Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Ürünümüz için detaylı bilgilere ulaşmak, teklif ve poliçe almak için aşağıdan size en yakın acentemize ulaşabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Çeşitli etkenlerden ötürü sağlığınızda meydana gelebilecek hastalıkların tedavisini ve çeşitli farklı hizmetlerden yararlanmanızı sağlayan sigorta Özel Sağlık Sigortası'dır. AXA güvencesi ile çeşitli Özel Sağlık Sigortası ürünleri arasından ihtiyaçlarınıza yönelik olanı tercih ederek geleceğinizle ilgili önemli bir sağlık planlamasına sahip olabilirsiniz. Ürünler içerisinde yer alan yatarak tedavi, doktor muayenesi ve ilaç giderleri, laboratuvar hizmetleri, fizik tedavi, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri, gebelik takip giderleri gibi ayakta tedaviye ilişkin giderler ile, yurt dışı yatarak tedavi ve yurt dışı ayakta tedavi hizmetlerini de kapsayabilen paket ürünler arasından tercihinize göre sağlık sigortanız kapsamına dahil edebilirsiniz. Gerekli durumlarda normal şartlarda ödeyeceğiniz sağlık giderlerinin çok daha altında bir maliyet ile tedavilerinizi en kaliteli hizmetlerle gerçekleştirirsiniz.

Özel şartlar bölümünde farklılık gösterebilen, poliçe kapsamı dahilinde sunulan farklı sigorta paketlerinin sahip olduğu farklı özellikleri dikkate alarak size en uygun sigorta ürününü tercih edebilirsiniz. Birçok sağlık kuruluşundan hiç ödeme yapmadan veya oldukça az miktarlar ödeyerek ihtiyacınız olan tedaviyi alırsınız. Hizmet bedeli oldukça yüksek olan ciddi tedaviler için ek ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Maddi ve manevi açıdan sağlığınız ile ilgili tüm konuların ayrıntılı olarak planlanması, sağlık riskleri ile başarılı bir şekilde mücadele etmenizi sağlar. Kendiniz, eşiniz, çocuklarınız ve sevdiklerinizin sağlığını en uygun teminat ve avantajlı fiyatlarla doğru ürünü tercih ederek AXA güvencesi ile koruyun. AXA Özel Sağlık Sigortası ile sağlığınızı, geleceğinizi planlayın!

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Her bütçeye uygun birbirinden farklı seçenek ve kapsamları bulunan özel sağlık sigortası, hayattaki en önemli konu olan sağlığınızı garanti altına almanız için yaptırmanız gereken bir sigorta türüdür. Geleceğinize bir yatırım olarak sizin ve sevdiklerinizin yaptırması gerekli olan bu sigorta sayesinde poliçe kapsamındaki tüm olası sağlık giderlerine karşı tedbir almış olursunuz. AXA Özel Sağlık Sigortası kaliteli bir sağlık hizmetinden faydalanmanızı sağlar. Çeşitli sebeplerden ötürü karşı karşıya gelebileceğiniz sağlık sorunlarına hiç vakit kaybetmeden çözüm bulmak ve etkili tedavi süreçlerinden geçerek kısa sürede sağlığınıza kavuşmak için Özel Sağlık Sigortası edinmeniz önemlidir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Dilediğiniz anlaşmalı doktor veya anlaşmalı sağlık kurumlarından tam kapsamlı bir sağlık kontrolü, teşhis etme ve tedavi görme hizmetleri almanızı sağlar. Yurt içinde veya dünyanın neresinde olursanız olun ihtiyaç duyabileceğiniz bu sigorta türü ile poliçe kapsamı dahilinde her zaman hazırlıklı olursunuz. AXA Sigorta anlaşmalı hastane, poliklinik, tanı merkezi, fizik tedavi merkezi, eczane ve doktor muayenehanelerinin tümünü kapsayan kurumlardan gerekli hizmeti alabilirsiniz. AXA Özel Sağlık Sigortaları kapsamında alacağınız hizmetler; yatarak tedavi, yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, küçük müdahaleler, yatış sonrası fizik tedavi, evde bakım, yardımcı tıbbi malzeme, trafik kazası sonucu diş tedavisi, kontrol amaçlı mamografi ve PSA, hava ambulansı, suni uzuv giderleri, ferdi kaza sigortası, yurt dışı yatarak tedavi, ayakta tedavi, tıbbi danışmanlık ve ambulans hizmetleri, doktor muayene, ilaç, 0-6 yaş çocuk aşıları, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi, doğum teminatı, gebelik takip giderleri, yeni doğan bebek teminatı, check-up teminatı hizmetleridir.

Yatarak tedavi kapsamı ve teminatları, sigortalının tercih ettiği ürüne ait poliçelerinde belirtilen teminatlar dahilinde, dikkate alınarak uygulanmaya başlanır. Sigortalının tedavisinin hastanede yatarak yapılmasının gerekli olduğu durumlarda oluşan sağlık giderleri, belirlenen sağlık sigortası paketi kapsamında tedavileri kapsar. Ayakta tedavi kapsamı ve teminatları da yatarak tedavi kapsamlarında olduğu gibi poliçelerde detaylı olarak belirtildiği şekliyle yürürlüğe koyulur. Doktor muayene, ilaç, 0-6 yaş çocuk aşıları, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri ve fizik tedavi giderleri ayakta tedavinin teminat kapsamında değerlendirilir.

Özel Sağlık Sigortası Teminatlar

Yatarak Tedavi
Yatarak Tedavi
Ambulans Hizmeti
Ambulans Hizmeti
Evde Bakım Hizmeti
Evde Bakım Hizmeti
Ayakta Tedavi
Ayakta Tedavi

Poliçede olması halinde yurt dışı ayakta ve yatarak tedavi hizmetlerinin kapsadığı konu ve ilgili masraflar aşağıdaki gibidir:

 

 • Yoğun Bakım
 • Küçük Müdahale
 • Yatış Sonrası Fizik Tedavi
 • Evde Bakım
 • Yardımcı Tıbbi Malzeme
 • Tıbbi Danışmanlık ve Ambulans Hizmetleri
 • Suni Uzuv Teminatı
 • Poliçe Kapsamındaki Ayakta Tedavi Giderleri
 • Poliçe Kapsamında Gebelik Takip Giderleri
 • Doğum Teminatı (Ek Teminat)
 • Yeni Doğan Bebek Teminatı (Ek Teminat)
 • Check Up Teminatları (Tercih edilen ürünün kapsamında yer alıyor ise)
 • Poliçe Kapsamında Rehabilitasyon Giderleri
 • Kaza Sonucu Vefat Teminatı
 • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

AXA Özel Sağlık Sigortası, bütün detayları ile sizler için en uygun olan sağlık çözümlerini hayatınıza dahil ederek her zaman hazır olmanızı sağlar. Sağlığınız, hayatınızdaki en önemli unsur olarak bu kapsam ve teminatlar altında AXA Sigorta ile koruma altına alınır. Özel Sağlık Sigortası'nın tüm avantajlarından yararlanmak, kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı için gerekli tedbirleri almak için çeşitli ürün paket ve teminatlarını inceleyerek size uygun olan ürünler ile özel sağlık sigortanızı bir an önce başlatabilirsiniz.

Size özel Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teklifimizi almak için tıklayın. Özel Sağlık Sigortası teklifi almak için size en yakın acentemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hasar Prim Oranınızı Etkilemeyecek Özel Durumlar

Yatarak Tedavi
Yatarak Tedavi
Küçük Müdahaleler
Küçük Müdahaleler
Kontrol Amaçlı Yapılan Tetkikler
Kontrol Amaçlı Tetkikler
Sağlık Asistans Paketi
Sağlık Asistans Paketi
Doğum Teminatı Giderleri
Doğum Teminatı Giderleri

İlk Yatarak Tedavi Kullanımı: Son 5 yıldır bireysel özel sağlık poliçesi sahibi ve hiç yatarak tedavi kullanmamış olan müşterilerimiz için geçerli olan bir defaya mahsus kampanya ile ilk yatarak tedavi kullanımı

Küçük Müdahaleler: Acil durumlar ve küçük müdahaleler (kırık, çıkık, kesi, tendon yaralanması vb.)

Kontrol Amaçlı Tetkikler: Mamografi, meme ultrasonu, PSA tetkikleri ve kemik yoğunluğu ölçümü gibi rutin tetkikler

Sağlık Asistans Paketi Kullanımı: Sağlık asistans paketimizin avantajlarından yararlanırken, check-up, diş bakımı gibi hizmetlerin kullanımı

Doğum Teminatı Giderleri: Doğum teminatı kapsamında yapılan harcamalar

Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Kurumlar

Poliçeniz kapsamındaki anlaşmalı kurumları buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

AXA Özel Sağlık Sigortası Paketleri

ANA TEMİNATLARTEMİNATLARAXA Yatarak Tedavili Özel Sağlık Sigortası
(Network 1,2,3)
AXA Ayakta Tedavili Özel Sağlık Sigortası Limitli AT
(Network 1,2)
AXA Ayakta Tedavili Özel Sağlık Sigortası Limitli AT
(Network 3)
AXA Ayakta Tedavili Özel Sağlık Sigortası Limitsiz AT
(Network 1,2,3)
AXA Ayakta Tedavili Özel Sağlık Sigortası VIP
(Network 1,2)
AXA Tamamlayan Özel Sağlık Sigortası
(Yatarak Tedavi Network 3 Ayakta Tedavi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası)
AXA DİJİTAL SAĞLIK SİGORTASI
(Network 1)
YATARAK TEDAVİ YATARAK TEDAVİLimitsizLimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsiz
YOĞUN BAKIM (90 gün)LimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
KEMOTERAPİ, RADYOTERAPİ VE DİYALİZ LimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
KÜÇÜK MÜDAHALELimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
AMELİYAT SONRASI FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON (Yılda 30 Seans) LimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
AMELİYAT SONRASI AYAKTA TEDAVİ15.000 TL (%80)-----15.000 TL (%80)
EVDE BAKIM120.000 TL (%80)120.000 TL (%80)120.000 TL (%80)120.000 TL (%80)200.000 TL (%80)120.000 TL (%80)120.000 TL (%80)
YARDIMCI TIBBİ MALZEME35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)35.000 TL (%100)
TRAFİK KAZASI SONUCU DİŞ TEDAVİSİLimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
KONTROL AMAÇLI MAMMOGRAFİ / PSAYılda 1 DefaYılda 1 Defa-Yılda 1 DefaYılda 1 DefaYılda 1 DefaYılda 1 Defa
KONTROL AMAÇLI KEMİK YOĞUNLUĞU ÖLÇÜMÜ (DANSİTOMETRİ ) Yılda 1 DefaYılda 1 Defa-Yılda 1 DefaYılda 1 DefaYılda 1 DefaYılda 1 Defa
TIBBİ DANIŞMANLIK VE AMBULANS HİZMETLERİLimitsizLimitsiz-LimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
YURT İÇİ HAVA AMBULANSI600.000 TL (%100) 600.000 TL (%100) 600.000 TL (%100) 600.000 TL (%100) 800.000 TL (%100) 600.000 TL (%100) 600.000 TL (%100)
ANLAŞMASIZ KARA AMBULANSI30.000 TL (%80)Limitsiz-LimitsizLimitsiz30.000 TL (%80)30.000 TL (%80)
SUNİ UZUV250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100) 250.000 TL (%100)
AYAKTA TEDAVİ DOKTOR MUAYENE- Yıllık 40.000 TL ve (%80) Yıllık 34.000 TL ve (%80) Limitsiz ve %80 Ödemeli Limitsiz ve %100 Ödemeli
DOKTOR MUAYENE , LABORATUVAR HİZMETLERİ, GÖRÜNTÜLEME VE TANI YÖNTEMLERİ, İLERİ TANI YÖNTEMLERİ, FİZİK TEDAVİ ⚠️
(Ayakta Tedavisi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olan üründür ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Networklerinde Geçerlidir. İlaç ve aşılar kapsam dışındadır.)
Yılda 10 Kez 7/24 DİJİTAL DOKTOR MUAYENE Limitsiz
İLAÇ- ÇOCUK (PEDIATRI) VE DAHİLİYE BRANŞI DİJİTAL DOKTOR MUAYENE PAKETİ (Tüm aile için ortak limit geçerlidir.) Yılda 24 Muayene
0-6 YAŞ ÇOCUK AŞILARI-
LABORATUVAR HİZMETLERİ-
GÖRÜNTÜLEME VE TANI YÖNTEMLERİ- "İlaç Giderleri (Dijital Muayene Sonrası)" Yıllık 2.000 TL %100 Ödemeli
İLERİ TANI YÖNTEMLERİ- Laboratuvar Hizmetleri (Dijital Muayene Sonrası) Yıllık 5.000 TL %100 Ödemeli
FİZİK TEDAVİ-
AŞI TEMİNATI- ---2.000 TL Endoskopi Limitsiz %100 Ödemeli (Avantajlı Networklerde)
GEBELİK TAKİP GİDERLERİ(**)
Gebelik Takip Giderleri teminatı ayakta tedavi teminatı içeren özel sağlık sigortası ürünlerimizde teminat kapsamı dahilindedir. Gebelik Takip Giderleri teminatı 12 ay bekleme süresine tabidir. Gebelik Takip Giderleri Teminatı içeren ürünlere ek prim ödenerek isteğe bağlı Doğum Paketi teminatı ilave edilebilir. Doğum Paketi ve yenidoğan bebek teminatı birlikte alınabilir.
-20.000 TL (%100)20.000 TL (%100)25.000 TL (%100)30.000 TL (%100)--
DİŞ GİDERLERİ----20.000 TL--
FERDİ KAZA Kaza Sonucu Vefat100.000 TL100.000 TL-100.000 TL100.000 TL100.000 TL100.000 TL
Kaza Sonucu Maluliyet100.000 TL100.000 TL-100.000 TL100.000 TL100.000 TL100.000 TL
EK TEMİNATLAR ⚠️
Ek Prim Ödenerek Alınan Teminatlar
YURTDIŞI YATARAK TEDAVİ1.500.000 TL (%80)1.500.000 TL (%80)1.500.000 TL (%80)4.000.000 TL (%80)5.500.000 TL (%80)1.500.000 TL %80 Ödemeli YURTDIŞI YATARAK TEDAVİ 1.500.000 TL %80 Ödemeli
YURTDIŞI AYAKTA TEDAVİ-75.000 TL (%80)75.000 TL (%80)400.000 TL (%80)550.000 TL (%80) -
DOĞUM TEMİNATI-70.000 TL (%100)70.000 TL (%100)100.000 TL (%100)175.000 TL (%100)- DİĞER BRANŞLAR İÇİN DİJİTAL Yılda 2 Muayene
YENİ DOĞAN BEBEK TEMİNATI-7.500 TL (%100)7.500 TL (%100)15.000 TL (%100)20.000 TL (%100)-
ASİSTANS TEMİNATLAR⚠️
Asistans hizmetleri kapsamındaki teminatlar AXAPartners aracılığı ile sağlanmaktadır. Geniş Kapsamlı sağlık paketi teminatlarından yararlanmak ve anlaşmalı kurumları hakkında bilgi almak için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 250 99 99 Müşteri Çözüm Merkezi’mizden 3- 2- 1 -1’i tuşlayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz
*Geniş Kapsamlı Check-up Paketi Yılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kez
Yılda 1 Kez VIP Check-up Teminatı⚠️
VIP Check-up teminatı sadece VIP üründe axasigorta.com.tr de belirtilen anlaşmalı kurumlarda yılda 1 kez geçerlidir.
Yılda 1 kez Yılda 1 kez
* Diş PaketiYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kez Yılda 1 kez Yılda 1 kez
* Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Yılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kez Yılda 1 kez Yılda 1 kez
* Diyetisyen HizmetiYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kezYılda 1 kez Yılda 1 kez Yılda 1 kez
Görüntülü Doktor Danışma Hizmeti LimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
Telefonda Doktor Danışma Hizmeti LimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
AXA Bağımsız Yaşam HattıLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsizLimitsiz
DİĞER TEMİNATLAR Ameliyat Destek Teminatı (Olay Başına) --YOK--1.500 TL1.500 TL
Diğer Yardımcı Tıbbi Malzeme Teminatı (Dijital Muayene Cihazı için yılda 1 kez) --0---Yılda 1 kez
<

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sağlık sigortası acilde geçiyor mu?

Poliçe özel şartlarında acil başlığında tanımlı haller poliçe limit ve iştirakleri kapsamında teminat altındadır.

Özel sağlık sigortası gözlük çerçevesi ve camı karşılıyor mu?

Hayır kapsamamaktadır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel sağlık sigortası arasındaki farklar nelerdir? Hangisini yaptırmalıyım?

Özel Sağlık Sigortaları tüm anlaşmalı kurumları kapsarken Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları SGK geçen Özel hastanelerde geçerlidir. AXA Sigorta olarak her müşterinin ihtiyacına uygun Sağlık Sigortası ürünümüz bulunmaktadır.

Özel Sağlık Sigortası’nı kimler alabilir?

Sigorta poliçesini TC vatandaşı olan 0-61 yaş arasındaki kişiler alabilir. 18 yaş altındaki bireyler aile poliçe kapsamında sigortalanabilir. Tek başına poliçe düzenlenemez.

Sigorta sürecinde poliçe değişikliğine gidebilir miyim?

Hayır yıl içi plan değişikliği mümkün değildir. Plan değişiklikleri yenileme dönemlerinde yapılabilmektedir.

Hamilelikten ne kadar önce özel sağlık sigortası yapılması gerekir?

Doğumda bekleme süresi 1 yıldır.

Özel sağlık sigortası check-up karşılıyor mu?

Yeni ürünlerimizde asistans hizmetler başlığı altında check up bulunmaktadır. VIP ürünümüzde ise ayrıca yıllık limitli olarak bulunmaktadır.

Yabancı uyruklu kişiler bu poliçeden satın alabilir mi?

İlgili ürün sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki T.C. vatandaşları için geçerli olup, yabancı uyruklu kişiler kapsam dâhilinde değildir.

İkamet edilen il dışındaki hastanelerde de kullanılabilir mi?

Özel Sağlık poliçelerinde üç network tipi yer almaktadır. Sigortaya girişte seçilen network tipine bağlı Türkiye genelindeki tüm illerdeki anlaşmalı sağlık kurumlarında geçerlidir. İlgili anlaşmalı sağlık kurum listesi şirketimiz internet adresinde güncel olarak yayınlanmaktadır.

Sağlık beyanı alınacak mı?

Başvuru ve Sağlık beyanı sigortaya girişte zorunlu değil. İsteğe bağlı olarak sağlık başvuru ve beyan formu alınabilecektir.

Formun doldurulmadığı hallerde Türk Ticaret Kanunu ve sigortacılık mevzuatı uyarınca sigortalının varsa mevcut hastalık/rahatsızlıklarına ilişkin olarak sigortacıya her durumda beyanda bulunma yükümlülüğü mevcuttur.

Aile poliçesi düzenlenebilecek mi?

Evet.

Bebekler hangi tarih itibari ile poliçe kapsamına alınabilecektir?

Doğum tarihinden itibaren 15 günü tamamlamış bebekler sağlıklı olmaları koşulu ile sigortalanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası olan bir müşteri aynı zamanda bu üründen alabilecek mi?

Evet. Risk değerlendirmesi yapılarak Özel Sağlık Sigortalarına geçilebilir.

Poliçe temel olarak hangi teminatları kapsamaktadır?

Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi giderlerini kapsamaktadır.

Yatarak tedavi giderleri hangi işlemleri kapsar?

Yatarak tedavi teminatı cerrahi ve dahili yatışlar, yoğun bakım, kemoterapi (ilaç dahil), radyoterapi, diyaliz, küçük müdahale, kemik iliği, karaciğer ve böbrek organ biyopsi, koroner ve serebral anjiografi giderlerinden oluşur.

Ayakta tedavi giderleri hangi işlemleri kapsar?

Ayakta tedavi; doktor muayene, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve tanı yöntemleri, ileri tanı yöntemleri, fizik tedavi ve ilaç / 0-6 yaş çocuk aşıları teminatlarından oluşur.

Ayakta tedavi kullanım limiti var mı?

Ayakta Tedavi teminatı poliçe üzerinde belirtilen limit ve katılım payları doğrultusunda ödenir.

Ayakta tedavi sırasında herhangi bir katılım ya da tutar ödeyecek miyim?

Satın alınan ürüne göre teminat limiti ve sigortalı katılım yüzdesi farklılık gösterebilir. Ayakta tedavilerde seçilen ürüne göre %20 sigortalı katılımı ödenebilir.

Doğum giderleri karşılanır mı?

Ayakta tedavili Özel Sağlık ürünlerimizde (Tamamlayan Özel Sağlık Sigortası hariç) ikinci yıl ek teminat alınarak doğum giderleri kapsam dahiline alınabilir.

Üründe Ferdi Kaza Teminatı bulunmakta mıdır?

Evet. 18 yaş ve üstü en az 1 sigortalı için ferdi kaza teminatı alınması zorunludur.

Yurtdışı teminatı var mıdır?

Evet. Ek teminatla yurt dışı teminatı satın alınabilir. ‘Yurt dışı Yatarak Tedavi’ ve ‘Yurt dışı Ayakta Tedavi’ olarak iki farklı Yurt dışı teminatı vardır.

Sadece yatarak tedavili Özel sağlık ürünlerimizde ‘Yurt dışı Yatarak Tedavi’ ek teminatı alınabilir.

Ayakta tedavili Özel Sağlık ürünlerimizde ise ‘Yurt dışı Yatarak Tedavi’ ve ‘Yurt dışı Ayakta Tedavi’ birlikte satın alınabilir.

Ödeme planı nedir?

Ürünün ödeme planı mevcut sağlık ürünleri gibi olacaktır. Peşin ödemeden 10 eşit taksite kadar ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Peşin ödemelerde indirim oranı %10 olarak güncellenmiştir.

Blokeli kartla (Taksitkart) tahsilat imkânı olacak mı?

Evet. Blokeli kartla geçiş imkânı olacağı gibi kampanyalarından da faydalanılabilecektir.

Üründe Ömür boyu yenileme garantisi var mı?

Kesintisiz 3 yıllık sigortalılık süresini doldurmuş ve 3 yılı dolduğunda en fazla 64 yaşında olan kişiler için yapılan risk değerlendirmesi sonucu ‘Ömür Boyu Yenileme Garantisi’ verilebilmektedir.

Yenileme Garantisi içeriği ürünlere göre farklılık gösteriyor mu?

Hayır, tüm bireysel ürünlerimiz için aynı içerikteki Ömür Boyu Yenileme Garantisi (ÖBYG) sertifikası yürürlüktedir.

Poliçe 61 yaşından sonra devam ettirilebilir mi?

ÖBYG hak edilmemiş durumlarda yenilememe hakkı şirkette saklı kalarak poliçe devam ettirilmektedir. Ömür boyu yenileme garantisi olan kişilerin poliçeleri 64 yaş sonrası ÖBYG koşulu gereği devam ettirilecektir.

Poliçe yenileme döneminde risk değerlendirmesi yapılacak mı?

ÖBYG varsa, sonradan ortaya çıkan hastalıklar için ek bir uygulama yapılmaz. ÖBYG yoksa yenileme döneminde yapılan medikal değerlendirme sonucunda sigortalıya katılım, üst limit, muafiyet ve medikal sürprim uygulanabilir, poliçe yenilenmeyebilir.

Bu ürünün haklarıyla yenilenmesi için süre ne kadardır?

Bu ürünün yenileme süresi 60 gündür.

Başka bir sigorta şirketinde poliçesi olan kişilerin kazanılmış hakları korunacak mı?

Ferdi Sağlık Başvuru Formu doldurulması ve transfer bilgilerine istinaden değerlendirme yapılabilecektir.

Başka bir sigorta şirketinde olan kişilerin yenileme garantileri alınacak mı?

Ferdi Sağlık Başvuru Formu doldurulması ve transfer bilgilerine istinaden yapılacak değerlendirme sonrası yenileme garantisi ile geçmesi mümkündür.

Anlaşmasız kuruma gidilmesi durumunda sonradan ödeme yapılmakta mıdır?

Evet. Satın alınan ürüne göre teminat limiti ve sigortalı katılım yüzdesi farklılık gösterebilir.

Anlaşması olmayan bir profesöre gidilip fatura getirilirse bu poliçe masrafları öder mi?

Evet. Satın alınan ürüne göre teminat limiti ve sigortalı katılım yüzdesi farklılık gösterebilir.

Hastanede provizyon işleyişi nasıl olacak?

Poliçede geçerli olan anlaşmalı sağlık kurumuna başvurması ve TC kimlik numarasını bankodaki görevliler ile paylaşması provizyon sürecinin başlaması için yeterlidir.

Mesleki hastalıklar ve iş kazaları kapsam dâhilinde midir?

Evet.

Üründe bekleme süresi var mı? Varsa süresi nedir?

İlk kez sigortalanacak kişiler için; aşağıda belirtilen hastalık ve komplikasyonlar/nüks/metastaz ile ilgili müdahale ve yatarak tedavi giderleri, rahatsızlığın ani veya kaza sonucu olarak ortaya çıkmasına bakılmaksızın sigorta başlangıç tarihinden itibaren 12 ay süre ile bekleme süresi vardır.

Bekleme süresi olan rahatsızlıklar nelerdir?

• Polip, lipom, kist, nodül ve benzeri oluşumlar ile malign karakter içermeyen her türlü iyi huylu kitle/kist, nevüs (ben), siğil (verruca) higroma, nöroma, kist hidatik vb.

• Bademcik, geniz eti hastalıkları, kulağa tüp takılması, sinüzit, kulak cerrahisi,

• Her türlü fıtık (kasık fıtığı, karın, hiatal, iç organ fıtıkları) (teminat dışı hallerde belirtilen durumlar hariç)

• Anorektal Hastalıklar (Hemoroid, Plonidal Sinüs (kıl dönmesi), Fistül, Fissür ve Perianal apse ameliyatları),

• Kronik Böbrek rahatsızlıkları ve diyaliz, Prostat hastalıkları,

• Organ yetmezlikleri,

• Romatizmal hastalıklar (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit vb.),

• Özofagus, Mide ve Duedonum Hastalıkları, İnflamatuar Bağırsak Hastalıkları (Ülseratif Kolit, Chron), Bağırsak Divertikülleri, Polipleri

• Safra Kesesi ve Safra Yolu Hastalıkları, Üriner Sistemin Taşlı Hastalıkları,

• Varis (Özofagus Varisleri dahil),

• Rahim, Yumurtalık ve Tüp hastalıkları (Over Kisti, Myom, Bartolin Apsesi/Kisti, Endometriozis, Endometrioma, vb.),

• Meme Hastalıkları, Stres inkontinans, Sistosel, Rektosel ve Prolapsus Uteri (rahim sarkması),

• Omurga ve Disk hastalıkları, her türlü disk hernisi (Bel fıtığı, Boyun fıtığı vb.),

• Kalça, Omuz, Dirsek, Diz, El, Ayak eklemi hastalıkları (Habitüel omuz çıkığı, Rotator cuff yırtığı, İmpingement sendromu, Koksartroz, Gonartroz, Menisküs, Kıkırdak, Sinovia ve bağ lezyonları, Tetik parmak, Çekiç parmak vb.)

• Katarakt, Retina Hastalıkları, Glokom,

• Tiroit Bezi Hastalıkları/Guatr

• Multiple Skleroz (MS) ve Lupus (SLE),

• Kist Hidatik,

• Kaza hariç organ nakilleri,

• Tuzak nöropatiler, Karpal Tünel Sendromu, Halluks Valgus/Rigidus,

• İnvaziv teşhis yöntemleri (ERCP, Diagnostik Laporoskopi, Diagnostik artroskopi (vb.),

• Her türlü fizik tedavi ve rehabilitasyon, algoloji masraflarına ait giderler,

• Gebelik Takip Giderleri kapsamına giren tüm giderler (poliçede ilgili teminatın olması durumunda).

Blog Yazıları

Tamamlayan Özel Sağlık Sigortası Neden Önemli? | AXA Sigorta
03.11.2020
Tamamlayan Özel Sağlık Sigortası Neden Önemli? | AXA Sigorta
Özel Sağlık Sigortasının Faydaları | AXA Sigorta
17.02.2023
Özel Sağlık Sigortasının Faydaları | AXA Sigorta
Sağlık Sigortaları Psikolog ve Psikiyatri Desteğini Karşılar mı?| AXA Sigorta
21.03.2023
Sağlık Sigortaları Psikolog ve Psikiyatri Desteğini Karşılar mı?| AXA Sigorta
En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası | AXA Sigorta
26.01.2023
En İyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası | AXA Sigorta

Müşteri Değerlendirmeleri

15.03.2024
Çok titiz ve düzenli çalışıyorlar, mesleki olarak da çok başarılı buldum iyi AXA dedim
AY***** ÇI*****
14.03.2024
Tesekur ediyorum ilgi ve alakalarina
LÜ***** GÜ*****
13.03.2024
Acente çok ilgili ve işini iyi takip ediyor. Teşekkür ediyorum.
FE***** KI*****
13.03.2024
Her şey çok güzeldi. Akıcı ve desteğinizi hissettiğimiz bir süreç oldu. Çok teşekkürler
Gİ***** Gİ*****
12.03.2024
Cok memnunum. Teşekkür ederim.
ZE***** BO*****
10.03.2024
Ömür boyu AXA lıyım👍
İF***** NU***** BO*****
TÜM YORUMLAR
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu