Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Yönetim Kurulu Üyeleri

Christophe KNAUB – Yönetim Kurulu Başkanı

Christophe KNAUB

1977, Wissembourg. Knaub, Ecole des Mines de Paris mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2006 yılında katılan Knaub, 2015 yılından 2019 yılına kadar AXA Sigorta Mali İşler Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. 1 Eylül 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Mali İşler Başkanı olarak görev yaparak aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı görevine devam etmektedir.

Yavuz ÖLKEN – Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO

Yavuz ÖLKEN

Ölken, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1989 yılı mezunudur. 1989 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Ölken, Kurumsal ve Ticari Teknik, Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Direktörlüğü, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Destek, Bilgi Teknolojileri (Entegrasyon ve Yurt Dışı İş Geliştirme, Hayat ve Emeklilik Yazılım, Dijital Çözümler, Sistem Performans ve Hayat Dışı Yazılım, Sistem ve Network Yönetimi, Veri Ambarı ve Müşteri Değer Yönetimi) Sağlık Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Guillaume Herve Marie Xavier LEJEUNE – Yönetim Kurulu Üyesi

Guillaume Herve Marie Xavier LEJEUNE

1966, Paris. Lejeune, Hautes Etudes Commerciales (HEC Paris) ve Centre dEtudes Actuarielles (Aktüerya Bölümü) mezunudur. 1990’da Eurosept danışman olarak ve sonrasında 1995’de AT Kearneyde müdür olarak çalışma hayatına başlamıştır. AXA Grubuna 1996 yılında katılan Lejeune ilk olarak AXA GMS, Plan Bütçe ve Raporlama Departmanında, Amerika, İngiltere ve Asya Bölgelerinin finansal kontrolünden sorumlu olarak çalışmıştır. Daha sonra sırası ile 1999’da AXA Conseilda Satıştan sorumlu Bölüm Başkanı, 2001’de AXA Fransa Genel Müdür Yardımcısı, 2003’de AXA Fransa, Güney Batı Bölgesi Satış Bölüm Başkanı, 2006’da AXA Fransa, Finansal Kontrol ve Strateji Yöneticisi, 2008’de AXA Meksika, Mali İşler Başkanı ve 2011 yılından itibaren, AXA Fransada, Operasyondan sorumlu Başkan olarak çalışmıştır. 2015 yılından 2018 yılına kadar AXA Sigorta CEO’su olarak görev alan Guillaume Lejeune, 1 Nisan 2018 itibariyle AXA Global Re’nin CEO’su olarak yönetecek aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam edecektir.

Xavier Veyry – Yönetim Kurulu Üyesi

Xavier Veyry

Veyry, AXA XL’in APAC ve Avrupa İş Birimi'nin CEO'sudur. 1996 yılında AXA Gruba katıldığından beri, Orta Doğu'da AXA'nın sağlık hizmetleri uygulamasını kurdu ve AXA'nın tüm doğrudan sigorta iştiraklerini bir araya getiren AXA Global Direct'in operasyonel dönüşümünü yönetti ve dünya çapında yaklaşık beş milyon müşteriye hizmet verdi. Son olarak, Sn. Veyry, AXA Tianping'in tam mülkiyetine yönelik süreci yönetti ve bu şirketi, Çin'deki en büyük yabancı sermayeli elementer sigorta şirketi haline getirdi. Ayrıca şirketin çeşitlendirilmiş bir sigorta şirketine ve sağlık sigortasında lider haline gelmesini sağladı.

María Jesús De Arteaga Larrú – Yönetim Kurulu Üyesi

Maria Jesus

2005, Madrid. Larru, Universidad Complutense de Madrid Aktüerya Bölümü mezunudur. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve AXA grubuna 2016 yılında katılan Larru, Ekim 2019 itibariyle AXA Grup Uluslararası ve Yeni Pazarlar’ın Bireysel İş Kolları ve Fiyatlama Başkanı olarak görev yapmakta ve aynı zamanda AXA Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi görevine devam etmektedir.

Onur Koçkar – Yönetim Kurulu Üyesi

Onur Koçkar

1972, Ankara. Koçkar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1989 yılı mezunudur. 1996 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2011 yılından 2015 yılına kadar Hukuk Departmanı ve Bedeni Zarar Operasyon Merkezinden sorumlu Müdür, 2015 yılında Hukuk ve Bedeni Zararlar Operasyon Merkezi’nden sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı. 2018 yılında Hukuk & Uyum Direktörü ve Genel Sekreter görevini üstlendi. 2019 yılında mevcut görevlerine ek olarak İcra Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

İcra Kurulumuz

Yavuz ÖLKEN – Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO

Yavuz ÖLKEN

Ölken, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 1989 yılı mezunudur. 1989 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Ölken, Kurumsal ve Ticari Teknik, Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Direktörlüğü, Ticari ve Kurumsal Riskler Satış Destek, Bilgi Teknolojileri (Entegrasyon ve Yurt Dışı İş Geliştirme, Hayat ve Emeklilik Yazılım, Dijital Çözümler, Sistem Performans ve Hayat Dışı Yazılım, Sistem ve Network Yönetimi, Veri Ambarı ve Müşteri Değer Yönetimi) Sağlık Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisi olarak görev yapmıştır.

İbrahim Olgun KÜNTAY – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi / Hayat ve Emeklilik

İbrahim Olgun KÜNTAY

Küntay, Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü 1983 yılı mezunudur. Aynı üniversitede İstatistik alanında Doktora çalışmasını tamamlamıştır. 1983 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 1999 yılından beri görev yapmakta olan Küntay, Hayat & Emeklilik alanlarını kapsayacak şekilde Teknik ve Tazminat Yönetimi, Sistem Geliştirme, Operasyonel Yönetim ve Aktüeryal Modelleme ve Operasyon Merkezi (HOMER) ile bu departmanlara bağlı birimlerin yöneticisi ve Türkiye Sigorta Birliği, Hayat-Emeklilik Yönetim Komitesi üyesidir. Ek olarak, Bilgi Güvenliği, Operasyonel Esneklik ve Fiziki Güvenlik fonksiyonlarından da sorumludur.

Firuzan İŞCAN – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi / Satış ve Pazarlama Başkanlığı

Firuzan İŞCAN

İşcan, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1997 yılı mezunudur. Yüksek Lisansını 1999 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1997 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamış olup, 2001 - 2018 yılları arasında Allianz Türkiye ve Almanya’da çeşitli görevler üstlenmiştir. Son olarak Allianz Worldwide Partners Türkiye’nin CEO’su olan İşcan Mayıs 2018’den itibaren AXA Sigorta’da Satış, Pazarlama Müşteri Şikâyetleri Yönetimi departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Sanem ÇINGAY – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi / Bireysel Teknik ve Sağlık Başkanlığı

Sanem ÇINGAY

Çıngay, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü 1998 yılı mezunudur.1999 yılında Lancaster Üniversitesi Ekonomi Yüksek Lisansını, daha sonra, 2009 yılında Caas Business School’da Aktüerya Bilimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çalışma hayatına 2000 – 2010 yılları arasında Allianz Türkiye ve Almanya’da çeşitli görevler üstlenmiştir. Ergo Türkiye 2010 – 2017 yılları arasında Bireysel Teknik ve Sağlık Direktörü, 2017-2018 yılları arasında ise Groupama Sigorta’da Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Çıngay. Mayıs 2018 tarihinden itibaren AXA Sigorta’da Bireysel Teknik, Fiyatlandırma ve Rezerv, Sağlık Teknik, Sağlık Tazminat Yönetimi ve Anlaşmalı Kurumlar, Sağlık Transformasyon Departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Barış ALTIN – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi, Kurumsal Teknik Başkanlığı

Barış ALTIN

Altın, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü 2000 yılı mezunu olup, Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1997 yılında OYAK Bank bünyesinde çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2000 yılından beri görev yapmakta olan Altın, uzun dönem Uluslarası Finansal ve Aktüeryal Raporlama ile Stratejik Planlama alanlarında çalışmış ve şu anda Risk Yönetimi , Ceo Office ve MIS & Analitik departmanları ve bu departmanlara ait tüm birimlerin yöneticisidir.

Ege ÖRER – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi/ Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon Başkanlığı

Ege ÖRER

Örer, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümü 1994 yılı mezunu olup, Boğaziçi Üniversitesi’nde Elektronik üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1995 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2002 yılından beri görev yapmakta olan Örer, Operasyonel Mükemmellik ve Süreç 4.0 Direktörlüğü, Temel Sigortacılık Yazılım Geliştirme Direktörlüğü, Dijital 4.0 Direktörlüğü, Sistem Yönetimi ve Operasyon, Ağ ve Bilgi Sistemleri Güvenliği, Bilgi Güvenliği departmanları ve bu departmanlara ait tüm birimlerin yöneticisidir.

Tuba Karataş ARICAN – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi, Mali İşler Başkanlığı

Tuba Karataş ARICAN

Arıcan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 2004 yılında mezun olup aynı dönemde İşletme Yandal Programı’nı tamamlamıştır. 2012 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi’nde Yöneticilere Yönelik İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır. 2004 yılında çalışma hayatına başlamış ve son olarak Liberty Sigorta’da CFO olarak görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren şirketimizden görev yapmakta olan Arıcan, Muhasebe, Tahsilat, Fon Yönetimi, Satın Alma, Plan Bütçe Raporlama ve Strateji departmanları ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Onur KOÇKAR – Başkan ve İcra Kurulu Üyesi, Hukuk, Uyum ve Kurumsal Sorumluluk Başkanlığı

Onur KOÇKAR

Koçkar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1989 yılı mezunudur. 1996 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2011 yılından 2015 yılına kadar Hukuk Departmanı ve Bedeni Zarar Operasyon Merkezinden sorumlu Müdür, 2015 yılında Hukuk ve Bedeni Zararlar Operasyon Merkezi’nden sorumlu Hukuk Direktörü olarak atandı. 2018 yılında Hukuk & Uyum Direktörü ve Genel Sekreter görevini üstlendi. 2019 yılında mevcut görevlerine ek olarak İcra Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Zeynep ERGENÇ – Direktör ve İcra Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları Direktörlüğü

Zeynep ERGENÇ

Ergenç, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü 2008 yılı mezunudur. Çalışma hayatına Pfizer İlaçları’nda Satış&Pazarlama İş Birimi’nde başlayan Ergenç sırasıyla, GlaxoSmithKline ve Allianz Worldwide Partners Türkiye İnsan Kaynakları Departmanı’nda farklı sorumluluklar üstlenmiştir. Temmuz 2018’de AXA Sigorta’ya Ücretlendirme, Performans ve Yetenek Yönetimi Müdürü olarak katılan Ergenç, çalışmalarına İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Genişletilmiş İcra Kurulumuz

Ahmet Can ULUSOY – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Satış Stratejileri ve AXA Çözüm Merkezi Direktörlüğü

Can ULUSOY

Ulusoy, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 2003 yılı mezunudur. 2006 yılında University of Rochester’da İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Şirketimizde Ağustos 2018’den itibaren görev yapmakta olan Ulusoy, Satış Stratejileri, Çözüm Merkezi, Performans ve Kampanya Yönetimi birimlerinin yöneticisidir.

Alper TANYER – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Pazarlama Direktörlüğü

Alper TANYER

Tanyer, Copenhagen Business School Uygulamalı Ekonomi ve Finans Bölümü 2004 yılı mezunudur. 2005 senesinde profesyonel çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde Ağustos 2016’dan itibaren görev yapmakta olan Tanyer, Pazarlama Departmanı ve bu departmana bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Atilla ZORKİRİŞÇİ - Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Kurumsal ve Ticari Teknik Direktörlüğü

Atilla ZORKİRİŞÇİ

Aylin AKINLI KAYA – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Fiyatlandırma ve Rezerv Direktörlüğü

Aylin AKINLI KAYA

Kaya, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü 2003 yılı mezunudur. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Finansal Matematik Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 114 no’lu sicil ile Hazine Müsteşarlığı Aktüerler Siciline kayıtlıdır. 2005 yılında profesyonel çalışma hayatına başlayan Kaya, Mart 2018 tarihinden itibaren AXA Sigorta bünyesinde Fiyatlandırma birimi yöneticisi olarak çalışmaya başlamıştır. Ocak 2021 itibariyle Fiyatlandırma ve Rezerv Direktörlüğü’nün yöneticiliğini yürütmektedir.

Bilge KAĞAN ASKER – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Sağlık Bireysel Ürün Fabrikası ve Hasar Direktörlüğü

 

Bülent DAĞ – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Operasyonel Mükemmellik ve Süreç 4.0 Direktörlüğü

Bülent DAĞ

Dağ, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Aramıza katılmadan önce Ergo Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak görev yapan Dağ, 2018 yılından beri şirketimizde Operasyonel Mükemmellik ve Süreç 4.0 Direktörlüğü’nün yöneticisidir.

Cengiz YOLCU – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Temel Sigortacılık Yazılım Geliştirme Direktörlüğü

Yolcu, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü 2001 yılı mezunu olup, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk - Kazak Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansını yapmıştır. Şirketimizde 2001 yılından beri görev yapmakta olan Yolcu, Temel Sigortacılık Yazılım Geliştirme departmanı ve bu departmanlara bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Ender ERTUĞRAL – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Müşteri Deneyimi ve Müşteri 4.0 Direktörlüğü

Ender ERTUĞRAL

Ertuğral, Girne Amerikan Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü 2000 yılı mezunu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 2000 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2003 yılından beri görev yapmakta olan Ertuğral, Müşteri Deneyim ve Müşteri 4.0 Direktörlüğü’nün yöneticisidir.

Eray KANGAL – Direktör ve İcra Kurulu Üyesi / Hasar Direktörlüğü

Eray KANGAL

Kangal, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü 1996 yılı mezunu olup, MBA’ni Rotterdam School of Management’da tamamlamıştır. Aramıza katılmadan önce Ergo Sigorta’da Hasar Direktörü olarak görev yapan Kangal, 2018 yılından itibaren şirketimizde Hasar Direktörlüğü’nün yöneticisidir.

Fatih GÖZE – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Bireysel Teknik Direktörlüğü

Fatih GÖZE

Göze, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü 1999 yılı mezunudur. 1999 yılında çalışma hayatına başlayıp 2002 yılından itibaren Şirketimizde görev yapmakta olan Göze, 2021 Ocak’tan itibariyle Bireysel Teknik Direktörlüğünün yöneticisidir.

Fatma Seda BORA ARKAN – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Uluslararası İş Geliştirme Direktörlüğü

Fatma Seda BORA ARKAN

Bora, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1996 yılı mezunudur. 1998 yılında Nordstern-İmtaş Sigorta’da çalışma hayatına başlayan ve 1999 yılından itibaren AXA grubunda görev yapmakta olan Bora, Axa Sigorta’da Kurumsal & Ticari Teknik ve Kurumsal Müşteriler satış destek departmalarındaki yöneticiliğinin ardından 2013 – 2020 yılları arasında Azerbaycan’da AXA-MBASK şirketinde Satış & Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2020’de AXA Sigorta’ya dönüşü sonrası CEO-Office’de Proje Yöneticisi ve Uluslararası İş Geliştirme Direktörü olarak çalışmaktadır.

Feyza HASIRCILAR – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Banka ve Finansal Kurumlar Direktörlüğü

Feyza HASIRCILAR

Hasırcılar, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü 1997 yılı mezunu olup, 1999 yılında Westminister Üniversitesi’nde Marketing yüksek lisansını tamamlamıştır. 1999 yılında çalışma hayatına başlayan ve 2018 yılından beri şirketimizde görev yapmakta olan Hasırcılar, Banka Finansal Kurumlar Direktörlüğü’nün yöneticisidir.

Hakan ŞATIR – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / Dijital 4.0 Direktörlüğü

Hakan ŞATIR

Şatır, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü 1998 yılı mezunu olup, Maltepe Üniversitesi’nde İşletme üzerine, Okan Üniversitesi'nde Pazarlama ve Satış üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1998 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2001 yılından beri görev yapmakta olan Şatır, Dijital 4.0 direktörlüğü ve bu direktörlüğü bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Özlem ZAMAN – Direktör ve Genişletilmiş İcra Kurulu Üyesi / İç Denetim Direktörlüğü

Özlem ZAMAN

Zaman, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümü 1999 yılı mezunu olup Bahçeşehir Üniversitesi'nde Aktüerya üzerine yüksek lisansını yapmıştır. 1999 yılında çalışma hayatına başlayan ve şirketimizde 2008'den beri görev yapmakta olan Zaman, İç Denetim departmanı ve bu departmana bağlı tüm birimlerin yöneticisidir.

Selçuk ADIGÜZEL – Direktör ve İcra Kurulu Üyesi / Risk Yönetimi Direktörlüğü

 

 

 

AXA Sigortayı daha yakından tanımak için bizi takip et: https://www.instagram.com/axa.kariyer/

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu