Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA’DA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ HENRİ DE CASTRİES CEO’LUK GÖREVİNİ THOMAS BUBERL’E DEVREDİYOR

21.03.2016

AXA Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Henri de Castries 1 Eylül 2016 tarihi itibariyle emekli olarak görevinden ayrılıyor. Henri de Castries görevini AXA Almaya CEO’su Thomas Buberl’e devredecek.

AXA Grup’ta 17 yıldır CEO’luk görevinde bulunan toplamda ise 27 yıldır çalışmakta olan AXA Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Henri de Castries 1 Eylül 2016 itibariyle emekli olarak görevinden ayrılıyor. AXA Grup Yönetim Kurulu’nun 19 Mart 2016’da bir araya geldiği özel toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’nun görevlerinin ayırılması kararı alındı. Bu doğrultuda Henri De Castries’ın 1 Eylül 2016’da emekliliğe ayrılmasının ardından, Denis Duverne icradan sorumlu olmaksızın AXA Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı, Thomas Buberl ise CEO ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini devralacak. Buberl, son olarak AXA Almanya CEO’su ve AXA Grubu Hayat ve Sağlık global iş kollarından sorumlu CEO olarak çalışıyordu. 1995’ten beri AXA Grup bünyesinde görev yapmakta olan Denis Duverne ise Nisan 2010’dan beri Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO Vekili olarak çalışıyordu.

Henri de Castries yaptığı açıklamada, dünyada 103 milyon AXA müşterisinin yüzü olan 166.000 çalışanına kendisi için büyük bir destek ve motivasyon kaynağı olan profesyonellikleri ve sadakatleri için şükranlarını sunarken AXA’ya önderlik etmenin bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Castries, AXA Tutku hedeflerini yerine getirmenin hemen ardından yeni stratejik döneme giriş öncesinde AXA’yı geliştirecek ve başarılara taşıyacak yeni yönetime devretmekten çok mutlu olduğunu ifade etti. Castries, Thomas Buberl’e büyük bir güven duyduğunu ve Buberl’ın hızla değişen dünyaya uyum sağlayacak değerlere, deneyime, liderlik vasıflarına ve büyük bir bilgi birikimine sahip olduğunu belirtirken, Buberl’in AXA Grup’un uzun süreli büyümesinde müşterilerine her zaman yakın bir şirket olmasını sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu