Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA Sigorta Kupa Voley’in Ana Sponsoru Oldu

28.09.2018

AXA Sigorta sağlık ve esenliğe odaklanan çalışmaları kapsamında Türkiye Voleybol Federasyonu ile Kupa Voley turnuvasının 2018-2019 sezonu isim sponsorluğu için anlaştı. İmzalar 25 Eylül’de gerçekleştirilen törende atıldı..

Türkiye’de sigorta sektörüne yenilikleriyle öncülük eden AXA Sigorta, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Kupa Voley’e 2018-2019 sezonunda isim sponsoru oldu. Eski adıyla Türkiye Kupası, yeni adıyla Kupa Voley olarak anılan, kadınlarda 19’ncusu, erkeklerde 26’ncısı düzenlenecek olan turnuvanın sponsorluk anlaşmasında imzalar 25 Eylül 2018 Salı günü atıldı. İmza törenine AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile AXA Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan katıldı. Son yıllarda sağlık ve esenlik çalışmalarına odaklanan AXA Sigorta, bu sponsorluk kapsamında topluma daha aktif bir yaşam sürmeleri için ilham verecek aktiviteler gerçekleştirecek. 12 erkek, 12 kadın takımın katılacağı Kupa Voley müsabakaları erkeklerde; 22 Aralık 2018-17 Mart 2019, kadınlarda ise; 04 Ocak-24 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Toplantının açılış konuşmasının yapan AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, “AXA olarak yıllardır insanların daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlama misyonuyla çalışıyoruz. Bu kapsamda bu misyon için değer yaratacak işbirliklerine imza atmaya büyük önem atfediyoruz” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “2018-2019 sezonunda Aralık ayından itibaren gerçekleştirilecek Kupa Voley karşılaşmaları tribünler, canlı yayınlar ve medya içerikleri ile milyonlarca sporsevere ulaşacak. Biz de turnuvaya ev sahipliği yapacak tüm şehirlerde saha içi ve dışında gerçekleştireceğimiz etkinliklerle turnuva ve voleybola ilginin artmasına katkıda bulunmaya çalışacağız. Federasyonumuza bize bu fırsatı tanıdığı için teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

İmza töreninde konuşan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ise bir sağlık markası olma hedefiyle çalışan AXA’nın bu alandaki çalışmalarını Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne dayandırdığının altını çizdi: “Dünyanın lider varlık yönetimi ve finansal koruma şirketi olarak küresel bir gücümüz ve büyük sorumluluklarımız var. Kalkınma Hedefleri’nin ‘Sağlıklı Bireyler’ maddesi kapsamında insanlara daha sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürmeleri konusunda ilham verecek projelere destek veriyoruz. Buna ek olarak geleneksel sigortacılık anlayışı da değişiyor. Müşterilerimiz artık kayıplar yaşanmadan önleyici adımlar atmamızı bekliyor. Sporun da bu önleyici adımlardan biri olduğuna; insanların fiziksel sağlığı kadar zihinsel sağlığı üzerinde de etkili olduğuna inanıyoruz. İnsanlara daha aktif bir yaşam sürmeleri için ilham verecek projelere destek vermek de bu açıdan işimizin bir parçası ve kurum olarak görevimiz.” dedi. Voleybolun son yıllarda hem erkek hem de kadınlarda ulusal ve uluslararası başarılar elde edilen bir branş olduğunu ifade eden Ölken, “Eski bir voleybolcu olarak daha fazla desteklediğinde sporcularımızın ülkemize çok daha büyük başarılar getireceğine eminim.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “ Bugün burada önemli bir sponsorluk anlaşmasını daha duyurmak için sizlerle bir aradayız. Axa Sigorta gibi sigorta öncüsü bir şirketin voleybola vereceği katkılar bizler için oldukça büyük bir anlam ifade ediyor. Kadınlarda 19.kez, erkeklerde ise 26.kez düzenlenecek bu turnuvada voleybol kalitesi yüksek, bol heyecanlı karşılaşmalar bizleri bekliyor ve bu maçları Axa Sigorta isim sponsorluğuyla izleyecek olmaktan çok mutluyuz. Türk voleybolunun gelişmesi için yaptığımız bu sponsorluk anlaşmaları ile daha iyi noktalara geleceğimize inanıyor, şimdiden katılacak tüm takımlara başarılar diliyorum. Sponsorluğumuzun hayırlı olmasını temenni ediyor, voleybolun yaygınlaşmasına ve tanıtımına katkılarından dolayı AXA Sigorta’ya teşekkür ediyorum.” dedi .

STATÜ

Kupa Voley müsabakaları Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde bulunan 12 takımla oynanacaktır. 1. Devre sonu puan durumunda ilk 4 takım federasyonca seri başı olarak yerleştirilmiştir. Bu 4 takım, Final Etabı’ndan başlayacaklardır. 5-12.’lik arası (8 takım) çekilecek kura ile eşleşecektir.

1.Etap’ta takımlar biri içerde biri dışarda olmak üzere 2 maç oynarlar. 1. Maçlar 1. devre puan sıralamasında alt sıradaki takımın sahasında oynanır. İki maç sonunda puan üstünlüğü olan takım final etabına yükselir. Puan eşitliği halinde ikinci maçın oynandığı yerde, maçın bitiminde 15 sayılık altın set oynanır. Altın seti kazanan takım, final etabına kalır.

1.Etap’ta tur atlayan 4 takım, 1. devreyi ilk 4 sırada bitiren takımlarla eşleşir. Tek maç eleme usulüne göre maçlar oynanır. Yenilen takım elenir. Sona kalan tek takım Kupa Voley şampiyonluğunu kazanır ve önümüzdeki sezon CEV Kupası’nda ülkemizi temsil eder.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu