Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA SİGORTA KASKODA MÜKEMMEL ŞİRKET

21.12.2015

AXA SİGORTA, Alman Kalite ve Finans Enstitüsü ve Capital Dergisi’nin araştırmasına göre kasko sigortalarında müşteri danışma ve müşteriyle ilişki, fiyat performans oranı, müşteri hizmetleri, ürün, hizmet sunumu, müşteriyle iletişim kategorilerinde “Mükemmel Şirket” seçildi.

Alman Kalite ve Finans Enstitüsü Türkiye’de ilk kez oto sigortaları pazarında rekabet eden şirketleri değerlendirdi. Müşteri gözünden sigorta şirketlerinin performansının değerlendirildiği araştırmada Türkiye’nin 10 büyük sigorta şirketinin müşterileriyle görüşüldü ve müşteri memnuniyetini oluşturan kriterler detaylı olarak ele alındı. AXA SİGORTA kasko sigortalarında 6 farklı kalite kategorisinde mükemmel şirket seçildi.

Alman Kalite Enstitüsü Türkiye’de oto sigortaları pazarında sigorta şirketlerinin müşteri memnuniyetini değerlendirirken aynı zamanda sektörle ilgili önemli saptamalarda bulundu. Araştırmaya göre, Türkiye sigorta sektörü en çok gelecek vaat eden buna karşın bir o kadar da zor pazarlarından biri. Sektör, bir yandan büyüyen nüfus, diğer yandan düşük sigorta penetrasyonuyla pazardaki şirketler için büyük bir fırsat oluşturuyor. Bu açıdan değerlendirildiğinde Türkiye sigorta pazarı şirketler için yüksek büyüme potansiyeli sunuyor.

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu