Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA Sigorta David Kohen’in Nesiller Boyu Başarı Hikâyesini İkinci Kuşak Acenteleriyle Paylaştı

09.09.2022

AXA, 1 Haziran’da 98 yaşında hayata veda eden Türkiye’deki en eski yol arkadaşı David Kohen’le ilgili etkinliklere devam ediyor. İkinci kuşak sigortacıların katıldığı eğitim programında, David Kohen’in meslek tutkusu ve sürdürülebilir başarıyı nasıl yakaladığı AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan tarafından acentelere aktarıldı.


AXA Sigorta’nın Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi iş birliğiyle hazırladığı “Gelecek Fakültesi”nin “Gelecek Sensin” eğitim programı, bu hafta, AXA Sigorta’nın en eski acentelerinden olan ve 1 Haziran’da aramızdan ayrılan sigorta brokeri David Kohen’e ayrıldı. 

Sigorta sektörüne ciddi değer katmış David Kohen’in ikinci kuşak sigortacılarla birlikte anıldığı programda, AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı Firuzan İşcan da bir konuşma yaptı. İşcan, üçüncü kuşak sigortacı olan David Kohen'in çocuklarının dördüncü, torunlarınınsa beşinci kuşak olarak mesleği devam ettirdiklerini vurguladı. Kohen ailesinin sigortacılığı bu kadar uzun soluklu yapabilmesinin nedenlerini de anlatan İşcan şunları paylaştı: 

"David Kohen öncelikle müşterisini iyi tanırdı. Bununla kalmaz, çalıştığı faaliyet alanını araştırır, riskleri öngörür ve hasar olmadan önlem alması için müşterilere tavsiyelerde bulunurdu. Hep üstünde durduğumuz acentenin danışmanlık işlevini en üst düzeyde yerine getirir ve bunu yapan acentelerin fark yaratacağını vurgulardı. Danışmanlık seviyesine gelebilmeleri için Kohen’in yeni nesil sigortacılara verdiği tavsiyelerden biri de global sigorta piyasalarını takip etmeleriydi. Sigortacılıkla ilgili yabancı dergi ve kitapları okuyup, öğrendiklerinden yaptığı paylaşımlarla gençlere ilham kaynağı olurdu. Sürdürülebilir başarının sırrı sorulduğunda, çok okumayı, meraklı olmayı, tutkulu bir şekilde işini sevmeyi püf noktası olarak gösterirdi.” 

AXA Sigorta tarafından David Kohen ile yapılan röportajların şirketin YouTube kanalından izlenmesini de tavsiye eden Firuzan İşcan, yine AXA Sigorta sponsorluğunda hazırlanan “David Kohen - Sigortacı Bir Ailenin Beş Nesillik Serüveni” adlı kitaptan kendisinin tecrübelerinden istifade edilebileceğini de sözlerine ekledi.

David Kohen röportajlarına bu linkten ulaşılabilir: https://youtu.be/vSnE8sQOTPk 

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu