Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Evcil Hayvan Sigortası

AXA Evcil Hayvan Sigortası

Evcil Hayvan Sigortası ile evinizin sevimli dostları artık emin ellerde. Üstelik 2 veya üzeri evcil hayvanınızın güvencesi için %10 indiriminiz bizden!

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Ailemizin sevimli üyeleri kedi ve köpek dostlarımızın karşılaşabileceği sağlık sorunlarının tedavisinde kullanabileceğiniz bir sigorta ürünüdür. Üstelik poliçenizi hem anlaşmalı hem de anlaşmasız veterinerlerde kullanma fırsatı sunarak konfor ve güveni bir arada sağlıyoruz.

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar?

Ayakta & Yatarak Tedavi
Cerrahi & Dahili Yatış
Görüntüleme
Muayene
İlaç

Evcil hayvan sigortası, küçük dostlarınızın başına gelebilecek acil durumları güvence altına almaktadır. Ek olarak yatarak / ayakta tedavi, ilaç, görüntüleme ve muayene gibi teminatlar sayesinde, acil müdahaleler dışında da hizmet alabileceğiniz teminatlar sunmaktadır.

Yenilenen ürünlerimizle farklı teminat seçenekleri ve fiyat alternatifleriyle avantajlı seçimler sunuyoruz. İhtiyacınıza en uygun paketi seçerek sevimli dostunuzu AXA güvencesi altına alabilirsiniz.

Amerikan Hastanesi iş birliğimiz ile sizlere sunduğumuz kapsamlı ürün paketlerini inceleyebilir, evcil hayvanınızın için en uygun paketi tercih ederek Türkiye’nin en büyük özel hayvan hastanesi VetAmerikan Hayvan Hastanesi’nden hizmet alabilirsiniz.

PaketlerTeminat Limitleri ve Kapsamı
Standart
10.000 TL
(Ayakta/Yatarak Kombine Limit)
Kapsamlı15.000 TL
(Ayakta/Yatarak Kombine Limit)
Vet Amerikan Plan 1
Ayakta tedavi limiti 10.000 TL, yatarak limiti 50.000 TL
(%10 sigorta katılım paylı)
Vet Amerikan Plan 2
Ayakta tedavi limiti 20.000 TL, yatarak limiti 80.000 TL
(%20 sigorta katılım paylı)
Vet Amerikan Plan 3
Ayakta tedavi limiti 20.000 TL, yatarak limiti 120.000 TL
(%10 sigorta katılım paylı)

*Vet Amerikan Planları yalnızca Vet Amerikan Hastanesi’nde geçerlidir.

AXA Sigorta Evcil Hayvan Sigorta Poliçesi, evcil hayvanınızın, poliçeniz süresince, kapsam dahilindeki hastalıklar ya da bir kaza sonucunda ortaya çıkacak tedavi ve/veya tetkik masraflarını, poliçede belirtilen limitler ve katılım payları dahilinde karşılamaktadır. Oluşacak masrafların;

 • AXA Sigorta Anlaşmalı Veteriner Kliniklerinde %20 muafiyet uygulanarak %80’i,
 • Anlaşmalı olmayan veteriner kliniklerinde ise %40 muafiyet uygulanarak %60’ı,
 • Vet Amerikan Planları ise Vet Amerikan Hastanesi'nde, seçilen plana bağlı olarak %10 ila %20 arasında değişkenlik gösteren muafiyet oranları uygulanarak,

Evcil hayvanın tedavi edilmesi kaydıyla teminat altına alınmaktadır. Bu kapsamda ortaya çıkacak poliçe vadesi öncesi var olan hastalık veya tıbbi durumların tetkik ve tedavisi kapsam dışındadır.

Poliçede yer alan teminatlar sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Yurtdışı (ve KKTC) tedavi giderleri poliçe kapsamında değildir.

Anlaşmalı veterinerlerden hizmet alınacağı durumlarda 0 212 705 02 15 numaralı iletişim hattı sigortalı tarafından aranarak dosya açtırılması gerekmektedir

Evcil Hayvan Sigortasını Satın Aldıktan Sonra Bekleme Süresi Var Mıdır?

Acil durumlar için 7 gün, diğer tüm teminatlar için ise 12 hafta bekleme süresinden sonra poliçe kullanılabilmektedir.

Evcil Hayvanım Hangi Risklere Karşı Güvence Altına Alınır?

Hem acil durumlarda hem de acil durum dışındaki hallerde ayakta ve yatarak tedavi ihtiyaçlarında geçerlidir. Ayrıca 3. Şahıs Mali Mesuliyet teminatı da bulunmaktadır. Bu teminat evcil hayvanın üçüncü şahıslara ve başka kedi veya köpeğe verebileceği her türlü bedeni zararda devreye girecektir.*

*5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunun 14. Maddesi uyarınca tehlikeli kabul edilen Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, American Bully ve American Staffordshire Terrier veya bu ırkların melezleri olan ırkların veya kanun maddesine bu poliçe süresince yeni eklenecek tehlikeli ırkların ve melezlerinin verecekleri zararlar teminat haricidir.

Anlaşmalı Veteriner Kliniklerine Nasıl Ulaşabilirim?
Evcil Hayvan Sigortasını İnternetten Alabilir miyim?

Şu an için internet üzerinden satın alma seçeneği bulunmamaktadır. Dilerseniz AXA Sigorta acentelerinden destek alabilirsiniz. Size en yakın AXA Sigorta acentesine ulaşmak için buraya tıklayın...

Evcil Hayvan Sigortası Yaptırma Koşulları Nelerdir?

Zorunlu tüm aşıları tamamlanmış 3 aydan büyük ve 10 yaşından küçük kediler ile 3 aydan büyük ve 9 yaşından küçük köpekler için evcil hayvan sigortası yaptırılabilir.

Evcil Hayvan Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Evcil hayvanınızın kaza geçirmesi, yaralanması, düşmesi, yabancı madde yutması gibi durumlarda sağlık harcamaları karşılanır. Ayrıca evcil hayvanınızın üçüncü bir şahsa vereceği zararlar da belli limitlerde karşılanmaktadır. Bunlara ek olarak anlaşmalı veterinerlerde geçerli muayeneler, görüntüleme işlemler, ilaç gibi maliyetler de plan dahilindedir.

Evcil Hayvan Sigortası için Çip Taktırmak Zorunlu mudur?

Çipsiz kedi/köpeklere teminat verilememekte olup, çip uygulaması poliçe kapsamında ücretsiz olup, çip ücretinde ise %25 indirim uygulanmaktadır.

Kedi veya Köpeğimin Doğuştan Olan Hastalıkları Poliçe Kapsamında mıdır?

Doğumsal hastalık ve anomaliler, ırk / cinse özel herediter (kalıtımsal) hastalıklar ile genetik hastalıkların sebep olduğu durumların tamamı teminat haricidir.

Vet Amerikan Planlarının Avantajları Nelerdir?

Amerikan Vet özelinde geçerli teminatlar alternatifli ve yüksek limitlidir. Alınan hizmet üst seviye profesyonel bir hayvan hastanesinden çok kapsamlı bir şekilde sağlanmış olacaktır.

Vet Amerikan Paketini Satın Aldığımda VetAmerikan Hastanesi Dışında Farklı Kliniklerden Hizmet Alabilir miyim?

Amerikan Vet paketleri sadece Vet Amerikan Hastanesi’nde geçerlidir, bunun dışında bir klinikte geçerli değildir.

Anlaşmalı Veteriner Klinikleri Listesi

*Vet Amerikan Planları yalnızca Vet Amerikan Hastanesi’nde geçerlidir.

Evcil Hayvan Sigortası Avantajları

 • Hem acil hem de diğer durumlarda faydalanabileceğiniz kapsamlı teminat seçenekleri
 • 2 veya üzeri evcil hayvanınızın poliçesinde %10 indirim imkânı
 • AXA Sigorta’nın geniş anlaşmalı veteriner ağında ya da dilediğiniz anlaşmasız veterinerlerde poliçenizden yararlanma fırsatı*
 • Zorunlu olmayacak şekilde dileyen müşterilerimize anlaşmalı veteriner kliniklerimizde ücretsiz mikroçip uygulaması
 • 3 aydan büyük kedi ve köpeklerde geçerli olması**
 • Ücretsiz, yılda bir kez kuduz aşısı
 • Ücretsiz, yılda bir kez tırnak kesimi
 • Ücretsiz, yılda bir kez göz ve kulak temizliği

*Anlaşmalı veterinerlerde %20 müşteri katılım payı ve anlaşmasız veterinerlerde %40 müşteri katılım payı uygulanmaktadır. Vet Amerikan Planlarında ise %10 ila %20 müşteri katılım payı uygulanmaktadır. Detaylı bilgi için teminat tablosunu inceleyebilirsiniz.

**Kedilerde üst sınır 10 yaş olup köpeklerde 9 yaştır.

Asistans Hizmetleri

 • *Anlaşmalı Veterinerlerde ücretsiz mikroçip uygulaması 
 • Kuduz Aşısı: Poliçe yılı içerisinde 1 Kez
 • Tırnak Kesimi: Poliçe yılı içerisinde 1 Kez
 • Göz ve Kulak Temizliği: Poliçe yılı içerisinde 1 Kez
 • Pet Kuaförlerinde İndirim

*Anlaşmalı veterinerlerde uygulama ücretsiz olup, mikroçip tutarının %25’i karşılanmaktadır. 1 Şubat 2023 tarihi itibariyle mikroçip uygulaması zorunlu hale geldiğinden, mikroçipi olmayan dostlarımıza teminat verememekteyiz.

Poliçenin Kullanılması Halinde Talep Edilebilecek Evraklar

 • Röntgen, Ultrason, MRI, BT taramaları
 • Fatura
 • Fotoğraf
 • Karne- aşı bilgileri
 • Epikriz raporu
 • Serum ve enjeksiyon uygulaması yapıldı ise tek tek isimleri ve fiyatları
 • Yabancı cisim yutması/batması varsa cismin fotoğrafının iletilmesi
 • Narkotik ilaç kullanımında bu ilaçların İTS (İlaç Takip Sistemi) sistemindeki görsellerinin ve İTS’ye tabi olmayan ilaç kullanımı tercih edildiyse bunun bilgisinin iletilmesi
 • Çip numarası
 • Hasta sahibi beyanı ve sigortalı kişinin IBAN bilgisi

Evcil Hayvan Sigortamı Neden AXA Sigortadan Almalıyım?

 • AXA Evcil Hayvan Sigortası, evcil hayvanınızın hem acil sağlık sorunlarını hem de günlük hayatında karşılaşabileceği hastalıklara karşı teminat altına alır. Yatarak tedavilerde ve acil durumlarda herhangi bir bekleme süresi olmadan evcil hayvan sigortanızdan faydalanabilirsiniz.
 • Yenilenmiş paketlerimiz ile minik dostunuzun ihtiyaçlarına uygun kapsamlı ve farklı fiyat alternatifleri sunuyoruz.
 • Türkiye’deki tüm veteriner kliniklerinden tedavi veya danışmanlık talepleriniz için size en yakın veteriner hekime başvurabilirsiniz.
 • Vet Amerikan Paketlerimiz ile Türkiyenin en büyük özel hayvan hastanesi Amerikan Hayvan Hastanesinden kaliteli hizmet alabilirsiniz.
 • Sizlere en iyi hizmeti sunmak için 7/24 yanı başınızdayız. 0850 250 99 99 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu