Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı Kullanmak için ek bilgiler

1. Poliçenizin başlangıç tarihi öncesi devam etmekte olan şikayet ve hastalıklarınız, poliçeniz kapsamında değildir. Çünkü sağlık sigortanız olası risklere karşı sizi korumak için vardır. Risk olmaktan çıkıp belirgin hale gelen rahatsızlıklar genel sigorta kuralları gereği, her şirketin de aynı şekilde uyguladığı üzere, kapsama dahil edilmez.

2. Tamamlayıcı sağlık sigortanız, SGK primlerinizin üzerine eklenerek güvencenizi tamamladığı ve bu sayede en uygun özel hastane ayrıcalığını sağladığı için, SGK’nızın aktif olmadığı durumda meydana gelecek sağlık giderleri ve SGK tarafından ödenmeyen işlemler poliçe kapsamında değildir.

3. 5510 SGK Kanunu gereği sağlık hizmetlerinden yararlandığınız her muayenede 15 TL katılım payı ödersiniz, bu doğrudan devletin belirlediği ve devlete ödenen bir tutardır, poliçenizden bağımsızdır.

4. Poliçe prim ödemelerinizi aksatmanız ve borcunuz bulunması durumunda, oluşacak sağlık harcamalarınız karşılanmaz.

5. AXA Sigorta Sağlığım Tamam Sigortasınız kapsamındaki güncel anlaşmalı sağlık kurumları listesine buradan ulaşabilirsiniz. Olası bir hastalık durumunda en geniş özel hastane ağında dilediğiniz hastaneyi seçenerek ve hiç bir masraf olmadan tedavinizi olabilirsiniz.

6. Planlı ameliyat durumunda hasteneniz bizimle iletişime geçecektir, ancak siz de işlemlerinizin daha hızlı ilerleyebilmesi için yatış öncesi minimum 3 iş günü öncesinde provizyon alınması için hastanenize hatırlatmada bulunabilirsiniz.

7. Hastane randevularınızda kurumun ve doktorun SGK anlaşması olup olmadığını, aynı zamanda AXA Sigorta anlaşması olup olmadığını sorabilir, muayene öncesi hastane ağımız içerisinde biryerde tedavi olacağınızdan emin olabilirsiniz. Böylece muayene anında ya da sonrasında hiç bir sürpriz yaşanmaz, güvenle muayenenizi olursunuz.

8. Muayene randevularınız ve beraberinde yapılacak diğer laboratuvar, röntgen, mr, bt , ultrason işlemleriniz için size en hızlı şekilde provizyon onayı verebilmek için çalışıyoruz, sizden de provizyonunuz sonuçlanana kadar hastaneden ayrılmamanızı rica ediyoruz.

9. Ameliyat, medikal yatış, fizik tedavi işlemlerinize ait tüm provizyon sürecini AXAFit uygulamamızdan takip edebilir, teminat ve kullanımlarınızı buradan görüntüleyebilirsiniz.

10. AXAFit uygulamamız içinde yer alan DOKTORDERKİ alanından uzman doktorlarımıza her konuda danışabilir, 2.görüş isteyebilir, acil durumlar için ücretsiz başvurabilirsiniz.

11. Poliçeniz hakkında daha detaylı bilgi almak için AXA Sigorta Sağlığım Tamam Sigortası Özel Şartlarını ve Sağlık Sigortaları Genel Şartlarını okuyabilirsiniz.