Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA Türkiye Marmara Bölgesi’nde Büyüme Hedeflerini Açıkladı

06.05.2024

AXA Türkiye, 2024 sürdürülebilir gelişim ve büyüme hedeflerini acenteleriyle paylaşmak üzere “Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız” mottosuyla çıktığı etkinlik serisinin ilk buluşmasını Bursa’da gerçekleştirdi. Bursa ve çevre illerden gelen AXA Acenteleri’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, bölgeye ilişkin önemli veriler paylaşıldı. Bursa ve çevresinde 7 ili içine alan bölgede 2023’de önemli bir büyüme yakalayan AXA Türkiye, yine aynı bölgede 2024 için ticari ve bireysel sigortalar dahil %80 büyüme hedefi koydu.

Marmara Bölge’de gerçekleşen ilk toplantıda AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, 2023 yılında AXA Sigorta’da %110 büyüme ile 36 Milyar TL prim büyüklüğüne, AXA Hayat Emeklilik’te ise 4.8 Milyar TL fon büyüklüğüne ulaştıklarını belirtti. Sunumunda AXA Türkiye’nin 2024 yılı için hedef ve stratejilerini paylaşan Ölken; bu yıl büyüme, sadeleşme, kurumsal sürdürülebilirlik ve dayanıklılık ve teknoloji olmak üzere dört ana başlığa odaklanacaklarını söyledi. 2024 yılı için AXA Sigorta’da %80 büyümeyi, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğünü 10 Milyar TL’ye ulaştırmayı hedeflediklerini ve bu hedefler konusunda AXA Global tarafından da desteklendiklerini belirten AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, 4 bin AXA Acentesi ile 2024 yılında da farklı olmaya ve fark yaratmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

AXA Türkiye İcra Kurulu üyelerinin ve AXA Türkiye Marmara Bölge ekibinin ev sahipliği yaptığı toplantıda AXA Sigorta Satış, Pazarlama ve Sağlık Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Sanem Çıngay Buçukoğlu ile AXA Türkiye Marmara Bölge Koordinatörü Önder Akkaya birlikte farklı bir konseptte sunum gerçekleştirdi. Marmara Bölge’nin genel verilerinin yanı sıra bölgeye dahil olan 7 ilin detaylıca incelendiği toplantı esnasında sunum yapan yöneticiler, konut ve ticari sigortaların potansiyelinin yüksek olduğu bölgede, bireysel emeklilik sigortasına ilginin yüksek olduğuna dikkat çekti. Marmara Bölge’nin mevcut durum analizinin ve potansiyeline dair önemli verilerin paylaşıldığı sunumda Sanem Çıngay Buçukoğlu: “Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya ve Yalova’yı kapsayan Marmara Bölge Müdürlüğümüz 2023 yılında elementer branşlar toplamında 2,3 Milyar TL üretime ve 526 Milyon TL fon büyüklüğüne ulaştı. Önemli bir tasarruf aracı olarak görülen BES’in bölgedeki hacmi oldukça dikkat çekici. 2024 yılında Marmara Bölgemizde sürdürülebilir büyümemizi devam ettireceğiz. Finansal hedeflerimizin yanı sıra, bölgedeki mevcut müşteri adedimizi artırmak ve hizmet kalitemizi daima en üst noktada tutmaya devam etmek en öncelikli odaklarımız arasında. İnovatif ürünlerimizden daha çok bireyin ve daha çok kurumun faydalanabilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çok güçlü bölge yapılanmamız sayesinde ve kıymetli acentelerimizin de desteği ile bu hedeflere başarıyla ulaşacağımıza eminim.”

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu