Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Blog

Türkiye’de İlk: AXA Cep Telefonu Sigortası

24.04.2019 / Son Güncelleme: 22.08.2022

Sağlığınızı, evinizi, arabanızı sigortalıyorsunuz, peki ya cep telefonunuzu? Yanınızdan neredeyse bir an bile olsa ayırmadığınız cep telefonunuzu kırılmadan çalınmaya, çeşitli olumsuz durumlar için sigortalayabileceğinizi söylesek? Türkiye’de sigortacılık sektöründe bir ilk olan Cep Telefonu Sigortası ile AXA oluşabilecek mağduriyetlerde yanınızda.

AXA Cep Telefonu Sigortası Neleri Kapsıyor?

  • Herhangi bir kaza sonucu cep telefonunuzun hasar görmesi,
  • Ekranının kırılması (Ki cep telefonlarının başına en çok gelen durumlardan biridir bu.),
  • Yüksek voltaj nedeniyle çalışamaz hale gelmesi ya da bazı fonksiyonlarının bozulması,
  • Cep telefonunuzun çalınması,
  • Sıvı teması nedeniyle bozulma,
  • Hatalı aksesuar kullanımı nedeniyle bozulma gibi durumlarda AXA’nın cep telefonu sigortası teminatlarından faydalanabileceksiniz.

Biraz daha açalım ve cep telefonu sigortasını yaptırdığınız durumda elde edeceğiniz avantajları güzelce anlatalım.

Cep Telefonu Garantisi Varken Neden Sigorta Yaptırmalısınız?

Çünkü garanti, kırılma, suya düşme gibi kullanım hatalarından kaynaklanan durumları kapsamaz. Bu tarz durumlarda sigortanız yoksa, yüksek onarım bedelleri ödemek zorunda kalırsınız, düşük maliyet için orijinal olmayan parça kullanılır ya da telefonunuzu değiştirirsiniz. Oysa, AXA Cep Telefonu Sigortası ile sadece yeni alacağınız cihazlarda değil; Türkiye’de bir ilk olarak kullanmakta olduğunuz telefonlar için de bu durumlara karşı teminat altında olursunuz.

Cep Telefonu Sigortası Hasar Durumunda Nasıl Bir Fayda Sağlıyor?

Hasar anında, AXA Sigorta özel çözüm hattı ile size hizmet veriyor ve telefonunuzu ücretsiz tamir ettiriyor. Üstelik poliçe dönemi boyunca 2 ücretsiz tamir hakkınız oluyor! Eğer cep telefonunuzun garanti kapsamı devam ediyorsa onarım yetkili serviste yapılıyor. Ücretsiz lojistik hizmeti de cabası.

Cep Telefonunuz Çalındığında Sigortanın Sunduğu Hizmet Ne Oluyor?

Evinizden, aracınızdan ya da ofisinizden çalınan cep telefonunuza ilişkin mağduriyetiniz eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın 2. el rayiç değerini aşmayacak bedelde) bir cihaz ile gideriliyor.

Cep Telefonunuz Tamamen Bozuldu, Hiçbir Şekilde Çalışmıyorsa?

Eğer cep telefonunuz tamir edilemeyecek haldeyse hırsızlık durumunda olduğu gibi cep telefonunuz eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın 2. el rayiç değerini aşmayacak bedelde) bir cihaz ile ikame ediliyor. Cep telefonu sigortası AXA’nın en yenilikçi ürünlerinden. Daha detaylı bilgi almak ve cep telefonu sigortası yaptırmak için 08502509999’u arayabilir, AXA Müşteri Hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Artık her hasar ya da çalınma durumunda kaderinize küsüp yeni bir cep telefonu satın almak zorunda kalmayacaksınız!

Cep telefonu Sigortası ile Alternatif Avantajlarım Neler?

AXA ile hem cep telefonunuzu güvence altına alabilir hem de paracık kazanabilir, kazandığınız paracıkları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. AXA Cep telefonu sigortası satın alarak poliçe priminiz üzerinden %5 paracık kazanabilirsiniz. AXA Sigorta, Hopi dünyasındaki 100’ü aşkın birbirinden seçkin marka arasında sigorta sektörünün ilk ve tek temsilcisi olarak yer alma ayrıcalığını taşıyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu