AXA'da Kariyer

 

AXA'da Herkes Bir Yetenektir

 

AXA Sigorta olarak bizler, insanları daha iyi bir yaşam için güçlendirmek amacıyla çalışıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda hem paydaşlarımız hem de çalışanlarımız için sadece hasar ya da maaş ödeyen bir firma olmaktan öteye geçip onlarla ortaklık kurma vizyonuyla hareket ediyor ve tüm süreçlerimizin merkezine önce “İnsanı” koyuyoruz.

Bu bakış açımızla yürüttüğümüz tüm İnsan Kaynakları süreçlerimizin temelinde de Yetenek Yönetimi yer alıyor. Yetenek Yönetimi süreçlerimizle amacımız öncelikle AXA Sigorta’nın bugünkü ve gelecekteki insan kaynağını ve organizasyonel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mevcut çalışanlarımızın performanslarını, potansiyellerini ve beklentilerini doğru bir şekilde tespit edebilmek ve bu tespitler doğrultusunda da onların kariyer gelişimlerini desteklemektir. Çünkü AXA’da çalışan herkes bir yetenektir ve yeteneklerimiz, AXA’ya katıldıkları günden itibaren kendi gelişimlerinden ve kariyer planlamalarından önce kendileri sorumludur. Yöneticileri ve İnsan Kaynakları onlara ihtiyaçları olan gerekli bilgi ve stratejik desteği sağlayarak bu yolculukta gerçek bir ortaklık kurarlar
Gelişim Olanakları


Sınıf İçi Eğitimler

Hem Çalışanlarımızın Hem Acentelerimizin Sigortacılık konusundaki teknik becerilerini geliştirmenin yanı sıra, kişisel gelişimlerini de esas alarak onlar için farklı konu başlıklarında eğitim programları oluşturuyoruz.


Online Eğitimler

Coursera dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitim kuruluşları ile ortaklığı olan, online dersler sunan bir eğitim platformudur. AXA Grubun un Coursera ile kurduğu işbirliği sayesinde, çalışanlarımıza tercihleri doğrultusunda gelişim imkanı sağlıyoruz.AXA Sigorta’da Staj

 

AXA’da gerçek bir iş deneyimi sunan uzun dönem çalışma programımızın ismi AXIS (AXA Intern Story)’dir. Kurumsal hayatı deneyimlerken aynı zamanda bir projenin liderliğini yaparak kendini geliştirme fırsatı da sunan bu yepyeni serüvenin ilk AXIS’leriyle tanışmak için videoya tıklayın.
AXA Sigorta’ lı Olmak İster misin?

 

İşe Alım

AXA Sigorta’da İşe Alım, Şirket bütünü, daha da özelinde departmanların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmektedir. Pozisyon gereklilikleriyle örtüşen aday başvuruları IK İşe Alım departmanı tarafından değerlendirilerek ilgili iş aileleri ile paylaşılır ve bu doğrultuda görüşme takvimi şekillenir. İşe alım süreci, hem yetkinlikler hem de kurum kültürüne uyum anlamında doğru adayın yerleştirilmesi üzerine kurgulanmaktadır. Görüşme sürecinin devamında olumlu bulunan adayın iş teklifimizi kabul etmesiyle mükemmel bir çalışan deneyimi yaşamaya başlaması ana hedefimizdir.

Bu doğrultuda yeni çalışma arkadaşlarımıza işe alım sürecinden itibaren hayatlarını kolaylaştıracak bilgi ve yönlendirmelerle gerçekten kurumsal ve büyük bir ailenin parçası olduğunu hissettirmeye özen gösteririz.


Çalışan Memnuniyeti

Şirketimizin başarılı performansında çalışanlarımızın şirketimiz ve uygulamalarına olan bağlılığı oldukça önemli rol oynamaktadır. AXA Sigorta olarak online bir uygulama ile gerçekleştirdiğimiz ‘’Pulse Çalışan Memnuniyeti Anketi’’ne çalışanlarımızın katılımla gösterdikleri ilgi ve bizimle paylaştıkları görüşler bizlere AXA değerlerinden ‘’ONE AXA’’ ve ‘’Cesaret’’ değerlerini yaşatıyorlar. ‘’Sesiniz bizim için önemli’’ mottosundan yola çıkarak çalışanlarımıza yönelttiğimiz anket neticesinde bağlılık oranı: -100 ve +100 arasındaki skalada ‘’39’’ değerindedir. Şirketimizin bağlılık oranını INM (International and New Markets / Uluslararası ve Yeni Pazarlar) ve AXA Grup içinde değerlendirdiğimizde iyi bir düzeyde olduğunu paylaşmaktan mutluluk duyarız.


Great Place to Work

2013 yılından itibaren AXA Sigorta olarak çalışanlarımıza sorduk, objektif bir şekilde anketlerimizi yaptık ve beş yıl üst üste ‘’En İyi İşveren’’ ödülünü iki yıl da ‘’Finans Sektörünün En İyi İş Vereni’’ ödülünü hep birlikte kucakladık. Çalışanlarımızla birlikte ‘’Mükemmel Bir İş Yeri’’ olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.


İş Başvurusu

İş başvurusu için linke tıklayınız.