Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Elektrikli Araç Kaskosu

Elektrikli Araç Kaskosu

Elektrikli aracınızı AXA Sigorta ile güvence altına alabilir, size özel çözümler sunan güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Elektrikli Araç Kaskosu

Elektrikli Araç Kasko Sigortası Nedir?

Elektrikli Araç Kasko Sigortası , elektrikli aracınıza gelebilecek birçok riske karşı aracınızı teminat altına alır. Elektrikli aracınızın duvar tipi şarj ünitesine gelebilecek zararlarların yanı sıra aracınızın şarj kablosu ve bataryaya gelebilecek zararlara ve olası siber saldırılara karşı teminat sunar. Bunlarla birlikte aracınızın şarjının bitmesi sonucu yolda kalmanız durumunda yerinde şarj hizmeti* sunar.

Üstelik %15'e varan indirim fırsatından faydalanabilirsiniz!

*Ocak 2024 itibarıyla yerinde şarj hizmeti verilecektir.

Elektrikli Araçlarda Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Elektrikli Araç Kaskosu, benzinli ve dizel araçlara yapılan kasko poliçelerinde yer alan teminatların yanı sıra elektrikli araçlara özel teminatları da kapsamaktadır. Poliçe kapsamında yer alan teminat detayları şu şekildedir:

Duvar Tipi Şarj Ünitesi Teminatı

Kapalı garajda bulunan duvar şarj ünitesi veya indüksiyon plakasına, 3. kişilerin kötü niyetle yaptıkları hareket veya sigortalı aracın kazaen çarpması sonucu zarar görmesi halinde 45.000 TL' ye kadar teminat altındadır.

Şarj Kablosu Teminatı

Şarj kablosunun zarar görmesi ve çalınması durumunda poliçe kapsamında yer alan bir riskin gerçekleşmesi halinde araç içerisindeki şarj kablosunun ve adaptörünün uğrayacağı zararlar ile şarj kablosunun ve adaptörünün çalınması durumu Polis tutanağının temin edilmesi şartı ile 15.000 TL' ye kadar teminat altındadır.

Batarya (Pil) Teminatı

Pilin hasarlarında , araç tescil tarihinden itibaren ilk 2 yıl veya 150.000 km aşılmamış ise muafiyetsiz pil hasar teminatı sunulur. Tescil tarihi sonrası 3.yıldan itibaren her bir yıl için 10% eskime payı düşülerek hasar ödemesi gerçekleştirilir.

Siber Güvence Teminatı

Doğrudan aracı hedef alan hacker saldırısı sonrası araç elektroniğinde oluşacak sorunlar ve bunlara bağlı olarak oluşan kazalar teminata altındadır.

Yerinde Şarj Hizmeti

Ocak 2024 itibarıyla elektrikli araçlara özel Yerinde Şarj Hizmetimizle şarj istasyonlarını bulunduğunuz yere biz getiriyoruz. Yerinde Şarj Hizmetimizle bulunduğunuz konuma gelerek yerinde şarj imkanı ile hızlı ve güvenli bir şekilde aracınızı şarj etme imkanından faydalanabileceksiniz. Bu hizmet sayesinde, zaman kaybetmeden ve herhangi bir endişe duymadan elektrikli aracınızı şarj edebileceksiniz. Ayrıca, dilerseniz size en yakın şarj istasyonlarımızdan da hızlı ve güvenilir bir şarj hizmeti alabilirsiniz.

* İstanbul il sınırlarında 4, Ankara il sınırlarında 2 mobil şarj istasyonu aracı ile hizmet verilecektir.

Elektrikli Araç Kasko Sigortası Ek Teminatları

Elektrikli Araç Kasko Sigortası

 

Kasko Sigortası Teminatları

Kaza
Yangın
Cam Kırılması
Anahtar Kaybı
İkame Araç

Kasko sigorta kapsamı içerisinde bulunan hizmetler; çarpma ve çarpışma sonucu oluşan hasarların tazmini dışında çalınma, yangın, cam kırılması, doğal afetler ve hayvanların araca vereceği zararları kapsar.

Bir kez AXA güvencesini Kasko poliçesi ile satın aldığınızda anahtar kaybı ek teminatından faydalanabilir, aracınızda oluşan küçük çaplı hasarları ise küçük onarım ek teminatı ile poliçe kapsamına sokabilirsiniz. Aracınız hasar gördüğünde ise Asistans hizmetine başvurarak ikame araç hizmeti başta olmak üzere, seyahat ve mecburi konaklama giderlerinizi de sigorta kapsamında tazmin edebilirsiniz.

Elektrikli Araç Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elektrikli araç kaskosu standart araç kaskosundan daha kapsamlıdır. Bu nedenle elektrikli araç sigortası yaptırırken aşağıdaki unsurlara dikkat etmek gerekir.

Batarya Teminatı: Araç bataryaları, elektrikli araçların ana bileşenlerindendir. Bu nedenle elektrikli araç kaskosu yaptırma noktasında dikkate alınması gereken kritik bir unsurdur.

Bu teminat ile aracın bataryasıyla ilgili her türlü hasar veya arıza durumunda mali koruma sağlayabilirsiniz. Uzun vadede tasarruf ederek ve sorunları önlemek için fayda sağlayabilirsiniz.

Mobil Şarj ve Yol Yardım Hizmeti: Elektrikli araçlarda şarj bitmesine karşı yolda kalabilirsiniz. Bu nedenle poliçe kapsamında mobil şarj hizmeti ve ücretsiz çekici hizmetlerinin yer almasına dikkat edebilirsiniz.

Şarj Ekipmanlarının Korunması: Aracın şarj olması için gereken güç kablosu, alışılmadık ortamlarda takıldığı zaman aracın soketi ya da kablonun kendisi zarar görebilir. Bu teminat ile aracınızın soket girişinde ya da aktarımda oluşabilecek bir arızaya karşı aracınızı güvence altına alabilirsiniz.

Elektrikli Araç Kasko Sigortası Fiyatları

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun geniş kapsamlı ve farklı fiyat alternatifleriyle oluşturduğumuz kasko paketlerini inceleyerek size en uygun paketi tercih edebilirsiniz. Üstelik elektrikli araçlara özel ek %15 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Online kasko sigortası teklifi almak ve kasko satın almak için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrikli Araç Kaskosunda mobil şarj hizmeti var mı? Yolda pil biterse ne olur?

%100 Elektrikli araçlar için, araç şarjının bitmesi veya şarjının kritik seviyede bitmeye yakın olması durumunda, mobil şarj hizmeti poliçe kapsamına dahildir. Bu hizmet, poliçe süresi boyunca 50 km menzile kadar acil yol yardım hizmeti sunulmaktadır.

*Ocak 2024 itibarıyla yerinde şarj hizmeti verilecektir.

Elektrikli Araç Kaskosu arabanın pilini güvenceye alıyor mu?

Pilin hasarlanması durumunda, aracın ilk tescil tarihinden itibaren ilk 2 yıl 150.000 km aşılmamış ise muafiyet uygulanmadan teminat verilmektedir. Tescil tarihi sonrası 3.yıldan itibaren ‘’her bir yıl’’ için %10 eskime payı düşülerek teminat verilmektedir.

Elektrikli Araç Kaskosunda ne gibi farklılıklar var?

Poliçe kapsamında birçok farklılık bulunmaktadır. En önemli farklılıklar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

•İhtiyarı Mali Mesuliyet teminat limiti, 25.000.000 TL'ye kadar sunulmaktadır.

•Duvar tipi şarj ünitesi ve şarj kabloları da teminat kapsamına dahil edilmektedir.

•7 veya 15 gün ikame araç seçimi yapanlara, AXA tarafından ek olarak 5 gün ikame araç süresi sunulmakta ve böylece ikame araç süresi 20 güne çıkmaktadır.

Elektrikli araç ve benzinli araç arasındaki farklar nedir?

Elektrikli araçları petrol yakıtlı araçlardan ayıran fark; enerjisini benzin, dizel ve LPG gibi fosil yakıtlardan değil bataryalarından almalarıdır. Fosil yakıt kullanan araçlar içten yanmalı motorlar kullanırken elektrikli araçlar elektrik enerjisinin hareket enerjisine çeviren bataryalar kullanmaktadır.

Yerinde şarj hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Yerinde şarj hizmetimiz yalnızca İstanbul ve Ankara illeri sınırları içinde geçerli olup , yılda bir kez kullanım imkanı sunulmaktadır. Destek almak için 0212 705 02 15 numaralı iletişim hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

*Ocak 2024 itibarıyla yerinde şarj hizmeti verilecektir.

Elektrikli Araç Kaskosu araca ait şarj ekipmanlarında güvence sağlıyor mu?

Evet sağlanmaktadır. Poliçe kapsamında yer alan bir riskin gerçekleşmesi halinde araç içerisindeki şarj kablosunun ve adaptörünün uğrayacağı zararlar ile şarj kablosunun ve adaptörünün çalınması durumu 15.000 TL' ye kadar teminat altındadır.

Elektrikli Araç Kaskosunu yurt dışında kullanabilir miyim?

Yurt dışı teminatı seçilmesi halinde dahil olmaktadır.

Elektrikli Araç Kasko Poliçemi Neden AXA Sigorta’dan Almalıyım?

Yerinde Şarj Hizmeti ile Her Zaman Yanınızdayız

Ocak 2024 itibarıyla elektrikli araçlara özel Yerinde Şarj Hizmetimizle şarj istasyonlarını bulunduğunuz yere biz getiriyoruz.

7/24 Hizmet

Sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 yanı başınızdayız. 0850 250 99 99 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Seçenekler

Bütçene ve ihtiyaçlarına uygun teminat seçenekleri ile geniş kapsamlı ve farklı fiyat alternatifleriyle oluşturduğumuz kasko paketlerini sizlere sunuyoruz.

AXAFit Uygulamamız

AXAFit uygulamamız ile poliçenizi kolaylıkla görüntüleyebilir, teminat detaylarından anlaşmalı servislere kadar tüm bilgilere erişebilir, olası bir hasar durumunda bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Blog Yazıları

Elektrikli Araç Sigorta ve Kaskolarında Dikkat Edilmesi Gerekenler | AXA Sigorta
20.06.2023
Elektrikli Araç Sigorta ve Kaskolarında Dikkat Edilmesi Gerekenler | AXA Sigorta
Hibrit Araba Nedir? Nasıl Çalışır? | AXA Sigorta
20.11.2023
Hibrit Araba Nedir? Nasıl Çalışır? | AXA Sigorta
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu