Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

TÜRKİYE, AXA GRUBU İÇİN ÖNEMLİ BİR BÜYÜME ALANI

12.11.2015

Dünya çapında 59 ülkede, 161 bin çalışanı ile 103 milyon müşteriye hizmet veren AXA Grubu’nun üyesi olan AXA Sigorta, Türkiye’deki sigorta sektörünün en büyük şirketlerinden biridir.

AXA Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Henri de Castries, Türkiye ziyareti sırasında AXA Grubu’nun Türkiye’ye ve Türk sigortacılık sektörüne olan güven ve bağlılığına vurgu yaparak; “Türkiye, AXA’nin stratejik gelişiminin çok önemli bir parçası ve Türk sigortacılık sektörü, AXA Grubu için kritik öneme sahip bir büyüme alanı... AXA Grubu Türkiye sigortacılık sektörüne karşı güçlü bir taahhüt taşıyor ve bu çerçevede AXA Sigorta’nın hedeflerini gerçekleştirmesi konusunda çok güçlü bir inanca sahip. AXA Sigorta sürdürülebilir, başarılı gelişimi konusunda AXA Grubunun güçlü desteğini arkasında bulacaktır. Biz Türkiye piyasasında uzun vadeli bir oyuncu olduğumuz için, Türkiye’de kuralların istikrarlı ve öngörülebilir nitelikte olmasının önemine ve gereğine inanıyoruz. Şüphesiz ki, bu da günün sonunda müşterilere fayda sağlayacaktır.’’ dedi.

Henri de Castries ayrıca AXA Sigorta’nın acente ağının kalitesinin altını çizerek, acentelerin AXA Sigorta’nın en önemli güçlerinden biri olduğunu ve bunun da AXA Sigorta’ya rekabet avantajı sağladığını belirtti.

Çalışanların ve iş ortaklarının başarıda önemli rol oynadığının altını çizen Castries, AXA Sigorta’nın Türkiye’de bu alanda büyük başarılara imza attığını ifade etti. Castries sözlerine şöyle devam etti: ‘‘Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan çalışmaya göre AXA Sigorta, 501 ve üzeri çalışana sahip şirketler kategorisinde Türkiye’nin ‘En İyi İşverenleri’ arasında 2013, 2014 ve 2015 yıllarında üç kez üst üste birinci seçildi. 2015 yılında ise ‘Finansın En İyi İşvereni’ ünvanına layık görüldü. Ayrıca, yapılan çalışmalarda AXA Sigorta acente memnuniyetinde yüzde 96, müşteri memnuniyetinde yüzde 87, çalışan bağlılığında ise yüzde 96 ile ortalamaların çok üstünde skorlarla değerlendirildi. Bu, bizim finansal başarı kadar kıymet verdiğimiz bir değerlendirmedir. ”

AXA Sigorta Hakkında
AXA Sigorta Türk sigorta sektörünün lider şirketlerinden biridir. 2014 yılında %13,6’lık pazar payı ile 3 milyar TL prime ulaşmıştır ve yaşayan poliçe adedi ise 6 milyon seviyesindedir. AXA Sigorta çok güçlü bir sermaye yeterliliğine sahiptir (Eylül 2015 itibariyle % 126). AXA Sigorta, 9 Bölge Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Ayrıca 3 Temsilcilik Ofisi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir şubesi bulunmaktadır. 769 çalışanı, 1.750 anlaşmalı servis ağı ve 2.255 anlaşmalı sağlık kurumu ile hizmet veren AXA Sigorta’nın, Türkiye’de 2.000’den fazla acentesi vardır ve 900’ü aşkın banka şubesi ile acentelik anlaşması bulunmaktadır.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu