Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA’DAN 100 MİLYAR EURO GELİR AXA’DAN REKOR GELİR AXA GELİR REKORU KIRDI

27.03.2017
Varlık büyüklüğüne göre dünyanın en büyük sigorta şirketi olan ve Interbrand tarafından 8 yıldır dünyanın 1 numaralı sigorta markası seçilen AXA, 2016 yılsonu rakamlarını açıkladı. Grubun toplam gelirleri tarihinde en yüksek rakama ulaşıp 100,2 milyar Euro olurken, net karı da 5,8 milyar Euro olarak gerçekleşti. AXA’nın yüksek gelir elde ettiği 2016 yılında toplam sermayesi 70,6 milyar Euro oldu. AXA Grubun 892 milyar Euro varlık toplamı ve %197 olarak gerçekleşen sermaye yeterlilik oranı ise güçlü bilançosunu kanıtladı. Dünyada toplam 64 ülkede faaliyet gösteren, 166 bin çalışanıyla 103 milyon müşteriye hizmet veren AXA Grubu böylece 2020 hedeflerinin ilk yılını başarıyla tamamlamış oldu.

AXA Grup CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Buberl, AXA’nın tarihinde ilk defa 100 milyar Euro prim üretimini aştığını söyledi. Buberl, hayat ve emeklilik alanında karlı büyümeye devam ettiklerini, hayat dışı sektörde ise hem bireysel hem de ticari iş kollarında büyüdüklerini ve portföy yönetim alanında da önemli bir net akış elde ettiklerini belirtti. Buberl, bu başarılı sonuçların 2020 hedefleriyle örtüştüğünü vurgularken, AXA’nın sigorta sektöründe inovasyon lideri olma yolunda ve insanları daha iyi bir hayat yaşamak için güçlendirme hedefiyle çalışmalarına devam edeceğini sözlerine ekledi.

AXA SİGORTA CEO ve Yönetim Kurulu üyesi Guillaume Lejeune ise, “AXA, global birikimini faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde müşterisinin kullanımına sunmada ve hizmet kalitesini arttırmada son derecede başarılı olmuş bir gruptur. AXA Sigorta olarak, Türkiye sigorta sektöründe uzun vadeli düşünen ve yatırım yapan AXA Grup’un destekleriyle sürdürülebilir ve karlı büyümemize devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu