axago

AXA GO’ya Hoşgeldiniz

AXA GO, Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilmiş kasko sigortası ve sürüş deneyimi platformudur. Sürüş davranışlarınızı analiz ederek ve size geri bildirimler vererek kişiselleştirilmiş bir sigorta deneyimi sağlar.

AXA GO'yu IOS 13.0 ve Android 4.4 ve üzeri sürümlerle uyumlu akıllı telefonlarınıza indirerek sürüş bilgilerinizi ve istatistiklerinizi ayrıntılarıyla görebilirsiniz. AXA GO uygulamasını Google Play Store ve AppStore’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


AXA GO Kullanım Kılavuzu için tıklayın.

Neden AXA GO?

  • Yeni nesil sigortacılık anlayışı ve teknoloji ile birleşen yepyeni bir kasko modeli ile AXA GO, sürüş davranışlarınıza göre size özel bir deneyim sunar. Üstelik poliçe yenilemelerinizde sürüş davranışlarınıza göre %20’ye varan indirimler kazanabilirsiniz.
  • Yani poliçenizin yenileme döneminde sadece kendi riskiniz kadar prim ödersiniz.
  • Ne kadar güvenli sürüş, o kadar uygun sigorta fiyatı!
  • Ani hızlanma, sert fren ve hızlı sürüş gibi davranışlarınızı fark ederek bunları iyileştirdiğinizde yakıt tasarrufu sağlarsınız.
  • Yapılan araştırmalar, sürüş davranışının geliştirilmesiyle %30 yakıt tasarrufu yapılabildiğini göstermektedir.
  • AXA GO dünyasına katılmakla birlikte sürüşlerinizi analiz edebilir, ani hızlanma, sert fren, sert dönüşler, hız limitlerinin aşımı ve sürüş esnasında telefon kullanımı gibi riskli olabilecek davranışlarınızı iyileştirme fırsatı bulursunuz.
  • Bu sayede de kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliğini sağlarsınız.
  • Aracınızı bir başkasına, örneğin vale hizmetine, otoparka ya da sizin dışınızda herhangi bir kişiye teslim ettiğinizde aracınızın kullanılıp kullanılmadığını, nasıl kullanıldığını ve nerede olduğunu görebilirsiniz.
  • Aracınızın çalınması ve sizden habersiz hareket etmesi durumlarında da, AXA GO uygulamanızdan aracınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Telematik cihazı AXA Sigorta A.Ş.’nin malıdır ve poliçenizin iptal olması durumunda, poliçe iptal tarihini takiben en geç 5 (beş) işgünü içerisinde, size en yakın montaj servisimizde söküm işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Böyle bir durumda 0850 433 87 46 'i arayıp destek alabilirsiniz

axago

Telematik cihazlarının kendi üzerlerinde dahili bellekleri bulunmaktadır. Bu tip bir alana girdiğinizde veriler cihaz üzerinde depolanır ve GSM sinyalinin bulunduğu bir alana çıktığınızda AXA GO platformuna gönderilir, herhangi bir veri kaybı yaşanmaz.

AXA GO uygulamasından ve portalından sürüş davranışlarınız ve aracınız ile ilgili birçok veriye ulaşabilirsiniz.

Menü başlıkları:

Sürücü: Aracınızın mevcut konumunu gösterir.

Sürüşler: Aracınıza telematik cihazı takıldıktan sonra yapmış olduğunuz sürüşleri gösterir.

Uyarılar: Sürüşlerinizde aldığınız uyarıları gösterir.

Evet. Güvenli sürüş skorunuz aracınızın yaptığı sürüşler üzerinden hesaplandığından aracınızı kullanan tüm kişilerin sürüş davranışları bu skoru etkileyecektir.

Evet. AXA GO platformu cihazınızın düzgün şekilde çalışmadığı durumlarda AXA Sigorta’ya bildirim göndermektedir, siz de uygulama üzerinden durumu görüntüleyebilirsiniz.

Hayır. Maksimum kasko (telematikli) müşterilerimiz de diğer tüm kasko müşterilerimiz gibi standart hasarsızlık indirimi kurallarına tabiidir, AXA GO platformu üyeliği bu durumu etkilemez.

AXA GO uygulamasının mobil cihazınızın pil kullanımı üzerinde çok küçük bir etkisi vardır, bu etki mobil cihaz marka modeline göre değişiklik gösterebilir.

Apple Watch ya da diğer Android tabanlı akıllı saatlerinizden AXA GO bildirimlerini alabilirsiniz.

Güvenli sürüş skorunuzun oluşması için belirli bir miktar verinin toplanması gerekir. Bu nedenle telematik cihazınızı aracınıza ilk kez taktıktan sonra yeterli miktarda veri oluşturabilmek yeterli sayıda sürüş yapmanız gerekmektedir. Yaklaşık olarak bir hafta içerisinde ilk oluşan skorunuzu görebilirsiniz.

Kişisel verilerinizin güvenliği AXA Sigorta için birinci önceliğe sahip bir konudur. Telematik cihazından elde edilen veriler sürücünün sürüş davranışlarını ve oluşturduğu risk profilini, bunun sonucunda da yenileme poliçesinde verilecek indirimi belirlemek maksadıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında güvenliğiniz için gereken durumlarda aracınızın yerini tespit ederek size ulaşmak ve gerekli yardımı sunabilmek de, onay vermeniz koşulu ile AXA Sigorta’nın hizmetleri arasında yer almaktadır.

Evet. Ancak AXA GO uygulamasına aynı anda sadece bir cihazdan bağlanabilirsiniz.

Evet. Ancak AXA GO sisteminde e-posta ve GSM numaraları yalnızca bir kez kullanılabildiği için her poliçe için aracın sürücüsüne ait iletişim bilgileri kullanılmalıdır.

Cihazınızın kendi ihmal veya kusurunuz dışında bozuk olduğunu/çalışmadığını tespit ederseniz en geç 24 saat içerisinde 0850 250 99 99’u arayıp 88’i tuşlayarak destek hattımızdan bize ulaşınız. AXA Sigorta tarafından öncelikle cihazın arızalı olduğu teyit edilecek ve yeni bir telematik cihazı ücretsiz olarak tedarik edilecektir. Arızalı cihazın sökülmesi ve yeni cihazın takılması için size en yakın servisimizden destek almanız gerekmektedir.

Cihazı araca taktıktan sonra en az 5km ve/veya 15 dakika sürüş yapılmalıdır. Sürüş bitip araç stop edildikten sonra veriler portala yansımaya başlayacaktır. Sürüş yapılmasına rağmen verileri göremiyorsanız 0850 250 99 99’u arayıp 88’i tuşlayarak bizimle iletişime geçiniz.

Aracınız çalınırsa, AXA GO platformundan (uygulama ve portal üzerinden) aracınızın yerini görebilirsiniz fakat hiçbir şartta duruma kendiniz müdahale etmemeli ve doğruca polise başvurmalısınız. Polis, telematik cihazının da yardımıyla aracınızı kolaylıkla bulacaktır. Bize de 0850 250 99 99 numaralı telefondan ulaşarak bilgi verebilir ve destek alabilirsiniz.

Tüm sürüş verilerinizi ve güvenli sürüş skorunuzu AXA GO uygulamasından ve AXA GO portalından takip edebilirsiniz. Kasko poliçenizi aldığınızda şifre oluşturmanız için size bir SMS gönderilecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra kullanıcı adınız ve şifreniz ile AXA GO uygulamasına giriş yapabilirsiniz. AXA GO uygulamasını iOS ve Android uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.