Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

AXA SİGORTA BEŞİNCİ KEZ TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENLERİNDEN BİRİ!

06.06.2017

Global varlıklarıyla sigorta sektörünün en büyük şirketi olan AXA Sigorta, "500-2000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler" kategorisinde 2017 yılında da "Türkiye'nin En İyi İşverenleri"nden biri oldu. AXA Sigorta, yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla Great Place to Work Enstitüsü'nün gerçekleştirdiği araştırmaya göre üst üste beşinci kez bu unvana layık görülmüş oldu.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" araştırmasının 2017 sonuçları açıklandı. 92 şirket ve 24.000 çalışan arasında gerçekleştirilen araştırmaya göre AXA Sigorta, "500-2000 Çalışan Sayısı Olan İşletmeler" kategorisinde beşinci kez "Türkiye'nin En İyi İşverenleri"nden biri seçildi. Her yıl dünya çapında binlerce işyerindeki milyonlarca çalışanın katılımıyla düzenlenen araştırmada, şirket çalışanlarının şirket liderlerine duyduğu güvenin yanı sıra yaptıkları işten ne kadar gurur duydukları ve çalışma ortamındaki uyum ve işbirliği seviyesini de ölçüyor.  

Başarılı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ile bunların bir sonucu olan yüksek çalışan memnuniyetinin bu unvanı kendilerine getirdiğini belirten AXA Sigorta CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Guillaume Lejeune, bu ödülün bir 'tesadüf' olmadığını belirtti. Bir işverenin ücretler, yan haklar ve çalışma şartları dışında başka unsurları da göz önünde bulundurması gerektiğini vurgulayan Lejeune, çalışanlara kendilerini ve ihtiyaçlarını ifade etmek için fırsat tanınmasının önemine dikkat çekti: "Çalışma arkadaşlarımız ancak aidiyet hissettikleri ve mutlu oldukları bir işyerinde fark yaratan işler gerçekleştirebilirler. Global felsefemiz 'AXA Tutkusu' doğrultusunda bir 'Güven ve Başarı Kültürü' benimsiyoruz ve işlerimizi hep bu yönde şekillendiriyoruz" dedi. İletişimin tüm kurumsal süreçlerin merkezinde olduğunu ve her seviyede iletişime imkan verecek bir çalışma ortamı sunmaya çalıştıklarını da ekleyen Lejeune, "Bürokrasi ve hiyerarşiyi ortadan kaldıran bir kurum kültürümüz var. Örneğin işe yeni başlayan tüm arkadaşlarımızın oryantasyonları kapsamında kendileriyle şahsen tanışma fırsatı bulduğum kahvaltılar düzenliyoruz. Açık ofislerde çalışıyoruz ve ofislerimizi daha keyifli ve sağlıklı kılmak için projeler gerçekleştiriyoruz" dedi. 

Son yıllarda AXA’da işe başlayan çalışma arkadaşlarının %50'sinden fazlasını Y kuşağının, tüm çalışanlarının %50'sinin de kadın çalışanların oluşturduğunu belirten Guillaume Lejeune, değişen çalışma kültürü içinde çalışanların beklentileri ve ihtiyaçlarını anlamak için her yıl düzenli olarak anketler yaptıkları da sözlerine ekledi. Lejeune ayrıca; global gelişim imkanları ve yurtdışından uzun veya kısa vadeli çalışma imkanı gibi uygulamaları geliştirdiklerini ve işyerinde kadın-erkek eşitliğini sağlamak için çalıştıklarını ekledi. Çalışanların motivasyonlarını artırmak ve iş-özel hayat dengesi sağlamak için projeler gerçekleştirdiklerini söyledi ve devam etti: "Örneğin yeni baba olan çalışma arkadaşlarımız 4 hafta boyunca babalık iznine ayrılıp eşlerinin yanında olabiliyorlar. Yeni anne olan arkadaşlarımızın da hayatını kolaylaştırmak adına 4 aylık doğum izninin yanı sıra haftada %10 daha az çalışma imkanı sağlıyoruz". Bunların yanı sıra çalışanların kişisel gelişimleri için hazırlanan eğitimler ve programların büyük önem taşıdığını söyleyen Lejeune, 'kendini gerçekleştirme' ihtiyaçlarını da karşılamak için çalışanların da katılabildiği kurumsal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti. Son olarak performans değerlendirme ve kişisel gelişim konularının insan kaynakları süreçlerinde önemli bir yer tuttuğunu da belirten Lejeune, yaratıcılığı teşvik etmek amacıyla şirket içinde yarışmalar düzenlediklerini de aktardı. 

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Destek İkonu