AXA SİGORTA ÇALIŞANLARI KURUMSAL SORUMLULUK HAFTASI’NDA BULUŞTU

AXA SİGORTA “Kurumsal Sorumluluk Haftası”nı çalışanlarının ve tüm paydaşların yüksek katılımı ile gerçekleştirdi. Uzun yıllardır kurumsal sorumluluk faaliyetlerini sürdürmekte olan AXA SİGORTA, ‘Sorumlu Şirket’ anlayışı ile sosyal gelişim, çevreye saygı ve ekonomik performansın kesiştiği noktada yer alıyor ve kurumsal sorumluluk anlayışının sürdürülebilir başarı ve gelişim açısından stratejik önemi olduğuna inanıyor.

Tüm AXA ülkelerinde aynı tarihlerde gerçekleştirilmekte olan Kurumsal Sorumluluk Haftası’nda AXA SİGORTA’nın AXA Tüm Kalplerde gönüllüleri, Yedikule Hayvan Barınağı’nı, Hasan Tan Çocuk Esirgeme Kurumu’nu, Koruncuk Vakfı’nı ziyaret ettiler. Kınalıada ve Kabataş’ta sahil temizleme aktivitesine katıldılar. Hafta boyunca ziyaretlerin yanı sıra birçok seminer, sergi ve tanıtımlara da yer verildi. “Çocuk Esirgeme Kurumunda İnternet Riskleri”, “Çevre Riskleri”, “AXA Araştırma Fonu tanıtımı”, “Göz Sağlığı”, “TEKSEM Vakfı ile Engellilik”, “Trafik Mağdurları Derneği ile Yol Güvenliği”, “Stajyerler için Profesyonel Yaşam Koçluğu” konulu seminerler düzenlendi. LÖSEV’in “Bir Tuğla da Sen Koy” kampanyası Genel Müdürlük binasında kurulan bir stand ile desteklendi. Küresel dayanışma günü kapsamında çalışanlar yürüyüş aktivitesi gerçekleştirdi. Şirket basketbol takımı gönüllülük maçı yaparken, bowling ve masa tenisi turnuvaları düzenlendi. “Green Day” aktivitesinde çalışanların “Çevre kirliliği” konulu fotoğraflarından oluşan bir sergi ve bir de kermes düzenlendi, fotoğrafların satışından elde edilen gelir TEMA Vakfı’na bağışlandı. Düzenlenen kokteylde Yeşil İçin Buradayız müzik grubu çevre için şarkılar söyledi. AXA SİGORTA aynı zamanda hafta boyunca tüm çalışanlarına geri dönüşüm kutularını daha aktif kullanmaları için çeşitli hatırlatmalar yaptı. Yenilenebilir kaynakların kullanımı ile ilgili farkındalığı artırmak amaçlanırken pil, kağıt, cam gibi atıklar çalışanlar tarafından toplanıp geri dönüşüme kazandırıldı.

AXA SİGORTA İnsan Kaynakları ve İç iletişim Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu üyesi Esra Güller yaptığı açıklamada, misyonu insanları uzun vadede korumak olan bir kurum olarak, AXA SİGORTA’nın sürdürülebilir gelişim için çevre ve eğitime her zaman destek olacağını belirtirken, Kurumsal Sosyal Sorumluluk aktivitelerinin inandıkları "ulvi amaç" gereği en önemli sorumluluklarından biri olduğunu dile getirdi.

 

Tüm Bültenler