Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tutumlu Kasko Sigortası

Gözünüz gibi baktığınız aracınızı, Tutumlu Kasko ile güvence altına alın.

Aracınızı dilediğiniz şekilde güvence altına alabilmeniz için, AXA Sigorta'da farklı beklentilere yönelik birçok seçenek var! Hem aracınızı olası kaza ve risklere karşı teminat altına almak hem de bütçenizi sarsmayacak bir yol izlemek istiyorsanız, Tutumlu Kasko seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Aracınıza kasko yaptırmanız halinde, kaza ve sorunlar sonucunda karşılaşabileceğiniz maddi zararlar ile başa çıkmak zorunda kalmaz, en hızlı ve pratik yoldan çözüme ulaşabilirsiniz. Unutmayın, hayat bazen karşınıza kötü sürprizler çıkarabilir. Ancak siz tedbirli olduğunuz ve AXA Sigorta'nın sunduğu güvencelerden yararlandığınız sürece, tüm kötü sürprizleri hasar almadan ve zaman kaybetmeden atlatabilirsiniz!

Kasko Nedir?

Kasko, "kara taşıtları sigortası" sözcük grubunun kısaltılmış ve yaygın kullanılan halidir. Kara taşıtları kaza, yangın, hırsızlık ve doğal afetler gibi pek çok neden sonucunda hasar görebilir. Sizin ilgili problem hakkında hiçbir dahliniz ya da suçunuz olmasa dahi, ortaya çıkan hasar sizi maddi yönden olumsuz anlamda etkileyebilir. Ancak aracınıza kasko yaptırmanız halinde, sigorta poliçenizde belirtilen koşullar çerçevesinde zararınız kısmen ya da tamamen karşılanır. Böylece her zaman hazırlıklı olabilirsiniz.

AXA Sigorta'nın farklı beklentilere yönelik kasko sigorta paketlerinden biri tam size göre olabilir! Maksimum, Tutumlu ya da Büyük Hasar kasko paketleri ile ilgili detaylı bilgiler için videomuza göz atabilirsiniz.


*Covid-19 salgını sebebiyle içerisinden geçtiğimi bu dönemde, her zaman olduğu gibi sizlerin yanında olmaya devam ediyor ve gerçek bir çözüm ortağı olma hedefiyle hayatınızı kolaylaştırmak adına çalışmalarımıza devam ediyoruz.

#EvdeKal #DertVarsaDermanAXA

Kasko Sigortası Yaptırmak Zorunlu mudur?

Kara taşıtları için zorunlu kılınan sigorta çeşidi, kara yolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası, kısa ismiyle trafik sigortasıdır. Aracınızı aktif olarak kullanmaya başlamadan önce mutlaka trafik sigortası yaptırmanız gerekir. Kasko için böyle bir zorunluluğunuz yoktur. Ancak trafik sigortası, yalnızca üçüncü şahısların maddi ve bedensel zararlarını karşılamak üzerine hazırlanır. Söz gelimi, bir trafik kazası yaptığınızda ve trafik kuralları gereğince kazanın sorumlusu olarak belirlendiğinizde, trafik sigortası karşı tarafın zarar ve hasarlarını karşılar. Ancak sizin ve aracınızın gördüğü hasarı karşılamak, trafik sigortası kapsamında değildir. Kasko ise, sizin seçtiğiniz sigorta poliçesine bağlı olarak yararlanabileceğiniz maddi ve manevi teminatları önceden belirleyebilmenize olanak tanır. Trafik sigortasının kapsamına girmeyen riskli durum ve kazalarda da kaskonuz sayesinde mağduriyetiniz sigorta şirketi tarafından karşılanabilir.

Kasko Yaptırmak Neden Önemlidir?

Kaskonun isteğe bağlı bir sigorta seçeneği olması, teminatlarını ve avantajlarını da sizin belirleyebilmenizi sağlar. Trafik sigortasının kapsamı ve sınırları ise devlet tarafından belirlenir. Kasko sayesinde aracınızı kullanma sıklığınızdan yaşadığınız muhitin koşullarına, aracınızın performansından tercih ettiğiniz ulaşım şekline kadar birçok etkeni göz önünde bulundurarak karşılaşabileceğiniz risk ve kazalara karşı önceden tedbir alabilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz sigorta poliçesinin kapsadığı teminatlara bağlı olarak yol yardımı, aracınızın orijinal parça kullanılarak tamir edilmesi, hasarsızlık indirimi gibi avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

AXA Tutumlu Kasko Sigortasının Diğer Kasko Poliçelerinden Farkı Nedir?

Aracına kasko yaptırmayan araç sahiplerinin büyük çoğunluğu, kasko poliçelerinin fazla maliyetli olduğunu düşünür. Ancak büyük bir kaza yaşanması ya da aracınızın çalınması gibi durumlarda, kasko poliçesinde belirtilen tutara oranla çok daha yüksek bir meblağ ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple AXA Sigorta, her araç sahibinin geleceği bugünden güvence altına alabilmesi için Tutumlu Kasko seçeneğinisunar. Ayrıca AXA Sigorta'nın anlaşmalı olduğu tamirhanelerde yaptıracağınız tamir ve bakım işlemlerinde iki yıl süresince sigorta kapsamında değerlendirilirsiniz. Ücretsiz orijinal parça avantajı, yol yardım ve çekici hizmeti, restoran ve otel rezervasyonları gibi birçok ayrıcalıktan yararlanabilir, küçük sorunları zaman ve efor harcamadan kolaylıkla çözüme ulaştırabilirsiniz.

AXA Tutumlu Kasko Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

AXA Sigorta, kasko ürün seçeneklerini farklı araç kullanıcılarının farklı ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirir. AXA Tutumlu Kasko Sigortası, aracını ana risklere karşı teminat altına alırken diğer alternatiflere kıyasla daha ekonomik bir seçeneği tercih etmek isteyen araç sahiplerine uygun bir üründür. Tutumlu Kasko ile aracınızı sigorta poliçesinde belirtilen teminatlar kapsamında güvence altına alırken tasarruf yapma olanağı bulursunuz.

Tutumlu Kasko Sigortası Kapsamı Nedir?

Tutumlu Kasko Sigortası'nın kapsadığı ana teminatlar aşağıda listelenmiştir.

 • Çarpma ve çarpışma
 • Yangın
 • Sigara ve benzeri maddelerin teması sonucu oluşan yangın dışındaki zararlar
 • Hırsızlık
 • Cam kırılması
 • Doğal afetler
 • Hayvanların araca vereceği zararlar
 • Grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör

Ancak Tutumlu Kasko'nun sunduğu teminatlar bununla sınırlı değildir. Ana teminatlara ek olarak,

 • AXA Anlaşmalı Tamirhane ve AXA Garanti Servislerde aracınızda oluşan hasar orijinal parça avantajıyla ve ücretsiz şekilde tamir edilir. Aracınızı marka yetkili servisine ya da AXA Sigorta ile anlaşması bulunmayan bir serbest tamirhaneye götürmeniz durumunda ise AXA Sigorta’nın Anlaşmalı Tamirhane ve Anlaşmalı Garanti Servis maliyetleri baz alınır ve aradaki ücret farkı tarafınızdan karşılanır.
 • Aracınızda oluşan küçük ölçekli hasarların onarılması işlemini Küçük Onarım kapsamında yaptırabilirsiniz.
 • Sigorta poliçenizin çerçevelediği limitler dahilinde, yaşam kaybı ve sürekli sakatlık halleri durumlarını Ferdi Kaza Sigortası ile kapsam altına alabilirsiniz.
 • AXA Sigorta tarafından sunulan Asistans Hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • İhtiyari Mali Sorumluluk ile aracınızla diğer kişilere verebileceğiniz can ve mal zararları sigorta kapsamına girer. Zorunlu Trafik Sigortası teminatının üzerindeki zararları belirtilen limitler dahilinde güvence altına alabilirsiniz.
 • Yeni değer koruması ve Hasarsızlık İndirimi avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Tutumlu Kasko Sigortası Kapsamında Hangi Risklere Karşı Güvence Altına Alınırım?

Tutumlu Kasko Sigortası ile yukarıda belirtilen ana teminatlar kapsamındaki risklere karşı güvence altına alınırsınız. Ayrıca, ek teminatlar ve Asistans Hizmetleri kapsamında yararlanabileceğiniz avantajlar sayesinde karşılaşacağınız problemleri en kısa zamanda ve maddi kayıp yaşamadan çözüme ulaştırabilirsiniz.

Kasko Hangi Durumlarda Ödeme Yapmaz? Hangi Durumları Kapsamaz?

 • Kasko kapsamına giren kaza ya da olay poliçe kapsamında belirtilen coğrafi bölge sınırlarında gerçekleşmemişse, oluşan hasar kasko kapsamında karşılanmaz.
 • Tutumlu Kasko Sigortası yalnızca hususi araç ve panelvan araçlar için geçerlidir.
 • Kasko poliçesinde belirtilen azami teminat limiti aşıldığında, aradaki fark sigortalı ya da lehtar tarafından karşılanır.
 • Sigortalı, AXA Sigorta'nın ön iznini almadan ödediği masrafları geri alamaz. Ancak zorunlu masraflar sözleşme çerçevesinde AXA Asistans tarafından değerlendirilir.
 • Poliçe kapsamında sayılan tüm kötü niyetlerin haricinde, yabancı düşman hareketleri sonucunda doğan hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Poliçe kapsamında olmayan doğal afet ve çevresel kazalar sonucunda oluşan hasarlar AXA Sigorta tarafından karşılanmaz. Ancak böyle bir durumda aracın uygun bir alana alınabilmesi için çekme ve kurtarma limitleri dahilinde destek sağlanır.
 • Sigortalı kasten kendini yaralama ya da suça iştirak etme faaliyetleri gösterdiğinde oluşan hasarlar sigorta kapsamında değildir. Meşru müdafaa haricinde bir kavga ya da dövüşe karışılması, araba yarışı ve benzeri denemeler, sportif faaliyet ve bahisler, intihar teşebbüsü, uygun ehliyete sahip olmama gibi tüm durumlar kaskodan ödeme alınamamasına neden olur.
 • Aracın estetik görünümü açısından yapılan onarım ve tamir faaliyetleri sigorta kapsamı dışındadır.
 • Aracın taşıma kapasitesi ve yük kurallarına aykırı davranılması, sigorta kapsamını geçersiz kılar.
 • Kasko poliçesinin kapsamadığı tüm durumlara buradan ulaşabilirsiniz.

Asistans Hizmetleri

Asistans Hizmetleri, çıktığınız her yolda güvende olmanızı ve karşılaştığınız tüm sorunları kolaylıkla çözebilmenizi amaçlayan hizmetler bütünüdür. Yol Yardım Hizmetleri, Bilgi ve Organizasyon Servisleri ve Mobil Cam Değişimi olmak üzere Asistans Hizmetleri üç gruba ayrılır.

Yol Yardım Hizmetleri ile Türkiye'deki tüm yetkili servis, tamirhane, servis istasyonu gibi kurumlar hakkında telefonla bilgi alabilirsiniz. Kaza ve arıza durumunda aracınızın en yakın yetkili servise çekilmesi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet için Türkiye sınırlarında üst limit 1.100 TL, Avrupa'da kaza durumunda ise 750 Euro'dur. Kaza sonucunda aracınızın vinç ile çekilmesi gerekirse Türkiye'de 1.650 TL, Avrupa'da ise 750 Euro üst limiti ile aracınızın çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Çekici Hizmeti ve Kurtarma Organizasyonu ile aracınız arızalandığında ya da kaza yaptığınızda yolunuza en kısa sürede ve güvenle devam edebilmeniz için destek alabilirsiniz.

Bilgi ve Organizasyon Servisleri ile aşağıda belirtilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 • Restoran ve otel rezervasyonları
 • Yurt içi / yurt dışı paket turlar ve kültür turlarında indirim avantajı
 • Çiçek veya hediye sepeti gönderilerinde indirim avantajı
 • Araç kiralama organizasyonlarında indirim avantajı
 • Opera, bale, konser, fuar, festival, tiyatro oyunları ve sinema gösterimlerine dair bilgi ve rezervasyon organizasyonları
 • Seyahat edeceğiniz yere ilişkin para birimi, kur, elçilik, hava durumu gibi bilgilerin paylaşılması
 • İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'da geçerli olan Mobil Cam Değişim Hizmeti'nden cam onarımı yapılması gerektiğinde yararlanabilirsiniz.

  Mobil Cam Değişimi hizmet koşulları için tıklayınız. 

 

Avantajları Neler?

 • %30 fiyat avantajı
 • Anlaşmalı tamirhanelerde tamir&bakım işlemlerinde 2 yıl sigorta güvencesi
 • Anlaşmalı servis ve tamirhanelerde ücretsiz orijinal parça avantajı
 • Küçük ölçekli hasarlarda küçük onarım kapsamı
 • Yol yardım hizmeti
 • Çekici Hizmeti ve Kurtarma Organizasyonu
 • Restoran ve otel rezervasyonları
 • Çiçek veya hediye sepeti gönderilerinde indirim

Asistans Hizmet Şartları

Tutumlu Kasko Sigortası asistans hizmetleri ve şartları için tıklayınız.