Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Tüm Kalplerde

AXA Tüm Kalplerde

AXA Tüm Kalplerde, AXA Group'un uluslararası gönüllülük programıdır. AXA Group'un kurucusu Claude Bebear tarafından 1991 yılında başlatılan bu program tüm AXA şirketlerinde uygulanmıştır ve Grubun büyüklüğünü yansıtmaktadır. AXA Tüm Kalplerde, Grubun kültürünün temel bir unsuru ve dünyadaki tüm AXA’lar için birleştirici bir unsurudur. Bu program, çalışanların gönüllülük, uzmanlık, mali destek ve ayni bağışlar yoluyla topluma yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu büyük nedenlere zaman ayırmanın ötesinde; daha iyi bir gelecek için birlikte çalışmak, One AXA olarak bilgi ve uzmanlığı paylaşmak ve dünyadaki savunmasız topluluklara yardım etmekle ilgilidir. AXA Tüm Kalplerde, yalnızca Grubun dürüstlük, cesaret ve takım ruhu gibi temel değerlerini değil, aynı zamanda ve sigorta şirketimize verdiğimiz anlamı ve başkalarına hizmet etmeye kararlılıkla bağlı kadınlar ve erkekler olmaktır. Temel olarak 3 konuda faaliyet göstermektedir: Çevre ve İklim Değişikliği, Sağlık ve Hastalıkların Önlenmesi, Sosyal Eşitsizlikler ve Dahiliyet.

Bugün, AXA Tüm Kalplerde, Grubun daha geniş Kurumsal Sorumluluk stratejisinin ayrılmaz bir bileşenidir ve üst yönetim ekibimiz tarafından desteklenmektedir. Dolayısıyla, bu karar vericilerin gönüllülük çabalarını teşvik etmelerinden doğan güçlü etkiden yararlanma imkanı vardır. Bu herkes için bir kazan-kazan durumudur: Çalışan gönüllülüğü çalışan bağlılığını artırır ve şirketin tümünde ve tüm coğrafyalarda benzersiz bir gurur ve birlik duygusu yaratır.

AXA Sigorta’da bulunan AXA Tüm Kalplerde organizasyonu, AXA Tüm Kalplerde Komitesi tarafından yönetilmektedir. AXA Tüm Kalplerde Komitesi gönüllü ağını yönetmekle, aktiviteleri organize/koordine etmekle ve AXA Grubuna yapılacak olan tüm Kurumsal Sorumluluk Raporlarından sorumludur.

AXA Tüm Kalplerde gönüllü ekibi yıllık olarak seçtikleri alanlarda çalışmak üzere, gönüllü çağrısına cevap AXA çalışanlarından oluşturulur. Bu ekiplere şirketin yıllık iş stratejisine uygun olarak belirlenen projeler atanır ve bir yıl boyunca çalışmaları gerçekleştirmesi beklenir.

AXA Tüm Kalplerde Gönüllüsü her hangi bir iş ailesinde çalışıyor olabilir ve hem topluma hem de doğaya faydalı katkılar yapmaya istekli olmalıdır. Topluma ve Dünya’ya yararlı olan ve çalışanların taahhütte bulunmalarını sağlayan faaliyetler düzenlemeye ve geliştirmeye istekli olmalıdır. Bu misyonunu tamamlamak için AXA Tüm kalplerde gönüllüsünün haftada en az 2 saatini yürüttüğü kurumsal sorumluluk projesine ayırması şiddetle tavsiye edilir. Projesini büyüklüğüne bağlı olarak bir veya daha fazla gönüllü ile birlikte yürütebilir.


SPOR

Altınordu

Daha iyi bir yaşam için sporu destekliyor ve sigorta sponsoru olarak Türkiye’nin Altınordu’sunu AXA Sigorta güvencesi altına alıyoruz. Vizyonları futbolcu yetiştirmenin çok ötesine geçen, ‘’iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu’’ diyerek en önce iyi vatandaş ve birey olmanın önemini vurgulayan Altınordu’nun değerler ortağı olarak; bu değerleri gelecek nesillere taşımasına yardımcı olmak istiyoruz.

Kupa Voley

Türk Sporunu Hem Kulüpler Hem Milli Takımlar Düzeyinde En Başarılı Temsil Eden Branş Olan Türk Voleybolu’nun Destekçisiyiz.


EĞİTİM

Mardin Sivrice Dream

Mardin, Midyat, Sivrice Köyü çocuklarını tüm zorluklara ve olanaksızlıklara rağmen birçok hayali gerçekleştirmeye çalışıyor. “Sivrice Dream” ismini verdikleri takımları ile birçok başarıya imza atan bu çocuklara AXA Sigorta olarak destek olduk.

Sigortacılığı Çocuklara Anlatmak

Çocukken "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuyla karşılaştığınızda hiç "Sigortacı olacağım" demiş miydiniz? Büyük ihtimalle hayır. Günümüzde de çocuklar bu mesleğe pek aşina değil. Macera dolu ve heyecan verici hayatları olan, kahramanlık duygusunu destekleyen, bilgili, gözde meslekler onlara daha cazip geliyor. Peki neden "Sigortacılık" da bu cazip mesleklerden den biri olmasın? Yazının devamı için lütfen tıklayın.

Muğla Beyond Dreams

Mardin’de başlattığımız desteği Muğla Ören Ortaokulu için yapmaya devam ediyoruz. Muğla Ören Ortaokulu’nun “Bilim Kahramanları Proje” sponsorluğunu AXA Sigorta olarak üstlendik. Kardeşlerimizi desteklemek amaçlı proje kayıt ücreti, tema seti, proje masası gibi konularda katkılarımızı sunmaya devam ediyoruz.

TEV

AXA Akademi bünyesinde gerçekleştirilen eğitimlerde Acentelerimizden alınan katılım payı Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağış olarak gönderilmiş ve bağış tutarı öğrenci bursları ile Türkiye’nin gelecek nesillerinin gelişimine katkı sağlanmıştır.


Okul Yardımları

Mardin Sivrice Okulu

Mardin Sivrice Okulu’nun bütün boş duvarlarına “Fen ve Matematik Sokağı” konseptli resimler ile kaplama yaptırdık. Bu desteğin ardından çocukların hem derslerine hem de proje çalışmalarına yardımcı olması amacı ile printer, zeka geliştiren oyuncaklar hediye ettik.

Üsküdar Selami Ali Ortaokulu

AXA Sigorta çalışanları olarak Üsküdar Selami Ali Ortaokulu’nu ziyaret ettik ve atıl kalan bir sınıfına kütüphane kurduk.


SOSYAL BİLİNÇLENDİRME

Yol Güvenliği

Yol güvenliği, bulunduğu her coğrafyada “insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkıda bulunma” misyonuyla insan sağlığından iklim değişikliğine kadar pek çok alanda insanların yaşam kalitelerini artıracak çalışmalar gerçekleştiren AXA olarak odağımızda yer alıyor.


ÇEŞİTLİLİK VE DÂHİL OLMA

Heforshe

Kadın erkek eşitliğine dikkat çeken ve tüm dünyada destek gören bir #heforshe farkındalık hareketine AXA Sigorta ve Tüm AXA Grup olarak bizlerde destek verdik.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu