Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA SİGORTALILAR GLOBAL GÜCÜN BİRER PARÇASI

27.10.2015

AXA SİGORTA’nın geleneksel Acenteler Toplantısı 800 kişinin katılımıyla “Global Gücün Parçası Olmak” konseptiyle Antalya’da düzenlendi. AXA Grup Operasyonlardan Sorumlu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Véronique Weill, AXA Grup Pazarlama ve Dağıtımdan Sorumlu Başkan Frédéric Tardy ve AXA Akdeniz ve Latin Amerika Bölge CEO’su Jean-Laurent Granier gibi üst düzeyde AXA yöneticileri de bu toplantıya katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını, AXA SİGORTA acenteleri için özel olarak kaydedilmiş video ile AXA Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Global CEO’su Henri de Castries yaptı. Öncelikle Ankara’da meydana gelen patlama sonucu hayatlarını kaybedenler konusunda taziyelerini sunan Castries, Türkiye’nin AXA’nın küresel stratejisinde çok büyük bir yeri olduğunu vurguladı. Castries, dijital dönemin müşterilerine çok daha iyi çözümler sunmalarını ve hizmet kalitelerini geliştirmelerini sağladığını, şu an bir fırsat döneminde olduklarını, yetenekli ekipleri ve acenteleriyle bu değişimin rüzgârından yararlanacaklarını bildiğini ifade etti.

AXA’nın en önemli değeri olduğunu ve birlikte ortaya çıkarılan kazanımlardan gurur duyduğunu belirten AXA Grup Operasyonlardan Sorumlu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Véronique Weill, AXA Grubu’nun dijital dönüşümünde acentelerin oynayacağı kritik role vurgu yaptı.

AXA Grup Pazarlama ve Dağıtımdan Sorumlu Başkan Frédéric Tardy, dağıtım kanallarının dijitalleşmesinin AXA dijital stratejisinin bütününün merkezinde yer aldığını söylerken dijital çağda müşterilerin nerede olduğunu doğru tespit ederek, özellikle acenteler olarak zamanında ve etkin bir şekilde orada olarak müşterilerin tüm beklentilerini karşılamak gerektiğini belirtti.

AXA Akdeniz ve Latin Amerika Bölge CEO’su Jean-Laurent Granier konuşmasında dijital dünyayı ve araçları en iyi şekilde kullanarak, acenteleriyle en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını ifade etti. Granier, acente ağının işlerinin merkezinde yer aldığını dile getirdi. Toplantıda AXA SİGORTA Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu üyesi Guillaume Lejeune “AXA SİGORTA sektördeki lider oyunculardan biri. Sektörümüzdeki en büyük sorun kârlılık sorunu. Bunun yanında hayat branşı da yeterince gelişmiş değil. Trafik branşı nedeniyle sektörde ilk 6 ayda 1.2 milyar lira zarar edildi. Bu çok yüksek bir rakam. Kârlılık ve rasyolar her geçen gün düşüyor.” dedi. Lejeune, son 5 yılda sektörün trafik sigortalarında, İş Bankası ve Akbank yatırım raporlarında değinilen 3 milyar TL eksik rezerv de eklendiğinde 8 milyar TL gibi çok önemli bir zararı konuşmak zorunda olduklarını belirtti. Acente kanalına üstün hizmet vermeyi sürdüreceklerini ifade eden Lejeune, güçlü bölgeler üzerinden en hızlı, en nitelikli hizmetlerini daha da geliştirerek sunacaklarını, satış ekipleri ile acentelerine hep yakın durup işlerine değer katmaya devam edeceklerini dile getirdi. Lejeune, sözlerini “IT süreç ve araçlarına yatırım yapmayı sürdürerek verimliliği artırmaya devam edeceğiz. AXA ile birlikte yürüyen acenteler her zaman kazanan olacak.” şeklinde sürdürdü.

Organizasyon boyunca aynı zamanda sosyal ve sportif aktivitelere yer verildi. AXA SİGORTA acenteleri Antalya Kültür Sanat Müzesi’nde Picasso ve Ara Güler sergilerini gezdiler. Düzenlenen 2 seminerde Volkan Işık güvenli sürüş teknikleri ile ilgili son bilgileri paylaşırken, Güven İslamoğlu Türkiye’de doğa ve çevre konularından üzerine bir konuşma yaptı.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu