
   
Terör
   
Cam Kırılması
   
Araç Tamir Yeri
ASU-ATU-AGSATU-AGSATU-AGS
İkame Araç Süresi
7-15 Gün 7-15 Gün
İkame Araç Segmenti
Aynı Segment - Maksimum C Segment  
Çekici Hizmeti
   
Ferdi Kaza Koltuk
5.000-100.0005.000-50.000 
İhtiyari Mali Sorumluluk
50.000-3.000.00025.000-750.000 
Anahtar Kaybı
2.500  
Hukuksal Koruma
   
Mini Onarım
   

AXA Maksimum Kasko Sigortası'nın Diğer Kasko Poliçelerinden Farkı Nedir?

AXA Maksimum Kasko Sigortası, diğer kasko poliçelerinden farklı olarak birçok detayı kapsar. Bunlar aracınızın kaza yapması ve hasar alması durumunda ortaya çıkan rizikoların maddi olarak karşılanmasından çok daha fazlasıdır.

Asistans hizmetleri ile fark yaratmayı hedefleyen AXA, Maksimum kasko paketi ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerin sınırını daha da artırarak sektöre yeni bir soluk kazandırmaktadır.

Maksimum sigorta poliçesi, Asistans hizmetlerinin dışında, sigortalı aracın tamirde olduğu süre boyunca muadili bir aracı sigortalının hizmetine sunar. Özellikle yedek parça bulunamaması yüzünden tamir süresi uzayan araçlarda büyük kolaylık sağlayan ikame araç uygulaması, Asistans hizmetleri ile birlikte Maksimum Kasko sigortasının en güçlü özelliğidir.

Kasko Sigortası'nı Kimler Yaptırabilir?

Araç sahibi herkesin faydalanabileceği AXA Maksimum Kasko Sigortası yaptırmak için bir aracınızın ve sürücü ehliyetinizin olması yeterlidir.

Kasko Sigortası Teminatları

Kaza
Yangın
Cam Kırılması
Anahtar Kaybı
İkame Araç

Kasko sigortası ne işe yarar sorunuzun yanıtlandığı bu bölümde, araba kasko teminatlarını görebilirsiniz. Maksimum sigorta kapsamı içerisinde bulunan hizmetler; çarpma ve çarpışma sonucu oluşan hasarların tazmini dışında çalınma, yangın, cam kırılması, doğal afetler ve hayvanların araca vereceği zararları kapsar.

Diğer birçok kasko poliçesinden farklı olarak Maksimum Sigorta teminatları ile; grev, lokavt, halk hareketleri ve terör teminatını da poliçeniz kapsamına aldırabilirsiniz. Ayrıca, sigara ve benzeri maddelerin teması ile oluşan yangınlar dışındaki zararlarınız da poliçeniz kapsamına eklenebilir.

Bir kez AXA güvencesini Maksimum poliçesi ile satın aldığınızda anahtar kaybı ek teminatından faydalanabilir, aracınızda oluşan küçük çaplı hasarları ise küçük onarım ek teminatı ile poliçe kapsamına sokabilirsiniz. Aracınız hasar gördüğünde ise Asistans hizmetine başvurarak ikame araç hizmeti başta olmak üzere, seyahat ve mecburi konaklama giderlerinizi de sigorta kapsamında tazmin edebilirsiniz.

Hibrit araçlar ile elektrik motorlu ve pil ile çalışan %100 elektrikli araçlar da AXA Sigorta araç kasko teminatı ile güvence altındadır.

Maksimum Kasko Sigortası Avantajları

AXA Maksimum Kasko avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tamir süresince ikame araç hizmeti
 • Anlaşmalı servis ve tamirhanelerde ücretsiz orijinal parça avantajı
 • Bulunamayan Yedek Parçaların Temin edilmesi
 • Küçük ölçekli hasarlarda küçük onarım kapsamı
 • Yol yardım hizmeti
 • Kişisel asistans hizmetleri
 • Restoran ve otel rezervasyonları
 • Araç kiralama organizasyonlarında indirim

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kasko yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • AXA kasko hizmetlerinin coğrafi kapsamına dikkat edin.
 • Ofisi arayarak asistans hizmetlerinin şartlarını talep edin.
 • Araç ve kişisel yardım hizmetlerinin neler olduğunu sorun ve bu hizmetlerin ayrıntılarını öğrenin.
 • Verilecek hizmetlerin koşullarını, hizmetlerdeki istisnaların neler olduğunu öğrenin.
 • Özel şartların neler olduğunu sorun.
 • Hangi durum ve istisnalarda asistans hizmet yükümlülüğünün geçerli olmadığını öğrenin.
 • Kasko yaptırmak için gerçekleştirilecek genel prosedürü sorun.
 • Sigortalı olarak yükümlülüklerinizin neler olduğunu öğrenin.

Kasko Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kasko poliçenizin primi sizin demografik ve hasar geçmişi bilgileriniz ile aracınızın rayiç sigorta bedeli ile teknik özelliklerine bağlı olarak değişir.

Aracınızın kasko değerini buradan öğrenebilirsiniz.

Kasko Yenileme İşlemleri

Mevcut poliçenizin bitiş süresinin 30 gün öncesinden itibaren bir sonraki yıl için yenileme teklifinizi alabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

Araç Kasko Sigortanızı yaptırdığınız poliçe süreniz boyunca hasar oluşmaması, ilerleyen yıllardaki Kasko Sigortası ödemelerinizde indirim kazanmanızı sağlar. İlerleyen yıllar boyunca kaza yapmadığınız takdirde hasarsızlık indirim basamakları listesinde yükselebilir, daha fazla indirim alabilirsiniz.

Kasko poliçe sürenizi hasarsız bir şekilde doldurduğunuzda veya bu süre içerisinde bir defaya mahsus olarak cam kırılması, mini onarım hasarı veya oluşan kazada kusursuz bulunmanız halinde sigortalı olduğunuz yıllara göre artan ve %30 ile %60 arasında değişen indirim oranlarına hak kazanırsınız.

Kasko poliçenizin süresi içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere araca takılı ses, görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması veya oluşabilecek bir hasar durumunda aracınızın AXA Garantili Servislerde (AGS) onarım görmesi durumlarında hasarsızlık oranınız aynı kademede devam eder.

İnternet Üzerinden Araç Kaskosu Yapılır mı?

İnternette kasko yaptırma işlemi zaman kaybetmeden Kasko Sigortası satın almanıza yardımcı olur. AXA Sigorta’nın internet sitesi üzerinden online kasko teklifi alabilir ve aracınızın sigortasını size sunulan tekliflerden birini seçerek Kasko Sigortası’nı internet sitesi üzerinden satın alarak online bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve kasko satın almak için tıklayınız.

Kasko Taksitlendirme Yapılır mı?

Pek çok kullanıcı, ödeme avantajı kazanmak için “Kasko taksit oluyor mu?” sorusunun yanıtını arar. Kaskonun taksitlendirme işlemleri finans kurumuna göre değişmektedir. Kasko sigortanızda finans kurumunuz tarafından sunulan taksit seçenekleri doğrultusunda taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksit prosedürleri kurumdan kuruma değişiklik gösterdiğinden “AXA sigorta kasko kaç taksit?” sorusunun yanıtını öğrenmek ve teklif almak için aşağıdaki bağlantıdan ilerleyebilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve taksit seçeneklerini öğrenmek için tıklayınız.

Tramer Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu, tüm sigorta geçmişinizi görüntülemenize destek olur. Kasko sigortası geçmişinizi sorgulamak için de Tramer’den destek alabilirsiniz. Tramer kasko poliçe sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” menüsü altında bulunan “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgi Sorgulama” sekmesine tıklayabilir, aracınızın plaka ve şasi bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir biçimde girerek poliçenizi sorgulayabilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir, Nasıl Tutulur?

İki ya da daha fazla araç sahibinin, sadece maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştıklarında, polise ya da sigorta şirketine başvurmadan anlaşmaları sonucu aralarında düzenlediği tutanağa “Kaza Tespit Tutanağı” adı verilir. Peki, kaza tespit tutanağı nasıl alınır? Kaza tespit tutanağı, Zorunlu Araç Sigortası satın aldığınızda sigorta şirketi tarafından size iletilir. Elinizdeki tutanaklar bittiğinde ise sigorta şirketinizden kaza tutanağı talep etmeniz yeterlidir.

Olası kaza durumlarında kaza tespit tutanağı doldurma işlemi ise kaza yapan taraflarca gerçekleştirilir. Öncelikle kaza tespit tutanağındaki tüm alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulur. Formda sürücülerin görüşleri ve kaza anını anlatan alanlar da olduğundan bu işlem esnasında hassas davranıp özenli olmanız gerekir. Eksiksiz ve açık şekilde doldurulmamış, tarafların ıslak imzasının olmadığı Kaza Tespit Tutanağı geçersizdir. Tutanağı desteklemek için aynı zamanda kazanın nasıl meydana geldiğini gösteren, araçların hasarlarının görüldüğü fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı’nı sigorta şirketinize iletirken aşağıdaki belgeleri de dosyanıza eklemeniz gerekmektedir:

 • Kaza yapan sürücülere ait poliçe fotokopileri,
 • Kaza yapan sürücülere ait ehliyet ve ruhsat fotokopileri,
 • Kaza ortamını gösteren fotoğraflar ve diğer dosyalar.

Herhangi bir kaza durumunda AXA kaza sigortalarından yararlanmak için gerekli belgeleri öğrenmek için “Kaza Anında” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Maksimum Kasko Sigortası Kapsamında Hangi Risklere Karşı Güvence Altına Alınırım?

Aracınızın başına gelebilecek en önemli olay büyük bir kaza geçirmeniz ya da çalınmasıdır. Yaptırdığınız sigorta poliçesi, satın aldığınız limitler dahilinde aracınızı her iki durum için güvence altına alarak, rizikonun oluşması halinde hasarınızı ve maddi zararlarınızı tazmin eder. Kaza ve çalınma olayları dışında trafikte seyir halinde olmadığınız zamanlarda da başınıza gelebilecek zararları kapsar. Poliçeniz doğal afet, yangın, cam kırılması, anahtar kaybı, kötü niyetli halk hareketleri ya da terör gibi durumlarda da sizi korur. Ayrıca yaralanma durumlarında ambulans hizmeti, kaza anında çekici servisi, hastaneye yatış gerektiğinde refakatçinin ulaştırılması ve konaklama masraflarını da poliçeniz kapsamına aldırabilirsiniz.

Tüm sevdiklerinizin güvencesi AXA Sigorta olarak sokaktaki dostlarımızı da unutmuyoruz.

Aldığınız tüm tedbirlere rağmen beklenmeyen anlarda yaşanabilecek kazalara karşı sokaktaki dostlarımız da AXA Kasko Sigortası ile güvence altında. Kaza sonucu gereken tedavinin sağlanması için 2000 TL’ye kadar olan giderler AXA Kasko Sigortası kapsamında.

Kasko Sigortası Teminat Dışında Kalan Haller

Kasko sigortanızın kapsamı aksi belirtilmemiş ise Türkiye Cumhuriyeti coğrafi sınırlarını kapsar. Sigorta poliçesinin kapsamı dışındaki coğrafi bölgelerde gerçekleşen rizikolar sigorta kapsamında değildir. Dilerseniz poliçenize yurtdışı teminatı da ekleterek yurt dışında da aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko için belirlenen limitleri aşan maddi hasarlar sigortalıya ödenmez. Örneğin 30.000 TL'lik bir sigorta poliçeniz var ise 40.000.000 TL'lik hasarınızın tamamını talep etmeniz mümkün değildir.

Sigortalının, sigorta şirketinin ön onayı olmadan yaptığı masraflar ödenmez. Ayrıca aracı kullananın kasten kazaya karışması, kendini yaralamaya teşebbüs etmesi, otomobil yarışlarına katılması, aracın tipine uygun ehliyet sahibi olunmaması ve kaza nedeni ile oluşmayan arıza/onarımlar poliçe kapsamı dışında kalır.

Asistans Hizmetleri

Bir kez AXA Maksimum Kasko sigortası kapsamına girdiğinizde 7/24 Asistans Hizmetlerinden de faydalanmaya başlarsınız. Aracınızın kaza yapması ya da arızalanması durumunda çekici ve yerinde tamir hizmeti ile başlayan destek, ambulans ve refakatçi doktor hizmeti ile devam eder. Araçta bulunan kişilerin transfer ve konaklamalarını da kapsayan ek teminatınız Asistans Hizmetlerinizin kapsamını daha da genişletir.

Geniş seçenekli hizmetler, turistik bilgiler, yol durumu, döviz kurları, sağlık kuruluşları ile ilgili bilgiler ve özel organizasyonlara, otel, restoran, tiyatro ve sinema gibi kültürel aktivitelere rezervasyona kadar uzayıp gider. Genel olarak yol yardım hizmetleri, kişisel Asistans hizmetleri, bilgi ve organizasyon hizmetleri olarak sınıflandırılan Asistans hizmetleri, AXA Sigortalı olmanın en önemli ayrıcalıkları arasında yer alır. Siz de AXA'nın ayrıcalıklı dünyasına katılarak, AXA Maksimum Sigorta'nın genişletişmiş kapsamından faydalanabilirsiniz.

AXA GO Uygulaması

Önce güvenlik diyen Maksimum Kasko müşterilerine, ücretsiz AXA GO ayrıcalığı AXA’dan! 2.000 TL üzeri primli poliçelerde geçerli bu teklif ile, kişiselleştirilmiş sigorta deneyimi AXA GO’ya ücretsiz geçip, yenilemelerde iyi sürücülere özel %20’ye varan indirimden faydalanabilirsiniz.

AXA GO, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş kasko sigortası ve sürüş deneyimi platformudur. Sürüş davranışlarınızı analiz ederek ve size geri bildirimler vererek kişiselleştirilmiş bir sigorta deneyimi sağlar. Detaylı bilgi için tıklayın.

AXA Sigorta Anlaşmalı Servisler

AXA Sigorta Araç Sigorta, anlaşmalı otomobil servislerine buradan ulaşabilirsiniz.

AXA Garantili Servisler hizmet koşulları için tıklayınız.

Mobil Cam Değişimi hizmet koşulları için tıklayınız.

Asistans Hizmet Şartları

Maksimum Kasko Sigortası asistans hizmetleri ve şartları için tıklayınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu