TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ ÜÇÜNCÜ KEZ AXA SİGORTA

Great Place to Work® Enstitüsü, 2015 Türkiye’nin En İyi İşverenleri Benchmark araştırması sonuçları açıklandı. AXA SİGORTA, “500 - 2.000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler” kategorisinde 2015 yılında da birinci seçilerek 3. kez “Türkiye'nin En İyi İşvereni” oldu. AXA SİGORTA, aynı zamanda “Finansın En İyi İşvereni” seçilerek bu yıl iki ödüle birden layık bulundu.

Türkiye’de 3. kez yapılan araştırmada çalışan odaklı yönetim anlayışı ile yüksek kurum kültürüne sahip şirketler yer alıyor. Araştırmaya katılan şirketler Great Place to Work®'ün 25 yılı aşkın süredir tüm dünyada yaptığı şekilde çalışanların mevcut kurum kültürü ve İK uygulamaları hakkındaki düşünceleri analiz edilerek değerlendirildi. Yapılan ankette güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu kriterleri ölçüldü. Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2015 yarışmasına katılan işletmeler, aynı zamanda faaliyet alanlarına göre Finansın En İyi İşverenleri ve IT’nin En İyi İşverenleri alt kategorilerinde de ödüllendirildi. AXA SİGORTA 2015 yılında 500 - 2.000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler kategorisinde “En İyi İşveren” seçilmesinin yanı sıra “Finansın En İyi İşvereni” de seçildi.

Great Place to Work®'ün 53 ülkede 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanın katıldığı analizler, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı ve prestijli araştırma olarak dikkat çekiyor. Analizlere Türkiye'den şimdiye dek 200'e yakın şirket katıldı ve toplam 100 binden fazla çalışan temsil edildi.Türkiye’nin En İyi İşverenleri 500-2000 çalışana sahip şirketler sıralaması (2015)
1: AXA SİGORTA
2: Ericsson Türkiye
3: H&M

 

 

Tüm Bültenler