Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA SİGORTA ÇALIŞANLARI "DAHA İYİ YAŞAM" HEDEFİYLE BİR ARADA

19.06.2017

Her yıl tüm dünyadaki AXA ülkelerinde aynı anda düzenlenen "Kurumsal Sorumluluk Haftası" bu yıl 5-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. "Daha İyi Yaşam" vizyonuyla hayata geçirilen hafta boyunca AXA çalışanlarının katılımıyla çevre, eğitim, sağlık ve toplum başlıkları altında 20'den fazla etkinlik yapıldı.

Sigorta sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi AXA Sigorta, sürdürülebilir başarı ve gelişim açısından stratejik önem taşıdığına inandığı kurumsal sorumluluk alanında da çalışmalarına devam ediyor. Tüm AXA çalışanlarının sosyal sorumluluk konusunda aktif rol almasını sağlamak amacıyla her yıl tüm dünyada aynı anda düzenlenen Kurumsal Sorumluluk Haftası bu yıl 5-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu yıl "Daha İyi Yaşam" olarak belirlenen tema kapsamında "insanları daha iyi bir hayat yaşamaları için güçlendirmek" hedefiyle çevre, eğitim, sağlık ve toplum başlıkları altında farklı global ve yerel insiyatifler hayata geçirildi. 

"AXA Tüm Kalplerde Gönüllüleri"nin organizasyonuyla yedinci kez düzenlenen ve 750'den fazla AXA çalışanın katıldığı yerel etkinlikler kapsamında seminer, atölye ve spor faaliyetlerinin yanı sıra dernekler ve vakıflara destek amacıyla çalışmalar da gerçekleştirildi. Yedikule Hayvan Barınakları ve KASEV Huzurevi'ni ziyaret eden AXA çalışanları Down Cafe'de düzenlenen öğle yemeğine katıldı ve Sessizlikte Diyalog deneyimiyle işitme engellilerin yaşantılarına yönelik farkındalık çalışmasında yer aldı. Hafta boyunca okul kütüphanesi renovasyonunun yanı sıra Tohum Otizm Vakfı ve UNICEF Günü Tarım İşçisi Çocukların Eğitimi projesi için de bağış toplarken Bir Dilek Tut Derneği'nin atölye çalışmasına katılan çalışanlar küçük bir kızın hayallerinin gerçek olmasına destek oldu.

AXA Sigorta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Esra Güller, tüm dünyada aynı anda düzenlenen Kurumsal Sorumluluk Haftası'nın etkisinin AXA çalışanlarının destekleri sayesinde katlandığını ifade etti: "İçinde var olduğumuz topluma kendi iş alanımız dışında da destek olmak AXA'nın DNA'sında var. Bu tür çalışmalarda çalışanlarımızın aktif katılımıyla yaratabileceğimiz etkinin çok daha büyük olacağına inandığımız için yedi yıldır tüm dünyada Kurumsal Sorumluluk Haftası'nı hayata geçiriyoruz. Bu sayede çalışma arkadaşlarımızla ortak bir amaç doğrultusunda projelere katkı sağlıyoruz. Her yıl daha fazla AXA çalışanının bu çalışmalarda yer alması da bizleri çok mutlu ediyor." dedi. 

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu