Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
AXA Blog

Doğal Afetlerin Yarattığı Hasarı Düşünmeyin

26.10.2020 / Son Güncelleme: 05.04.2022

Lacivert Kasko Sigortası Nedir?

Doğal afetler, otomobil sahiplerinin en çok dikkat etmesi gereken konular arasında yer alıyor. Deprem, sel, yangın gibi afet türleri, park hâlindeki araçları hazırlıksız yakalamaları sebebiyle ciddi maddi kayıplara neden olabiliyor. Bu sebeple de tüm araç sahiplerinin doğal afetlere karşı koruma sağlayan kasko sigortası paketlerine yönelmesinde büyük yarar bulunuyor. AXA Sigorta tarafından sunulan birbirinden etkili Kasko alternatifleri, araçlarınızı her türlü doğal afet hasarına karşı güvence altına alırken geniş kapsamlarıyla da beğeni topluyor. En çok tercih edilen seçenekler arasında ise Lacivert Kasko ön plana çıkıyor. Araç sahiplerinin kendilerini daima güvende ve rahat hissetmesini sağlayan Lacivert Kasko sigortası, size kusursuz bir destek sunuyor ve deprem, su baskını, bina yıkılması gibi afet durumlarıyla kolayca baş edebilmenize yardımcı oluyor.

Lacivert Kasko, genişletilmiş kapsama sahip bir sigorta seçeneği olması sayesinde araç sahiplerine benzersiz avantajlar sağlıyor. Doğal afetler sebebiyle yaşanabilecek çarpışma, yanma, devrilme, su altında kalma gibi durumlara karşı aracınızı garanti altına alan Lacivert Kasko, aracınızda oluşabilecek tüm maddi hasarı karşılıyor ve böylece kötü sürprizler yaşadığınızda maddi zarara uğramanızın önüne geçiyor. Lacivert Kasko ile güvence altına aldığınız aracınız doğal afetler sebebiyle ağır hasar görürse, aracınızın hasar gördüğü gündeki reel değeri hesaplanıyor ve size bu tutarda ödeme yapılıyor. Kullanıcılarına Yeni Değer Koruması avantajı da sunan Lacivert Kasko, son model 0 kilometre araç sahiplerine de büyük bir avantaj sunuyor. Aracınızın afetler sonucunda tam hasarlı hâle gelmesi durumunda devreye giren Yeni Değer Koruması, aracınızın sigorta ödemesinin yapılacağı günkü değerinin tespit edilmesini ve bu değer tutarında ödeme alabilmenizi mümkün kılıyor. Bu sayede maddi kayba uğrama ihtimalinizi ortadan kaldıran kasko ürünü, tamiratla giderilmesi mümkün olan hasar tiplerinde de servis hizmeti ve orijinal parçayla tamirat avantajı sağlıyor. Afet sonrasında aracınızda herhangi bir hasar oluşması durumunda otomobiliniz, AXA Sigorta'yla anlaşmalı tamirhânelere taşınarak ücretsiz bir şekilde onarılıyor. AXA Sigorta, aracınızın üreticisi ya da distribütörü tarafından onaylanan orijinal parçaları sizin için temin ediyor ve bu sayede aracınızın ilk günkü formuna hızla kavuşması mümkün hâle geliyor. Orijinal parçayla tamirat fırsatı, otomobilinizin değer kaybetmesinin de önüne geçiyor.

Hayatınız AXA Sigorta Güvencesi Altında

AXA Sigorta tarafından size sunulan Lacivert Kasko kapsamında Ferdi Kaza Koltuk Sigortası avantajı da bulunuyor. Aracınızı sürerken yaşayabileceğiniz doğal afetler esnasında sizin ya da yolcu koltuğunda seyahat eden yakınlarınızın yaşayabileceği yaralanmalar da sigorta kapsamı dâhilinde kabul ediliyor. Lacivert Kasko kapsamı içinde, yaralanmaların tedavi masraflarının karşılanması ve afet sonucu oluşabilecek sakatlıkların düzenli giderlerinin temini gibi avantajlar da yer alıyor. Kullanıcılarına ferdi yaralanmalar için yüksek bir limit sunan Lacivert Kasko, can kaybı durumlarında da hayat sigortası ödemesi gerçekleştiriyor ve böylece kazaların yol açabileceği bireysel kayıpların telafisini sağlıyor. Lacivert Kasko, aynı zamanda afet sebebiyle aracınızla başka kişilere zarar vermeniz durumunda da size destek oluyor. Çarptığınız araçlardaki şahısların ya da kazaya karışan yayaların tedavi süreçlerine de destek olan Lacivert Kasko, size yüksek limitli İhtiyari Mali Sorumluluk desteği sunarak doğal afetler sonucunda karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları en aza indiriyor. Bu sayede afet anından itibaren ihtiyaç duyduğunuz tüm desteği sağlayan Lacivert Kasko, yüksek limitleri ve geniş kapsamıyla doğal afetleri kayıpsız bir şekilde geride bırakabilmenize yardımcı oluyor.

7/24 Anında Yardım Garantisi

Gücünü AXA Sigorta'nın deneyiminden ve uzman personelinden alan Lacivert Kasko, 7 gün 24 saat boyunca size anında yardım garantisi sunuyor. Doğal afetlere yakalandığınızda ya da aracınız çekildiğinde AXA Sigorta Müşteri Acil Yardım hattını aramanız, hızlı ve kaliteli bir destek almanız için yeterli oluyor. Müşteri Acil Yardım Hattı, size son derece hızlı ve profesyonelce planlanmış bir çözüm sunuyor ve afetler ya da aracınızın çekilmesi yüzünden mağduriyet yaşamanızın önüne geçiyor. Müşteri Acil Yardım Hattı'nı aramanızla birlikte AXA Sigorta, aracınızın afet bölgesinden taşınması ve gerekli noktalara nakledilmesi sürecini hızlı bir şekilde organize ediyor ve böylece sizin herhangi bir zahmette bulunmanıza gerek kalmıyor. Aracınızı çekici ya da vinç aracılığıyla taşıyarak anlaşmalı tamirhânelerine nakleden AXA Sigorta, tamirat sürecinin de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Lacivert Kasko poliçeniz varsa, afete yakalandığınız anda aracınızın içinde bulunan tüm yolcular da AXA Sigorta avantajlarından yararlanabiliyor. Lacivert Kasko'nun tüm yolculara sağladığı hizmetler arasında en yakın sağlık kuruluşuna nakil, tedavi sürecinin poliçe limitleri dahilinde karşılanması ve otel konaklaması gibi imkânlar bulunuyor. Aracınızda yaralanan herkesin tedavi masrafları, poliçe limitlerinizin izin verdiği maksimum seviyede kaskonuz tarafından karşılanırken aracınızın tamiri devam ettiği sürece otel konaklamalarınız da sigorta kapsamında değerlendiriliyor. Aracınızın tamiratının iki günden uzun sürmesi durumunda ise AXA Sigorta evinize ulaşabilmeniz için size maddi destek sağlıyor ve böylece kaza sebebiyle mağduriyet yaşamanızın önüne geçiliyor.

Lacivert Kasko: Bir Sigortadan Daha Fazlası

Lacivert Kasko sigortası, son derece geniş kapsamı ve yüksek limitleri sayesinde size bir sigortadan çok daha fazla avantaj sağlıyor. Aracınızın doğal afetler sebebiyle trafiğe çıkamayacak duruma gelmesi ve uzun bir tamirat süreci gerektirmesi gibi durumlarda, Lacivert Sigorta tarafından size kiralık otomobil hizmeti sunuluyor. Poliçenizde belirtilen şartlara göre 3 ila 15 gün arasında AXA Sigorta'nın kiralık araçlarından yararlanmanız mümkün hâle geliyor. Aracınızı doğal afetlerin yanı sıra hayvanlar tarafından oluşturulabilecek, halk hareketi ve terör eylemleri sebebiyle yaşanabilecek ve sigara ya da benzeri maddelerin temasından kaynaklanabilecek hasarlara karşı da koruyan Lacivert Kasko, aynı zamanda kazalarda oluşan zararları da karşılıyor. Lacivert Kasko tarafından size sunulan hizmetler arasında ihtiyaç durumunda yedek parça temin edilmesi, yedek parçaların size ulaştırılması, doğal afet durumlarında sağlık ekipman ve personellerinin mesafe fark etmeksizin size iletilmesi ve acil durumlarda bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği tıbbi yardımın sağlanması gibi birbirinden önemli fırsatlar da yer alıyor. Bu sayede size bir sigorta poliçesinden çok daha fazlasını sunan Lacivert Kasko, doğanın tatsız sürprizlerini kayıpsız bir şekilde atlatabilmenizi mümkün hâle getiriyor.

Yüksek İndirimler ve Benzersiz Avantajlar

AXA Sigorta, Lacivert Kasko yaptırmak isteyen kullanıcılar için eşsiz indirim fırsatları sunuyor. Faydalanabileceğiniz fırsatlar arasında ise Hasarsızlık İndirimi ön plana çıkıyor. Aracınızı bir kez sigortalattığınızda ve poliçe süreniz boyunca hiç kaza yapmadığınızda faydalanabileceğiniz Hasarsızlık İndirimi, size %30 ila %60 arasında avantaj sağlıyor. Üstelik bir defalık oluşan cam kırılması, teyp çalınması gibi durumlar, hasarsızlık indiriminden yararlanma hakkınıza zarar vermiyor. Hasarsızlık İndirimi, tek seferde sıfırlanmamasıyla da dikkat çekiyor. %30, %40, %50 ve %60 oranlarında verilen indirimler, her hasar durumunda bir alt seviyeye iniyor ve böylece indirimden yararlanma şansınız uzun süre boyunca devam ediyor. AXA Sigorta, size plaka indirimi ve peşin ödeme indirimi gibi ek avantajlar da sağlıyor. Plaka indirimi, belirli illerde uygulanırken peşin ödeme indirimi ise size ek avantaj sağlayarak bütçenizi rahatlatıyor. Size en uygun sigorta paketi teklif için başvurunuzu hemen yapın, hem aracınızı hem de yaşamınızı güvence altına almanın keyfini yaşayın!

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu