Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Blog

En Güzel Kayak Merkezleri

17.11.2018 / Son Güncelleme: 22.08.2022

Vail, Colorado

Bu merkezin en sevilen özelliği, yeni başlayanların bile zirveye çıkıp kayak yapabilmeleri. İdeal uzunluk, kar kalınlığı ve zorluk seviyesine sahip olan pistleri, burayı her deneyim seviyesinden kayakçı için uygun bir seçim haline getiriyor. Merkez oldukça büyük ve yaklaşık 5,200 dönümlük bir alanı kaplıyor. Mavi Çay Havzası'na yukarıdan bakan Vail, muhteşem bir manzaraya da sahip.

Chamonix, Fransa

Profesyonel kayakçılar için, Chamonix adeta vaat edilmiş topraklar sayılıyor. Buzullarla süslenmiş zirvelerin arasında yer alan merkezde 4 farklı kayak alanı ve Mont Blanc Dağının muhteşem manzarası bulunuyor. Chamonix, modern dağcılığın doğum yeri olarak kabul edildiği için dünya çapında tanınıyor ve oldukça zorlu pistlere sahip olmasıyla biliniyor. Kayak sporunu profesyonel veya yarı-profesyonel şekilde yapıyorsanız, Chamonix’i mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor.

Andermatt, İsviçre

Andermatt’taki pistlerin toplam uzunluğu neredeyse 100 kilometreyi buluyor. Bu bakımdan, dünyanın en uzun pistlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. “Tozlu” olarak ifade edilen bir kar türüne sahip olduğu için, snowboard sporu için de son derece uygun. Andermatt’ta ayrıca Avrupa’daki en lüks 5 yıldızlı otellerden biri de bulunuyor: Chedi Andermatt.

St. Anton, Avusturya

Dünyanın ilk kayak okulunun açıldığı yer olan St. Anton, modern kayak sporunun doğduğu yerlerden biri sayılıyor. Bu nedenle oldukça popüler bir destinasyon ve hem amatör, hem de profesyonel kayakçılar tarafından ziyaret ediliyor. Yaklaşık 4.000 metrelik bir zirvede kurulu olan tesise yıl boyunca kar yapıyor. Ancak Mart ayı, kayak sporu için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu