Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA YİNE TÜRKİYE’NİN EN İYİ İŞVERENİ

13.05.2016
Great Place to Work® Enstitüsü, 2016 Türkiye’nin En İyi İşverenleri Benchmark araştırması sonuçları açıklandı. AXA SİGORTA, “500 - 2.000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler”  kategorisinde 2016 yılında da birinciliğe layık görüldü ve 4. kez “Türkiye'nin En İyi İşvereni” olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Türkiye’de 4. kez yapılan araştırmada çalışan odaklı yönetim anlayışı ile yüksek kurum kültürüne sahip şirketler yer alıyor. Great Place to Work® araştırmasına katılan şirketler, çalışanlarının mevcut kurum kültürü ve İK uygulamaları hakkındaki düşünceleri analiz edilerek değerlendiriliyor. Araştırmalarda şirket çalışanlarının güvenilirlik, saygı ve hakkaniyetin ölçüsü olan davranışlarının iş yerlerinde nasıl ifade edildiği, çalışma ortamlarından duydukları gurur ve takım ruhu seviyesi de belirleniyor. AXA SİGORTA 2016 yılında 500 - 2.000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler kategorisinde “En İyi İşveren” seçilmesinin yanı sıra geçen sene olduğu gibi bu sene de 2.kez “Finansın En İyi İşvereni” seçildi. 

Great Place to Work® Enstitüsü, dünya çapında 53 ülkede şirketlerdeki çalışan odaklı,  güven düzeyi yüksek işyeri kültürlerini araştırmakta ve analiz etmektedir.  Gerçekleştirmiş olduğu bu analizler ile 16 milyondan fazla çalışanı temsil etmekte, kurum kültürü ve İK uygulamaları konularındaki öncü şirketleri En İyi İşverenler listeleri ile duyurmakta ve ödüllendirmekte.   

AXA SİGORTA İnsan Kaynakları ve İç İletişim Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Esra Güller “En İyi İşveren Ödülü”nü 4.kez almaktan büyük bir gurur duyduklarını dile getirirken, mükemmel işyeri kültürü yolculuğunda olduklarını, çalışanlarının şirketlerinin değerlerine ve hedeflerine yürekten inandıklarını, şirketlerine karşı aidiyet, gurur ve bağlılık duyduklarını ve şirketlerini çalışılacak bir kurum olarak tavsiye ettiklerini belirtti. Güller, “En İyi İşveren Ödülü’nün, tüm AXA SİGORTA çalışanları olarak kurum içinde birlikte çalışmaktan ve başarılı olmaktan keyif aldıkları ayrıcalıklı bir işyerine sahip olduklarını hissettiren önemli bir gösterge olduğuna inanıyoruz.” dedi.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu