Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Blog

Özel Sağlık Sigortası Yaptırdığınızda Hayatınızda Değişecek 5 Şey

17.02.2023 / Son Güncelleme: 27.03.2023

“Nasıl olsa SGK var.” veya “Kırk yılın başı hastalanıyorum, onun için de çalışıyorum nasıl olsa, öderim.” diye düşünüyorsanız hastalıkların ve kazaların tahmin edilemeyecek zamanda ve şiddette her an sizin de başınıza gelebileceğini hatırlatmak isteriz. Özel sağlık sigortasının faydalarını sıralamadan önce kısaca ne olduğunu açıklayalım.

Özel Sağlık Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Genel özellikleriyle sağlık sigortası, poliçenizin kapsamına bağlı olarak doktor muayenelerinden tahlil ve ameliyat masraflarına, yatarak tedaviden check-up gibi ek sağlık hizmetlerine kadar epey geniş teminat yelpazesine sahiptir. Özünde ise şudur: Sağlık sorunu durumunda iyi hastanelerde bütçenizi zorlamadan tedavi olmanızı sağlar.

Özel sağlık sigortası fiyatları 2023 için ne kadar?

Bu sorunun sabit bir cevabı yok, çünkü sigorta şirketlerinin sağlık sigortası paketleri çok çeşitli. Yatarak ve ayakta tedavinin %100’ünü karşılayan paketler de var, sizin ve ailenizin sağlık masraflarınızın belli bir kısmını karşılayan da.

Farklı bütçelere uygun AXA Sigorta’nın özel sağlık sigortası planlarını inceleyin.

Şimdi size “Özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorum.” dedirtecek nedenleri sıralayalım.

1. Özel Hastanelerde Düşük Fiyatla Tedavi Olursunuz

Özel hastanede tedavi olmak bir hayli pahalı. Sağlık sigortanız olmadan özel hastaneye gittiğinizde ödeyeceğiniz bedel ile sigortalıyken ödediğiniz bedel arasında epey fark oluyor. Normalde ödeyeceğiniz meblağın çok altında harcama yaparak en iyi hastanelerde tedavi olabilirsiniz. Üstelik bunun ameliyatı, röntgeni gibi muayene dışı kalemleri de var.

Hemen Sağlık Sigortası Teklifi Al

2. İstediğiniz Hastaneyi ve Doktoru Seçebilirsiniz

En iyi sağlık sigortası; geniş teminatlı, uygun fiyatlı ve fazla sayıda özel hastane ile anlaşmalı olandır, aklınızda bulunsun. Sigortanızın geçtiği özel hastanelerden ve doktorlardan istediğinizi seçip size uygun tarihte ve saatte muayene olma fırsatı harika değil mi?

3. Özel Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Faydalanabilirsiniz

Bordrolu çalışansanız brüt kazancınızın %5’ini asgari ücretin aylık tutarını aşmamak koşuluyla gelir vergisi ödemenizden düşebilirsiniz. Üstelik bu; sizin, eşinizin ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primleri için geçerli. Aynı şekilde gelir vergisi beyannamesine tabi iseniz yukarıdaki vergi indirimi bu kez yıllık tutar için geçerli olur.

4. Yurt Dışında Tedavi İmkanınız da Var

Yurt dışı özel sağlık sigortalarından birini seçerseniz seyahat ya da tatil esnasında oluşabilecek kaza ve hastalıklarda da maddi kayba uğramadan en iyi şekilde tedavi olursunuz.

Daha fazlası için tıklayın: Yurt dışı seyahat sağlık sigortası

5. Ailenizin Sağlığını da Güvence Altına Alabilirsiniz

Sağlık sigortasının vergi indirimi avantajından bahsederken değindik ama yine hatırlatalım: Eşiniz ve çocuklarınız için de özel sağlık sigortası yaptırarak olası kaza/hastalık durumlarını en az badire, kaliteli sağlık hizmeti, konforlu hastane deneyimi ile atlatabilirsiniz.

AXA Sigorta’nın diğer sağlık sigortası ürünlerini inceleyin:

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

KOBİ’lere Özel Sağlığım Tamam Sigortası

Sağlığım Misafir Sigortası

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu