Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

YENİ BABALARA 4 HAFTA İZİN

09.02.2017
AXA Grup küresel olarak tüm şirketlerinde doğum izinleriyle ilgili yeni bir uygulamayı devreye soktu. Uygulamaya göre doğum sonrası kadın çalışanlar 16, erkek çalışanlar ise 4 hafta tam ücretli doğum izni kullanabiliyor.

Sigorta sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi, son 4 yıldır üst üste Great Place to Work Enstitüsü tarafından ‘Türkiye'nin En İyi İşvereni’ olan AXA Sigorta yeni doğum izni uygulaması ile çalışan memnuniyetine verdiği önemi ortaya koyuyor. 1 Ocak 2017 itibari ile AXA Grup bünyesindeki 64 ülkede devreye alınan uygulama ile doğum sonrası AXA Sigorta çalışanı kadınlar 16, erkekler ise 4 hafta tam ücretli doğum izni alabiliyorlar. 

AXA, aynı zamanda, çalışanlarının sunulan doğum izni ayrıcalıklarından gönül rahatlığıyla yararlanabilmesi için, izne ayrılan çalışanlarına aynı ücret ve imtiyazlarla işe dönme garantisi de veriyor. Bu ayrıcalıkların yanında, eğer AXA çalışanlarının hizmet verdiği ülkedeki kanunlar daha uzun doğum izni öngörüyorsa, kanunlarla belirtilen izinler dikkate alınıyor. 

Yeni Ebeveyn Yönetmeliği ile ilgili açıklamalarda bulunan AXA SİGORTA CEO’su Guillaume Lejeune, AXA’nın tüm dünya ülkeleri ile beraber Türkiye’de de devreye aldığı uygulamasının, anne babalar için özen gösteren bir işveren olduğunu ve onları desteklediğini gösterdiğini belirtti. Lejeune yeni uygulamanın AXA Sigorta’nın çalışanları ile arasındaki güven ilişkisini pekiştireceğini ve şirketin sürdürülebilir başarısında önemli bir itici güç olacağını ifade etti. Türkiye’de insanların son derecede önemsediği aile kurumu için çok etkili bir uygulama olduğunu da vurgulayan Lejeune, “İş hayatı ile özel hayat dengesinin çalışanların performansını ve işten duydukları tatmin hissini artırmak için bir gereklilik olduğuna inanıyorum.” dedi.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu