Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Trafik Sigortası
{{ this.acenteInfo }}

AXA Kasko Sigortası Fiyat Teklifi Alın

Size özel teklifimizden hemen yararlanın, trafikte risk almayın

Lütfen T.C. Kimlik Numaranı kontrol et.Lütfen T.C. Kimlik Numaranı gir.
Lütfen cep telefon numaranı kontrol et.Lütfen cep telefon numaranı gir.
Lütfen doğum tarihini kontrol et.Lütfen doğum tarihini gir.
Araç bilgilerine ulaşamadık. Lütfen ruhsat tescil belge seri numaranı gir.

Ruhsat tescil belge seri ve no bilgilerine E-devlet üzerinden buraya tıklayarak erişebilirsin.

Lütfen plakanı kontrol et.Lütfen plakanı gir.

{{ this.completedSteps }}

Saniye

Lütfen güvenlik metnini gir. Geçersiz bir güvenlik metni girdin.
Sana özel online fiyat çalışması yapabilmemiz için yukarıdaki metinleri okuyup onaylamana ihtiyacımız var.

Günümüzde en çok başvurulan ve ihtiyaç duyulan sigortalardan bir tanesi hiç kuşkusuz kasko olarak adlandırılan kara taşıtları sigortasıdır. Araçların kaza, çalınma ve darp edilmesine yönelik hazırlanan kasko poliçeleri, aynı zamanda farklı ek teminatlar ile kapsamı genişletilerek daha da kullanışlı ve ihtiyaca yönelik hale getirilebilir.

AXA Sigorta, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için farklı poliçe tipleri sunar. Trafiğe çıktığınız andan itibaren yüzleşmek zorunda olduğunuz rizikolar dışında, aracınızın park halindeyken uğrayabileceği zararları da göz önünde bulundurarak hazırlanan paket poliçeler, maddi zararlarınızı maksimum ölçüde karşılamayı hedefler.

Kasko Nedir?

Türkiye'de en yaygın sigorta çeşitlerinden biri olan karayolları motorlu taşıtlar zorunlu sigortası (trafik sigortası) bir sorumluluk sigortasıdır. Kasko ise aracınıza, sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir.

Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

3 dakikadan kısa sürede sana özel kasko teklifinizi alabilir, 5 dakikada poliçenizi satın alabilirsiniz!

Kişisel Bilgileriniz

İletişim Bilgileriniz

Araç Bilgileriniz

Ödeme Bilgileriniz

Poliçeniz Hazır

Araç Kaskosu ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılır. Ancak her iki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahiptirler. Zorunlu trafik sigortası, kanun gereği mecburi olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılar. Kasko sigortası ise mecburi değildir.

Peki, kasko sigortası nedir? Kasko poliçesi satın aldığınızda, aracınızın uğrayacağı hasarın bir kısmı ya da tamamı karşılanır. Poliçenizin kapsamı ve şartları hangi koşullarda, ne kadar tazminat ödeneceğini belirleyen kriterleri ortaya koyar. Kasko ve trafik sigortası zorunluluk yönünden olduğu kadar kapsamları ile de birbirinden ayrılan sistemlerdir.

AXA Sigorta'nın farklı beklentilere yönelik kasko sigorta paketlerinden biri tam size göre olabilir! Maksimum, Tutumlu ya da Büyük Hasar kasko paketleri ile ilgili detaylı bilgiler için videomuza göz atabilirsiniz.

 

Kasko Sigortası Zorunlu mudur?

Araç sigortasıyla ilgili en çok sorulan soruların başında “araç kaskosu zorunlu mu” sorusu gelir. Zorunlu trafik sigortasının aksine kasko poliçesi yaptırmak zorunlu değildir. Ancak günümüz koşullarına bakıldığında, trafikte olmak her an risk taşımak anlamına geldiği için birçok araç sahibi trafik sigortasının yanı sıra kasko poliçesi de satın almayı tercih eder. Böylece araç sahipleri trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası da alarak daha geniş bir korumaya sahip olurlar.

Kasko poliçeleri, zarar olasılığına karşı kendinizi maddi anlamda güvenceye alabileceğiniz hizmetleri kapsar. Bunlar arasında maddi hasarınızın tespiti ve ödemenin belirlenen oranlarda karşılanması dışında, yol yardımı, ambulans hizmetleri, orijinal yedek parça kullanılmamasından oluşan zararlar, yurt dışında meydana gelen hasar ve kayıpların karşılanması gibi pek çok hizmeti kapsayabilir. Trafik sigortası, sizin başkalarına vereceğiniz zararları karşılarken, kasko ise doğrudan sizin zararlarınızı karşılar.

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

Dünyada en çok kullanılan ulaşım şekli kara yolu taşımacılığıdır. Her gün trafiğe çıkan binlerce araç, ulaşımınız esnasında taşımak istemeyeceğiniz risklerin oluşmasına sebep olur.

Trafikte araç kullanırken ne kadar dikkatli ve kurallara uygun hareket ederseniz edin, karşı taraftan gelen dikkatsiz bir sürücü kazaya sebebiyet verebilir. Sizin hiç suçunuz olmadığı halde başınıza gelen bu tip durumlarda kasko poliçeniz maddi hasarı karşıladığı gibi, hasarın karşı taraftan tazmin edilmesi gibi önemli bir külfeti de üzerinizden alır. Tüm bunların dışında kasko sigortalarının bir diğer avantajı ise çalınma, çalınmaya teşebbüs ve yanma gibi diğer durumlarda devreye girmesidir.

AXA Sigorta Kasko Çeşitleri

AXA Sigorta, kasko ürün seçeneklerini farklı araç kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirir.

AXA Elit Kasko, AXA Sigorta’nın en kapsamlı kasko poliçesidir ve bir kasko poliçesinden beklenen her ihtiyacı karşılamak amacıyla sizlere sunulmuştur. Elit kaskonun diğer kasko poliçelerinden avantajları olarak; 3 yıl boyunca yeni değer teminatı, 30 gün boyunca ikame araç, yüksek limitli çekme kurtarma, Elit Kaskoya özel kişisel eşya ve yanlış akaryakıt dolumu teminatları sayılabilir.

AXA Maksimum Kasko Sigortası, diğer kasko poliçelerinden farklı olarak birçok teminat ve güvenceyi kapsar. Bunlar aracınızın kaza yapması ve hasar alması durumunda ortaya çıkan rizikoların maddi olarak karşılanmasından çok daha fazlasıdır. Asistans hizmetleri ile fark yaratmayı hedefleyen AXA, Maksimum Kasko paketi ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerin sınırını daha da artırarak sektöre yeni bir soluk kazandırmaktadır. Maksimum sigorta poliçesi, asistans hizmetlerinin dışında, sigortalı aracın tamirde olduğu süre boyunca muadili bir aracı sigortalının hizmetine sunar. Özellikle yedek parça bulunamaması yüzünden tamir süresi uzayan araçlarda büyük kolaylık sağlayan ikame araç uygulaması, asistans hizmetleri ile birlikte Maksimum Kasko sigortasının en güçlü özelliğidir.

AXA Tutumlu Kasko Sigortası, aracını ana risklere karşı teminat altına alırken diğer alternatiflere kıyasla daha ekonomik bir seçeneği tercih etmek isteyen araç sahiplerine uygun bir üründür. Tutumlu Kasko ile aracınızı sigorta poliçesinde belirtilen teminatlar kapsamında güvence altına alırken tasarruf yapma olanağı bulursunuz.

AXA Büyük Hasar Kasko Sigortası, sadece Hususi ve Panelvan kullanım tarzı araçların tam hasara uğraması ya da çalınması halinde geçerlidir, kısmi hasarlar teminat haricidir.

AXA Kasko ürünlerinin karşılaştırma tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

ElitMaksimumTutumluBüyük Hasar
Çarpma, Çarpışma
    
Yangın
    
Hırsızlık
    
Doğal Afetler
    
Terör
    
Cam Kırılması
    
Araç Tamir Yeri
ASU-ATU-AGSASU-ATU-AGSATU-AGSATU-AGS
İkame Araç Süresi
0-7-15-30 Gün0-7-15 Gün0-7-15 Gün0-7-15 Gün
İkame Araç Segmenti
Aynı Segment - Maksimum C SegmentAynı Segment - Maksimum C SegmentA-B SegmentA-B Segment
Çekici Hizmeti
    
Ferdi Kaza Koltuk
5.000-100.0005.000-100.0005.000-50.000 
İhtiyari Mali Sorumluluk
50.000-3.000.00050.000-3.000.00025.000-2.500.0000-2.500.000
Anahtar Kaybı
    
Hukuksal Koruma
    
Mini Onarım
    
Yanlış Akaryakıt Dolumu
    
Kişisel Eşya
    

AXA Maksimum Kasko Sigortası'nın Diğer Kasko Poliçelerinden Farkı Nedir?

AXA Maksimum Kasko Sigortası, diğer kasko poliçelerinden farklı olarak birçok detayı kapsar. Bunlar aracınızın kaza yapması ve hasar alması durumunda ortaya çıkan rizikoların maddi olarak karşılanmasından çok daha fazlasıdır.

Asistans hizmetleri ile fark yaratmayı hedefleyen AXA, Maksimum kasko paketi ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerin sınırını daha da artırarak sektöre yeni bir soluk kazandırmaktadır.

Maksimum sigorta poliçesi, Asistans hizmetlerinin dışında, sigortalı aracın tamirde olduğu süre boyunca muadili bir aracı sigortalının hizmetine sunar. Özellikle yedek parça bulunamaması yüzünden tamir süresi uzayan araçlarda büyük kolaylık sağlayan ikame araç uygulaması, Asistans hizmetleri ile birlikte Maksimum Kasko sigortasının en güçlü özelliğidir.

AXA Kasko Sigortası Avantajları

AXA Sigorta Kasko ürünlerinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tamir süresince ikame araç hizmeti
 • Ücretsiz orijinal parça avantajı
 • 3 yıl boyunca yeni değer teminatı
 • Bulunamayan Yedek Parçaların Temin edilmesi
 • Küçük ölçekli hasarlarda küçük onarım kapsamı
 • Yol yardım hizmeti
 • 25.000 TL’ye varan çekme kurtarma teminatı
 • Yanlış akaryakıt dolumu teminatı
 • Kişisel eşya temiantı
 • Kişisel asistans hizmetleri
 • Restoran ve otel rezervasyonları
 • Araç kiralama organizasyonlarında indirim
 • Tutumlu Kasko’da %40 fiyat avantajı
 • AXA Garantili Servislerde tamir & bakım işlemlerinde 2 yıl sigorta güvencesi

Kasko Sigortası'nı Kimler Yaptırabilir?

Araç sahibi herkesin faydalanabileceği AXA Kasko Sigortası yaptırmak için bir aracınızın ve sürücü ehliyetinizin olması yeterlidir.

Kasko Sigortası Teminatları

Kaza
Yangın
Cam Kırılması
Anahtar Kaybı
İkame Araç

Kasko sigortası ne işe yarar sorunuzun yanıtlandığı bu bölümde, araba kasko teminatlarını görebilirsiniz. Kasko sigorta kapsamı içerisinde bulunan hizmetler; çarpma ve çarpışma sonucu oluşan hasarların tazmini dışında çalınma, yangın, cam kırılması, doğal afetler ve hayvanların araca vereceği zararları kapsar.

Bir kez AXA güvencesini Kasko poliçesi ile satın aldığınızda anahtar kaybı ek teminatından faydalanabilir, aracınızda oluşan küçük çaplı hasarları ise küçük onarım ek teminatı ile poliçe kapsamına sokabilirsiniz. Aracınız hasar gördüğünde ise Asistans hizmetine başvurarak ikame araç hizmeti başta olmak üzere, seyahat ve mecburi konaklama giderlerinizi de sigorta kapsamında tazmin edebilirsiniz.

Hibrit araçlar ile elektrik motorlu ve pil ile çalışan %100 elektrikli araçlar da AXA Sigorta araç kasko teminatı ile güvence altındadır.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kasko yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • AXA kasko poliçenizin hizmetlerinin coğrafi kapsamına dikkat edin.
 • Acente ya da şirketinizden ofisi arayarak asistans hizmetlerinin şartlarını öğrenin.
 • Araç ve kişisel yardım hizmetlerinin neler olduğunu sorun ve bu hizmetlerin ayrıntılarını öğrenin.
 • Verilecek hizmetlerin koşullarını, hizmetlerdeki istisnaların neler olduğunu öğrenin.
 • Özel şartların neler olduğunu inceleyin.
 • Hangi durum ve istisnalarda asistans hizmet yükümlülüğünün geçerli olmadığını öğrenin.
 • Kasko yaptırmak için gerçekleştirilecek genel prosedürü sorun.
 • Sigortalı olarak yükümlülüklerinizin neler olduğunu öğrenin.

Kasko Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kasko primi; sigortalının demografik bilgileri ve hasar geçmişi ile aracın rayiç sigorta bedeli ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişir.

Aracınızın Kasko Araç Değer Değerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kasko Yenileme İşlemleri

Mevcut poliçenizin bitiş süresinin 30 gün öncesinden itibaren bir sonraki yıl için yenileme teklifinizi alabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

Araç Kasko Sigortanızı yaptırdığınız poliçe süreniz boyunca hasar oluşmaması, ilerleyen yıllardaki Kasko Sigortası ödemelerinizde indirim kazanmanızı sağlar. İlerleyen yıllar boyunca kaza yapmadığınız takdirde de hasarsızlık indirim basamakları listesinde yükselir ve daha fazla indirim alabilirsiniz.

Kasko poliçe sürenizi hasarsız bir şekilde doldurduğunuzda veya bu süre içerisinde bir defaya mahsus olarak cam kırılması, mini onarım hasarı veya oluşan kazada kusursuz bulunmanız halinde sigortalı olduğunuz yıllara göre artan ve %30 ile %60 arasında değişen indirim oranlarına hak kazanırsınız.

Kasko poliçenizin süresi içerisinde oluşacak hasarlarda, aracınızın AXA Garantili Servislerde (AGS) onarım görmesi durumunda ya da bir defaya mahsus olmak üzere araca takılı ses, görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması durumlarında hasarsızlık oranınız aynı kademede devam eder.

Hasarsızlık indirimiyle ilgili detaylı bilgi için “Hasarsızlık” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Araç Kaskosu Yapılır mı?

İnternette kasko yaptırma işlemi zaman kaybetmeden Kasko Sigortası satın almanıza yardımcı olur. Web sitemiz üzerinden online kasko teklifi alabilir ve size sunulan tekliflerden birini seçerek Kasko Sigortası’nı internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve kasko satın almak için tıklayınız.

Kasko Taksitlendirme Yapılır mı?

Pek çok kullanıcı, ödeme avantajı kazanmak için “Kasko taksit oluyor mu?” sorusunun yanıtını arar. Kaskonun taksitlendirme işlemleri ödeme yapacağınız kredi kartına göre değişmektedir. Kasko sigortanızda bankanız tarafından sunulan taksit seçenekleri doğrultusunda taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksit prosedürleri kurumdan kuruma değişiklik gösterdiğinden “AXA sigorta kasko kaç taksit?” sorusunun yanıtını öğrenmek ve teklif almak için aşağıdaki bağlantıdan ilerleyebilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve taksit seçeneklerini öğrenmek için tıklayınız.

Tramer Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu, tüm sigorta geçmişinizi görüntülemenize imkan sağlar. Kasko sigortası geçmişinizi sorgulamak için de Tramer’den destek alabilirsiniz. Tramer kasko poliçe sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” menüsü altında bulunan “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgi Sorgulama” sekmesine tıklayabilir, aracınızın plaka ve şasi bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir biçimde girerek poliçenizi sorgulayabilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir, Nasıl Tutulur?

İki ya da daha fazla araç sahibinin, sadece maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştıklarında, polise ya da sigorta şirketine başvurmadan anlaşmaları sonucu aralarında düzenlediği tutanağa “Kaza Tespit Tutanağı” adı verilir. Peki, kaza tespit tutanağı nasıl alınır? Kaza tespit tutanağı, Zorunlu Araç Sigortası satın aldığınızda sigorta şirketi tarafından size iletilir. Elinizdeki tutanaklar bittiğinde ise sigorta şirketinizden kaza tutanağı talep etmeniz yeterlidir.

Olası kaza durumlarında kaza tespit tutanağı doldurma işlemi ise kaza yapan taraflarca gerçekleştirilir. Öncelikle kaza tespit tutanağındaki tüm alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulur. Formda sürücülerin görüşleri ve kaza anını anlatan alanlar da olduğundan bu işlem esnasında hassas davranıp özenli olmanız gerekir. Eksiksiz ve açık şekilde doldurulmamış, tarafların ıslak imzasının olmadığı Kaza Tespit Tutanağı geçersizdir. Tutanağı desteklemek için aynı zamanda kazanın nasıl meydana geldiğini gösteren, araçların hasarlarının görüldüğü fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı’nı sigorta şirketinize iletirken aşağıdaki belgeleri de dosyanıza eklemeniz gerekmektedir:

 • Kaza yapan sürücülere ait poliçe fotokopileri,
 • Kaza yapan sürücülere ait ehliyet ve ruhsat fotokopileri,
 • Kaza ortamını gösteren fotoğraflar ve diğer dosyalar.

Herhangi bir kaza durumunda AXA kaza sigortalarından yararlanmak için gerekli belgeleri öğrenmek için “Kaza Anında” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

AXA Kasko Sigortası Kapsamında Hangi Risklere Karşı Güvence Altına Alınırım?

Aracınızın başına gelebilecek en önemli olay aracınızda büyük bir hasar oluşması ya da aracınızın çalınmasıdır. Yaptırdığınız sigorta poliçesi, teminat limitleri dahilinde aracınızı her iki durum için güvence altına alarak, rizikonun oluşması halinde hasarınızı ve maddi zararlarınızı tazmin eder. Kaza ve çalınma olayları dışında trafikte seyir halinde olmadığınız zamanlarda da başınıza gelebilecek zararlar kapsam dahilindedir. Poliçeniz doğal afet, yangın, cam kırılması, anahtar kaybı, kötü niyetli halk hareketleri ya da terör gibi durumlarda da sizi korur. Ayrıca yaralanma durumlarında ambulans hizmeti, kaza anında çekici servisi, hastaneye yatış gerektiğinde refakatçinin ulaştırılması ve konaklama masrafları da poliçeniz kapsamındadır.

Tüm sevdiklerinizin güvencesi AXA Sigorta olarak sokaktaki dostlarımızı da unutmuyoruz.

Aldığınız tüm tedbirlere rağmen beklenmeyen anlarda yaşanabilecek kazalara karşı sokaktaki dostlarımız da AXA Kasko Sigortası ile güvence altındadır.

Kasko Sigortası Teminat Dışında Kalan Haller

Kasko sigortanızın kapsamı aksi belirtilmemiş ise Türkiye Cumhuriyeti coğrafi sınırlarını kapsar. Sigorta poliçesinin kapsamı dışındaki coğrafi bölgelerde gerçekleşen rizikolar sigorta kapsamında değildir. Dilerseniz poliçenize yurtdışı teminatı da ekleterek yurt dışında da aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko için belirlenen limitleri aşan maddi hasarlar sigortalıya ödenmez. Örneğin 30.000 TL'lik bir sigorta poliçeniz var ise 40.000.000 TL'lik hasarınızın tamamını talep etmeniz mümkün değildir.

Sigortalının, sigorta şirketinin ön onayı olmadan yaptığı masraflar ödenmez. Ayrıca aracı kullananın kasten kazaya karışması, kendini yaralamaya teşebbüs etmesi, otomobil yarışlarına katılması, aracın tipine uygun ehliyet sahibi olunmaması ve kaza nedeni ile oluşmayan arıza/onarımlar poliçe kapsamı dışında kalır.

Asistans Hizmetleri

Bir kez aracınızı AXA Kasko Sigortası kapsamına aldığınızda 7/24 Asistans Hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Aracınızın kaza yapması ya da arızalanması durumunda çekici ve yerinde tamir hizmeti ile başlayan destek, ambulans ve refakatçi doktor hizmeti ile devam eder. Araçta bulunan kişilerin transfer ve konaklamalarını da kapsayan ek teminatınız Asistans Hizmetlerinizin kapsamını daha da genişletir.

Geniş seçenekli hizmetler, turistik bilgiler, yol durumu, döviz kurları, sağlık kuruluşları ile ilgili bilgiler ve özel organizasyonlara, otel, restoran, tiyatro ve sinema gibi kültürel aktivitelere rezervasyona kadar uzayıp gider. Genel olarak yol yardım hizmetleri, kişisel Asistans hizmetleri, bilgi ve organizasyon hizmetleri olarak sınıflandırılan Asistans hizmetleri, AXA Sigortalı olmanın en önemli ayrıcalıkları arasında yer alır. Siz de AXA'nın ayrıcalıklı dünyasına katılarak, AXA Maksimum Sigorta'nın genişletişmiş kapsamından faydalanabilirsiniz.

Asistans Hizmet Şartları

AXA Kasko Sigortası asistans hizmetleri ve şartları için tıklayınız.

Tutumlu Kasko Sigortası asistans hizmetleri ve şartları için tıklayınız.

Büyük Hasar Kasko Sigortası asistans hizmetleri ve şartları için tıklayınız.

AXA GO Uygulaması

Önce güvenlik diyen Maksimum Kasko müşterilerine, ücretsiz AXA GO ayrıcalığı AXA’dan! Kişiselleştirilmiş sigorta deneyimi AXA GO’ya ücretsiz geçip, yenilemelerde iyi sürücülere özel indirimden faydalanabilirsiniz.

AXA GO, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş kasko sigortası ve sürüş deneyimi platformudur. Sürüş davranışlarınızı analiz ederek ve size geri bildirimler vererek kişiselleştirilmiş bir sigorta deneyimi sağlar. Detaylı bilgi için tıklayın.

AXA Sigorta Anlaşmalı Servisler

AXA Sigorta Araç Sigorta, anlaşmalı otomobil servislerine buradan ulaşabilirsiniz.

AXA Garantili Servisler hizmet koşulları için tıklayınız.

Mobil Cam Değişimi hizmet koşulları için tıklayınız.

Ayrıcalıklı AXA Deneyimi Marka Kasko Sigortasında

Sektördeki en geniş teminatlara sahip ürünlerden biri olan Marka Kasko Sigortası poliçesi ile kaza sonucu oluşan hasarların tazmini dışında, yangın, cam kırılması, doğal afetler gibi riskler de kapsam altına alınır. Marka Kasko Sahipleri, Maksimum Kasko Sigortası'nın tüm avantajlarından yararlanır ve araçlarını geniş kapsamlı teminatlar ile güvence altına alırlar.

Marka Kasko Sigortasına sahip müşterilerimiz 7/24 Asistans Hizmetlerinden yararlanabilir, ikame araç hizmeti başta olmak üzere, seyahat ve mecburi konaklama giderleri dahil birçok hizmete sigorta kapsamında yararlanabilirler.

Sık Sorulan Sorular

Kasko Nedir?

Türkiye'de en yaygın sigorta çeşitlerinden biri olan karayolları motorlu taşıtlar zorunlu sigortası (trafik sigortası) bir sorumluluk sigortasıdır. Kasko ise aracınıza, sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir.

Kasko Sigortası Zorunlu mudur?

Araç sigortasıyla ilgili en çok sorulan soruların başında “araç kaskosu zorunlu mu” sorusu gelir. Zorunlu trafik sigortasının aksine kasko poliçesi yaptırmak zorunlu değildir. Ancak günümüz koşullarına bakıldığında, trafikte olmak her an risk taşımak anlamına geldiği için birçok araç sahibi trafik sigortasının yanı sıra kasko poliçesi de satın almayı tercih eder. Böylece araç sahipleri trafik sigortasına ek olarak kasko sigortası da alarak daha geniş bir korumaya sahip olurlar.

Kasko poliçeleri, zarar olasılığına karşı kendinizi maddi anlamda güvenceye alabileceğiniz hizmetleri kapsar. Bunlar arasında maddi hasarınızın tespiti ve ödemenin belirlenen oranlarda karşılanması dışında, yol yardımı, ambulans hizmetleri, orijinal yedek parça kullanılmamasından oluşan zararlar, yurt dışında meydana gelen hasar ve kayıpların karşılanması gibi pek çok hizmeti kapsayabilir. Trafik sigortası, sizin başkalarına vereceğiniz zararları karşılarken, kasko ise doğrudan sizin zararlarınızı karşılar.

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

Dünyada en çok kullanılan ulaşım şekli kara yolu taşımacılığıdır. Her gün trafiğe çıkan binlerce araç, ulaşımınız esnasında taşımak istemeyeceğiniz risklerin oluşmasına sebep olur.

Trafikte araç kullanırken ne kadar dikkatli ve kurallara uygun hareket ederseniz edin, karşı taraftan gelen dikkatsiz bir sürücü kazaya sebebiyet verebilir. Sizin hiç suçunuz olmadığı halde başınıza gelen bu tip durumlarda kasko poliçeniz maddi hasarı karşıladığı gibi, hasarın karşı taraftan tazmin edilmesi gibi önemli bir külfeti de üzerinizden alır. Tüm bunların dışında kasko sigortalarının bir diğer avantajı ise çalınma, çalınmaya teşebbüs ve yanma gibi diğer durumlarda devreye girmesidir.

Kasko Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Bir araç satın alma sürecinde, almayı düşündüğümüz aracın kasko fiyatının ne olacağını merak ederiz. Kasko fiyat hesaplaması, aracın ve araç sahibinin verilerine göre farklılık göstermektedir.

Araç kasko fiyatları hesaplanırken öncelikli olarak aracın marka, model, üretim yılı gibi değişkenleri dikkate alınır. Fakat bu da yeterli değildir. Araç sahibinin kaza geçmişi, aracın bulunduğu il, aracın rayiç bedeli gibi kriterler de kasko sigortasının primini belirlemede önemli rol oynarlar.

Kasko primi; sigortalının demografik bilgileri ve hasar geçmişi ile aracın rayiç sigorta bedeli ve teknik özelliklerine bağlı olarak değişir.

Aracınızın Kasko Araç Değer Değerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Araç Kaskosu ile Trafik Sigortası Arasındaki Farklar

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılır. Ancak her iki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahiptirler. Zorunlu trafik sigortası, kanun gereği mecburi olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılar. Kasko sigortası ise mecburi değildir.

Peki, kasko sigortası nedir? Kasko poliçesi satın aldığınızda, aracınızın uğrayacağı hasarın bir kısmı ya da tamamı karşılanır. Poliçenizin kapsamı ve şartları hangi koşullarda, ne kadar tazminat ödeneceğini belirleyen kriterleri ortaya koyar. Kasko ve trafik sigortası zorunluluk yönünden olduğu kadar kapsamları ile de birbirinden ayrılan sistemlerdir.

AXA Sigorta'nın farklı beklentilere yönelik kasko sigorta paketlerinden biri tam size göre olabilir! Maksimum, Tutumlu ya da Büyük Hasar kasko paketleri ile ilgili detaylı bilgiler için videomuza göz atabilirsiniz.

Kasko Sigortası'nı Kimler Yaptırabilir?

Araç sahibi herkesin faydalanabileceği bir AXA Kasko Sigortası yaptırmak için bir aracınızın ve sürücü ehliyetinizin olması yeterlidir.

AXA Maksimum Kasko Sigortası'nın Diğer Kasko Poliçelerinden Farkı Nedir?

AXA Maksimum Kasko Sigortası, diğer kasko poliçelerinden farklı olarak birçok detayı kapsar. Bunlar aracınızın kaza yapması ve hasar alması durumunda ortaya çıkan rizikoların maddi olarak karşılanmasından çok daha fazlasıdır.

Asistans hizmetleri ile fark yaratmayı hedefleyen AXA, Maksimum kasko paketi ile vermeyi taahhüt ettiği hizmetlerin sınırını daha da artırarak sektöre yeni bir soluk kazandırmaktadır.

Maksimum sigorta poliçesi, Asistans hizmetlerinin dışında, sigortalı aracın tamirde olduğu süre boyunca muadili bir aracı sigortalının hizmetine sunar. Özellikle yedek parça bulunamaması yüzünden tamir süresi uzayan araçlarda büyük kolaylık sağlayan ikame araç uygulaması, Asistans hizmetleri ile birlikte Maksimum Kasko sigortasının en güçlü özelliğidir.

AXA Kasko Sigortası Avantajları

AXA Sigorta Kasko ürünlerinin avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Tamir süresince ikame araç hizmeti
 • Ücretsiz orijinal parça avantajı
 • 3 yıl boyunca yeni değer teminatı
 • Bulunamayan Yedek Parçaların Temin edilmesi
 • Küçük ölçekli hasarlarda küçük onarım kapsamı
 • Yol yardım hizmeti
 • 25.000 TL’ye varan çekme kurtarma teminatı
 • Yanlış akaryakıt dolumu teminatı
 • Kişisel eşya temiantı
 • Kişisel asistans hizmetleri
 • Restoran ve otel rezervasyonları
 • Araç kiralama organizasyonlarında indirim
 • Tutumlu Kasko’da %30 fiyat avantajı
 • AXA Garantili Servislerde tamir & bakım işlemlerinde 2 yıl sigorta güvencesi

Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bahsettiğimiz gibi, kasko hesaplaması yapılırken birçok değişik unsur baz alınmaktadır. Bunlardan biri aracın rayiç bedelidir. Aracınızın bedelini öğrenmek için kasko değer listesine bakabilirsiniz. Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay güncellenen ve aracın markası, modeli, yaşı ve kullanım amacına göre belirlenen bir bedel listesidir.

Aracınızın bedelini yukarıda bahsettiğimiz gibi öğrenmeniz size yaklaşık olarak bir fikir verebilse de diğer unsurlar da söz konusu olduğu için basit bir hesaplama ile kasko priminizi hesaplamanız mümkün değildir. Bu nedenle size en yakın sigorta acentemizden ya da internet sitemizden bilgilerinizi girerek kasko teklifinizi alabilirsiniz.

Kasko Teklifi Alarak Hesaplama

Araç kasko fiyatları hesaplanırken, aracın marka, model, üretim yılı, plakası, sürücünün yaşı, geçmiş hasar bilgileri, ikameti gibi bilgilerin dikkate alındığını söylemiştik. Bunların yanı sıra, alacağınız kaskonun türü, kapsamı, asistans hizmetleri ve teminatları da fiyatı değiştirecektir. Bu nedenle sitemizden tercihlerinize bağlı olarak kasko teklifi alabilir ve çok daha hızlı bir şekilde hesaplama yapabilirsiniz.

Hasarsızlık İndirimi Nedir, Nasıl Yararlanılır?

Araç Kasko Sigortanızı yaptırdığınız poliçe süreniz boyunca hasar oluşmaması, ilerleyen yıllardaki Kasko Sigortası ödemelerinizde indirim kazanmanızı sağlar. İlerleyen yıllar boyunca kaza yapmadığınız takdirde de hasarsızlık indirim basamakları listesinde yükselir ve daha fazla indirim alabilirsiniz.

Kasko poliçe sürenizi hasarsız bir şekilde doldurduğunuzda veya bu süre içerisinde bir defaya mahsus olarak cam kırılması, mini onarım hasarı veya oluşan kazada kusursuz bulunmanız halinde sigortalı olduğunuz yıllara göre artan ve %30 ile %60 arasında değişen indirim oranlarına hak kazanırsınız.

Kasko poliçenizin süresi içerisinde oluşacak hasarlarda, aracınızın AXA Garantili Servislerde (AGS) onarım görmesi durumunda ya da bir defaya mahsus olmak üzere araca takılı ses, görüntü ve telefon cihaz ve tertibatının çalınması durumlarında hasarsızlık oranınız aynı kademede devam eder.

Kasko Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kasko yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • AXA kasko poliçenizin hizmetlerinin coğrafi kapsamına dikkat edin.
 • Acente ya da şirketinizden ofisi arayarak asistans hizmetlerinin şartlarını öğrenin.
 • Araç ve kişisel yardım hizmetlerinin neler olduğunu sorun ve bu hizmetlerin ayrıntılarını öğrenin.
 • Verilecek hizmetlerin koşullarını, hizmetlerdeki istisnaların neler olduğunu öğrenin.
 • Özel şartların neler olduğunu inceleyin.
 • Hangi durum ve istisnalarda asistans hizmet yükümlülüğünün geçerli olmadığını öğrenin.
 • Kasko yaptırmak için gerçekleştirilecek genel prosedürü sorun.
 • Sigortalı olarak yükümlülüklerinizin neler olduğunu öğrenin.

İnternet Üzerinden Araç Kaskosu Yapılır mı?

İnternette kasko yaptırma işlemi zaman kaybetmeden Kasko Sigortası satın almanıza yardımcı olur. AXA Sigorta’nın internet sitesi Web sitemiz üzerinden online kasko teklifi alabilir ve aracınızın sigortasını size sunulan tekliflerden birini seçerek kasko sigortası’nı internet sitesi üzerinden satın alabilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve kasko satın almak için tıklayınız.

Kasko Taksitlendirme Yapılır mı?

Pek çok kullanıcı, ödeme avantajı kazanmak için “Kasko taksit oluyor mu?” sorusunun yanıtını arar. Kaskonun taksitlendirme işlemleri ödeme yapacağınız kredi kartına göre değişmektedir. Kasko sigortanızda bankanız tarafından sunulan taksit seçenekleri doğrultusunda taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksit prosedürleri kurumdan kuruma değişiklik gösterdiğinden “AXA sigorta kasko kaç taksit?” sorusunun yanıtını öğrenmek ve teklif almak için aşağıdaki bağlantıdan ilerleyebilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve taksit seçeneklerini öğrenmek için tıklayınız.

Tramer Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi Kurumu, tüm sigorta geçmişinizi görüntülemenize imkan sağlar. Kasko sigortası geçmişinizi sorgulamak için de Tramer’den destek alabilirsiniz. Tramer kasko poliçe sorgulama işlemini E-Devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için “Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi” menüsü altında bulunan “Trafik Poliçe ve Hasar Bilgi Sorgulama” sekmesine tıklayabilir, aracınızın plaka ve şasi bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir biçimde girerek poliçenizi sorgulayabilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı Nedir, Nasıl Tutulur?

İki ya da daha fazla araç sahibinin, sadece maddi hasarlı bir trafik kazasına karıştıklarında, polise ya da sigorta şirketine başvurmadan anlaşmaları sonucu aralarında düzenlediği tutanağa “Kaza Tespit Tutanağı” adı verilir. Peki, kaza tespit tutanağı nasıl alınır? Kaza tespit tutanağı, Zorunlu Araç Sigortası satın aldığınızda sigorta şirketi tarafından size iletilir. Elinizdeki tutanaklar bittiğinde ise sigorta şirketinizden kaza tutanağı talep etmeniz yeterlidir.

Olası kaza durumlarında kaza tespit tutanağı doldurma işlemi ise kaza yapan taraflarca gerçekleştirilir. Öncelikle kaza tespit tutanağındaki tüm alanlar eksiksiz bir şekilde doldurulur. Formda sürücülerin görüşleri ve kaza anını anlatan alanlar da olduğundan bu işlem esnasında hassas davranıp özenli olmanız gerekir. Eksiksiz ve açık şekilde doldurulmamış, tarafların ıslak imzasının olmadığı Kaza Tespit Tutanağı geçersizdir. Tutanağı desteklemek için aynı zamanda kazanın nasıl meydana geldiğini gösteren, araçların hasarlarının görüldüğü fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı’nı sigorta şirketinize iletirken aşağıdaki belgeleri de dosyanıza eklemeniz gerekmektedir:

 • Kaza yapan sürücülere ait poliçe fotokopileri,
 • Kaza yapan sürücülere ait ehliyet ve ruhsat fotokopileri,
 • Kaza ortamını gösteren fotoğraflar ve diğer dosyalar.

Herhangi bir kaza durumunda AXA kaza sigortalarından yararlanmak için gerekli belgeleri öğrenmek için “Kaza Anında” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Sigortası Teminat Dışında Kalan Haller Nelerdir?

Kasko sigortanızın kapsamı aksi belirtilmemiş ise Türkiye Cumhuriyeti coğrafi sınırlarını kapsar. Sigorta poliçesinin kapsamı dışındaki coğrafi bölgelerde gerçekleşen rizikolar sigorta kapsamında değildir. Dilerseniz poliçenize yurtdışı teminatı da ekleterek yurt dışında da aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Kasko için belirlenen limitleri aşan maddi hasarlar sigortalıya ödenmez. Örneğin 30.000 TL'lik bir sigorta poliçeniz var ise 40.000.000 TL'lik hasarınızın tamamını talep etmeniz mümkün değildir.

Sigortalının, sigorta şirketinin ön onayı olmadan yaptığı masraflar ödenmez. Ayrıca aracı kullananın kasten kazaya karışması, kendini yaralamaya teşebbüs etmesi, otomobil yarışlarına katılması, aracın tipine uygun ehliyet sahibi olunmaması ve kaza nedeni ile oluşmayan arıza/onarımlar poliçe kapsamı dışında kalır.

Diğer teminat dışı kalan durumları görmek için tıklayınız.


Kasko Poliçemi Neden AXA Sigorta’dan Almalıyım?

Türkiye’nin En Geniş Anlaşmalı Servis Ağı

Geniş anlaşmalı servis ağımız ile size en kolay ve kaliteli bir trafik kazası veya arıza durumunda; size en verimli hizmeti ulaştırıyoruz.

7/24 Hizmet

Sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 yanı başınızdayız. 0850 250 99 99 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Seçenekler

Bütçene ve ihtiyaçlarına uygun teminat seçenekleri ile geniş kapsamlı ve farklı fiyat alternatifleriyle oluşturduğumuz kasko paketlerini sizlere sunuyoruz.

AXAFit Uygulamamız

AXAFit uygulamamız ile poliçenizi kolaylıkla görüntüleyebilir, teminat detaylarından anlaşmalı servislere kadar tüm bilgilere erişebilir, olası bir hasar durumunda bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Blog Yazıları

Hibrit Araba Nedir? Nasıl Çalışır? | AXA Sigorta
20.11.2023
Hibrit Araba Nedir? Nasıl Çalışır? | AXA Sigorta
Arabaya Yanlış Yakıt Doldurulursa Ne Olur? Kaskoya Girer mi? | AXA Sigorta
08.11.2023
Arabaya Yanlış Yakıt Doldurulursa Ne Olur? Kaskoya Girer mi? | AXA Sigorta
İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Nedir? İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Limitleri ve Şartları | AXA Sigorta
02.10.2023
İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Nedir? İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Limitleri ve Şartları | AXA Sigorta
Sovtaj ve Sovtaj Bedeli Nedir, Nasıl Hesaplanır? I AXA Sigorta
03.08.2023
Sovtaj ve Sovtaj Bedeli Nedir, Nasıl Hesaplanır? I AXA Sigorta
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır? Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır? | AXA Sigorta
22.11.2023
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır? Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır? | AXA Sigorta

Müşteri Değerlendirmeleri

16.03.2024
Kadıköy'de kaldım Ümraniye oto sanayi için Googleden çekici baktım sordum. 1500 fiyat verdiler. Birden sigortalı olduğum aklıma geldi. Şansımı deneyeyim diyip aradım. Hemen dönüş yaptılar yarım saate geldiler. Çok sevindim. Ne çok makbule geçti. Teşekkürler AXA...
HA***** SE*****
16.03.2024
İlgi alakanız hızlı çözümğnüz için teşekkür ederim
EL***** Bİ***** AK*****
15.03.2024
Çok memnun kaldım çok yardımcı oldu
ŞE***** SÖ*****
11.03.2024
Teşekkürler vermiş olduğunuz hizmet için
ME***** UZ*****
11.03.2024
Mağduriyetimi çok hızlı bir şekilde giderildi teşekkür ederim
CE***** AR*****
07.03.2024
Hiç beklemeden mükemmel bir hizmet aldım teşekkür ederim
CE***** AB***** SE*****
TÜM YORUMLAR
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu